Jak uprościć życie

2Ryby.pl
2018-04-06
2018-04-06
rekolekcje mądrość

Generalizowanie skrojone pod katolików - m.in. żyj skromnie i ubogo bo tylko to pozwoli Ci koncentrować się na właściwych wartościach i żyć w ufności, którą charakteryzują się wszyscy ubodzy. Ksiądz upraszcza spojrzenie na wielowymiarowość życia, która wymaga zidywidualizowanego podejścia.

Spodobało mi się natomiast stwierdzenie z części "Dar wzajemności", które podkreśla, że rozwijamy się i wzrastamy tylko w relacjach z drugim człowiekiem (po tym jak uświadomimy sobie swoją własną niedojrzałość i weźmiemy za nią odpowiedzialność). Doceniam też krótką wzmiankę edukującą panów, że obowiązki wspólnego życia należy sprawiedliwie dzielić pomiędzy dwojgiem.

Rekolekcje... dla mnie noworoczne. Ks. Grzywocz - teolog duchowości, wykładowca, egzorcysta. Co ciekawe w tych rekolekcjach ks. Grzywocz kilkakrotnie odnosi się symboliczne do Alp Francuskich i Szwajcarskich. Ks. Grzywocz w 2017 r. zaginął w Alpach Lepontyńskich, w okolicy szczytu Bortelhorm na granicy między Szwajcarią i Włochami.

Rekolekcje proste - nie jako wykładnia ale jako modlitwa i wskazówki do życia prostego, nieprzeładowanego, skromnego, opartego na miłości, wzajemności, bo liczą się rzeczy istotne a nie podrzędne. Bo warto stracić, a żeby skupić się na tym co ważne.

"Najprostszy dar do tego co jest istotne, najprostszy gest miłości (jedna modlitwa, jedno ciepłe spojrzenie, jedno podanie dłoni z miłością, jeden wieczór spędzony z dzieckiem) ma olbrzymią, nieporównywalnie większą moc niż cały ogrom destrukcyjnej bezowocności zła tego świata"

Bo zło nigdy nie jest potężniejsze od dobra.

Warto!

Rekolekcje proste - nie jako wykładnia...

W tym audiobooku, pod osłoną spokojnego i ciepłego głosu ks. Krzysztofa kryją się prawdziwe skarby - ale te "skarby" nie tak łatwo poznać na pierwszy rzut oka. Żeby je zobaczyć, a właściwie usłyszeć trzeba się zatrzymać i sporo zostawić, tak, by "zrobić miejsce" na to, co najcenniejsze. Ale dzięki temu możesz przekonać się czego stracić nie wolno!
Z pozoru prozaiczne przykłady i głeboka analiza ks. Grzywocza to treści w których naprawdę można się rozsmakować. I nie jest to "ciężkostrawny posiłek". :) A z każdym kolejnym fragmentem ukazuje się coraz jaśniej jak wielkim bogactwem jest kazda chwila...
Polecam rękami i nogami :) :) :)

Z pozoru prozaiczne...

Drogi Czytelniku, to jest opinia naszego wydawnictwa (2ryby.pl). Każdą treść, którą wydajemy w postaci książki lub audiobooka, wpierw uznajemy za bardzo dobrą, wartościową i potrzebną. Dlatego niech Cię nie dziwi, że ta opinia będzie pozytywna ;-)
Kiedy ks. Krzysztof Grzywocz zaginął w Alpach Szwajcarskich w 2017 r., okazało się, że wielu ludzi zaczęło odkrywać i doceniać jego nauczanie. Książki i audiobooki z nazwiskiem „Grzywocz” zaczęły znikać z półek księgarń jak świeże bułeczki.
W wyniku tych potrzeb nasze wydawnictwo postanowiło podzielić się rekolekcjami, które niegdyś ks. Krzysztof Grzywocz dla nas wygłosił w Kościele św. Macieja we Wrocławiu. Audiobook „Jak uprościć życie” to właśnie nagranie rekolekcji ks. Grzywocza. Ta sama treść dostępna jest również w książce „Jak smakować życie”.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• _ Grzywocz Krzysztof ks.
  • Religijne
  • ALL PRZESŁUCHANE
  • Sierpien' 19 -grudzien' 20
  • Duch

Dodaj cytat z książki Jak uprościć życie