Ralph Azham, tom 9: Punkt zwrotny

Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska
Cykl: Ralph Azham (tom 9)
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Ralph Azham - Point de rupture
Ralph, Azham, fantasy, komiks,
komiksy
czomicz

Ralph Azham znalazł się na rozdrożu. Kiedy jego przyjaciele pokładają w nim nadzieję, że utrzyma pokuj i rozprawi się z nowym wrogiem - Tildą Ponns, pogromca Vom Syrusa musi zmierzyć się z całkiem nowym wyzwaniem. Jak poradzić sobie z władzą i płynącą z niej odpowiedzialnością. W obawie, że pod wpływem posiadanej władzy stanie się złą osobą, postanawia zrezygnować z funkcji Naczelnika Astolii. Jednak odnalezienie blokującej perły, sprawia, że ciąg następujących potem wydarzeń, prowadzi go na nową drogę.

9. tom serii nie przestaje nas zadziwiać! Jak zwykle jest pełny gwałtownych zwrotów i przygód.

źródło opisu: http://timof.pl/

źródło okładki: http://timof.pl/

Arthaniel | 2016-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Okej, po tym albumie odzyskałem wiarę w to, że Trondheim wie, co robi. Autor podejmuje wątki z poprzedniego cyklu i wstępnie zarysowuje większą intrygę; do tego konsekwentnie rozwija bohaterów i rozbudowuje świat przedstawiony. Jestem już spokojny o przyszłość tej serii. Polecam bardzo, jeśli jakimś cudem jeszcze nie czytaliście. Jedna z najlepszych serii wydawanych na naszym rynku.

giera | 2017-01-03

(...) Nie będę niczego ukrywał: jestem wielbicielem serii od pierwszej odsłony, zresztą nie tylko ja. Z zapartym tchem śledzę kolejne przygody naniebieszczonego wybrańca. Ralph po pokonaniu Vom Syrusa aktualnie rezyduje w Astolii, gdzie pełni rolę królewskiego namiestnika. Czyli mówiąc wprost: jest niekoronowanym przywódcą całej krainy. Jednak bieżąca rola nie bardzo mu służy. Powoli popada w coraz większą paranoję. Odpowiedzialność i władza rzuca mu się na mózg. Wszędzie widzi szpiegów, dysydentów i spiskowców, którzy albo nie uznają jego panowania, albo planują go zabić. Album rozpoczyna się drastyczną sceną, w której, na rozkaz Ralpha, zostaje zabity Bogu ducha winien kieszonkowiec.

Protagonista jest święcie przekonany, że postąpił właściwie. Jednakże nie podoba mu się, że sprawowanie władzy wiąże się z koniecznością bycia bezwzględnym i bezdusznym. Zaczyna głośno zastanawiać się nad zrezygnowaniem. Radzi się swojej ukochanej. Nim jednak podejmie ostateczną decyzję, udaje się...

kendo777 | 2017-03-21
Na półkach: Przeczytane, Komiksy