Wyzwanie czytelnicze LC

Jak zostać świętym? Lekcje fryzjera, surfera i emerytowanego gangstera

Wydawnictwo: RTCK
religia
Ursa

Świętość to najfajniejsza rzecz, jaką może osiągnąć człowiek. A najfajniejsze w świętości jest to, że można zacząć próbować walczyć o nią dokładnie w każdym momencie. – Szymon Hołownia Jeśli chcesz być świętym… Nie musisz modlić się tyle co św. Faustyna Nie musisz rozbierać się do naga na rynku jak św. Franciszek Nie musisz pisać tylu listów co św. Ignacy To nie jest TWOJA droga. Jak zatem...

Jeśli chcesz być świętym…
Nie musisz modlić się tyle co św. Faustyna
Nie musisz rozbierać się do naga na rynku jak św. Franciszek
Nie musisz pisać tylu listów co św. Ignacy
To nie jest TWOJA droga.

Jak zatem zostać świętym?

W tym nagraniu usłyszysz o ludziach, którzy na wiele sposobów pokazali JAK realizować błogosławieństwa w życiu codziennym, zmagać się ze swoimi słabościami, i żyjąc w 100% na ziemi – w 100% być gotowym na niebo.

A jeśli wciąż zastanawiasz się CO masz robić, aby być świętym – Świeci także dadzą Ci odpowiedź, choć pewnie zupełnie inną, niż się spodziewałeś…

Mam czasem wrażenie, że podczas, gdy my od świętych zwykle chcemy czegoś, oni chcą raczej nas samych. Nie chcą być bankomatami łask, a przyjaciółmi. – Szymon Hołownia

Sprawdź, jaką lekcje o Twojej drodze do nieba otrzymasz od amerykańskiego fryzjera, surfera pasjonaty i emerytowanego gangstera.

źródło opisu: Strona wydawnictwa

źródło okładki: Strona wydawnictwa

jatymyoni | 2018-07-01
Przeczytana: czerwiec 2018

Ż przyjemnością wysłuchałam, gdyż jest to nagrana konferencja Hołowni w Nowym Sączu, a więc słowo mówione, a nie pisane. Inteligentne i dowcipne przedstawienie swoich osobistych doświadczeń i wiedzy i radości jaką on czerpie z wiary. Odpowiada mnie sposób prowadzenia narracji przez autora, dzielenie się swoimi wątpliwościami, a także tym co go zachwyca. Ciekawe spojrzenie na Błogosławieństwa. Głównym tematem jest , kim są Święci w kościele i kim powinni być dla nas. Czy musimy się zgadzać ze wszystkimi ich wyborami i postawami życiowymi? Czy każdy z nas może być świętym? Dla mnie odczuwającej bliskość duchowości wschodniego kościoła, interesujące było skupienie się Hołowni właśnie na tej duchowości. „Opowieści pielgrzyma”, które uważam jak autor za jedną z najlepszych książek o modlitwie. Pragnie autor żebyśmy zastanowili się nad rzeczywistością, nie podążali ślepo, ale poznawali , czytali, słuchali i szukali własnej drogi. Polecam!

marysienkap | 2019-01-02
Przeczytana: 19 grudnia 2018