Muminki. Zabawa w udawanie

Tłumaczenie: Teresa Chłapowska
Cykl: Muminki - komiks (tom 7)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Låtsaslek
muminki
komiksy

Kolejny tom przeznaczonej dla odbiorcy w każdym wieku przygodowo-humorystycznej sagi o Muminkach sławnej pisarki i rysowniczki Tove Jansson. Album zawiera dwie opowieści: "Zabawa w udawanie" oraz "Zaloty nieboraka". W pierwszej rodzina Muminków zyskuje nową sąsiad kę, panią Filifionkę. Okazuje się ona - w przeciwieństwie do naszych bohaterów - osobą bardzo poukładaną. Postanawia nauczyć porządku i dobrych manier Mamę Muminka. Druga historia opowiada o przyjaźni, jaką Muminek zawarł z dziwacznym Nieborakiem - znerwicowanym osobnikiem, który mieszka w puszce po kawie.

źródło opisu: egmont.pl

źródło okładki: egmont.pl

Agnieszek | 2014-03-18
Przeczytana: 17 marca 2014

Muminki w wersji komiksowej.
Niby wszystko jest jak trzeba - te same postaci, trochę specyficznego humoru, nieco melancholii, nieco dystansu..
Ale czegoś brak. Na pewno nie koloru, bo i w muminkowym cyklu ilustracje są czarno-białe. Lecz czegoś mi brakuje.

ImaginaryMiss | 2016-05-11
Przeczytana: 11 maja 2016

Muminki zawsze są cudowne, ale ten komiks wyjątkowo mnie zachwycił. Szczególnie historia o Nieboraku i psychiatrze ze swoimi odniesieniami do freudyzmu.

Ania | 2015-12-09
Oliwia | 2015-05-30