Muminki. Tatuś Muminka i szpiedzy

Tłumaczenie: Teresa Chłapowska
Cykl: Muminki - komiks (tom 5)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Muminpappa och spionerna
8323731926
muminki
komiksy

Kolejny tom humorystycznych, ale i zmuszających do myślenia opowieści o Muminkach, autorstwa pisarki światowej sławy - Tove Jansson. Album zawiera dwie historie. Pierwsza opowieść (Tatuś Muminka i szpiedzy) ukazuje kolejną awanturę z udziałem Tatusia Muminka, który wraz z przyjacielem wyrusza na poszukiwanie przygód i, jak zwykle, natychmiast wpada w tarapaty, tym razem związane z międzynarodowym szpiegostwem. W drugiej (Złoty ogon Muminka) kitka na końcu ogona Muminka zmienia się w prawdziwe złoto! Młodzieniec staje się sławny i dzięki niemu cała rodzina ociera się o wyższe sfery. Ale czy Muminkom zależy na takim życiu?

Ania | 2015-12-09
imp6 | 2015-04-12