Szlag mnie trafił

2019-10-29
2019-10-29

Niesamowita historia

Niesamowita historia

"To książka, która (...) poruszy, zaciekawi i uwrażliwi na wiele spraw każdego człowieka". Taką nadzieję miała główna bohaterka i tak dokladnie jest. Brawo!

Niezwykła historia niezwykłej kobiety. Kobiety niezniszczalnej mogłoby się wydawać. Bardzo inspirująca lektura i dla zdrowych i dla tych po udarze. Poniekąd lekcja walki o siebie.

Książka, która otwiera oczy na problem z dostępnością rehabilitacji dla osób po udarze, na walkę jaką muszą stoczyć chorzy, niejednokrotnie samotnie by małymi krokami wracać do zdrowia. Książka, która uświadamia jak bardzo kruche jest nasze zdrowie i życie.

Książka na faktach, wnosząca dużo wiedzy o stanie człowieka w czasie niedoskonałości naszego ciała. Praktyczne, medyczne wiadomości.

Jeśli miałabym określić tę książkę jednym słowem byłoby to słowo - POTRZEBNA. Książka opowiada historię kobiety, która w bardzo młodym wieku przeszła udar, skutkujący niedowładem czterech kończyn - myślę, że zdrowy człowiek nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić skali tego problemu.

Do końca życia zapamiętam fragment, w którym główna bohaterka leży bez ruchu, ale z ogromną wolą walki o siebie i patrzy na osoby w dużo lepszym stanie, które się poddały.

Cieszę się, że przeczytałam tą książkę, bo czuję, że wpłynęła pozytywnie na poziom mojej empatii.

W książce zostało również podkreślone sporo defektów naszej służby zdrowia jak np. nieprawidłowe diagnozy, zbywanie pacjentów oraz co najważniejsze - bardzo trudny dostęp do rehabilitacji.

Temat ważny i historia ciekawa ale styl książki irytujący i koszmarny, jakby pisany przez przypadkowego autora Harleqinów. Gdyby zakryć nazwisko Łukasza Grassa na okładce to nikt by nie zgadł że "Szlag.." i "Najlepszy" to ten sam pisarz.

Szlag mnie trafił" Łukasza Grassa to prawdziwa, przejmująca historia Moniki Michalak, która w wieku 39lat zostaję pozbawiona niemal wszystkiego, przede wszystkim zdrowia. Po ciężkim udarze zostaje unieruchomina tak, że jedyny kontakt ze światem może mieć dzięki mrugnięciom oczami. Historia Rudej to świadectwo siły, hartu ducha i walki. Polecam.

Książka wpadła mi w ręce przypadkiem, ale wciągnęłam się ta prawdziwą i jakże dramatyczna historię. Życie pisze najlepsze i najtrudniejsze scenariusze. Historia Pani Moniki to świadectwo siły, hartu ducha i walki. Świetna książka.

Mnie też momentami szlag trafiał, oj jak ja wyzywałam jaka czułam się bezradna, zła na system, i modlę się do dzisiaj żeby wyjść w razie co tak obronną ręką jak bohaterka ksiązki choć nie wiem czy miałabym tyle siły

• Literatura faktu