Muminki. Muminki na Riwierze

Tłumaczenie: Teresa Chłapowska
Cykl: Muminki - komiks (tom 6)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Mumin pa Rivieran
8323731985
muminki
komiksy

Kolejny tom przygodowo-humorystycznej sagi o Muminkach Tove Jansson dla czytelników w każdym wieku. Album zawiera dwie opowieści:"Muminki na riwierze" i "Muminki zostają marynarzami". W pierwszej bohaterowie wpadają na pomysł, aby - jak cała śmietanka towarzyska Europy - spędzić wakacje na francuskiej riwierze. Aby dodać sobie splendoru, przed swym nazwiskiem dodają "von" i kwaterują się w ekskluzywnym hotelu. Kryzys przychodzi, gdy okazuje się, że trzeba zapłacić rachunek... W drugiej historii przyjaciółka Muminków, Too-Tiki, buduje wraz z nimi statek o nazwie "Tajfun", którym mają wyruszyć na morską wyprawę. Ale czy Muminki okażą się dobrymi marynarzami?

Paulina | 2015-06-19
Na półkach: 2015, Przeczytane