Trendy stycznia 2020 lubimyczytać.pl
Tradycyjnie wraz z zakończeniem każdego miesiąca informujemy o tym, które książki były najczęściej wyszukiwane w serwisie lubimyczytać.pl. Czy początek roku przyniósł zaskoczenia? Tak! Na czele zestawienia pojawiła się zupełnie nowa książka, drugą pozycję również zajmuje nowość!

W ostatnim, grudniowym zestawieniu trendów lubimyczytać.pl pierwsze trzy miejsca zajęły książki Olgi Tokarczuk, odpowiednio: „Bieguni”, „Księgi Jakubowe” i „Prawiek i inne czasy”. W tym miesiącu noblistka musiała ustąpić, bo na pierwsze miejsce wdarł się przebojem Stephen King wraz z książką, która swoją premierę miała w 2018 roku. „Outsider” cieszył się sporą popularnością wśród czytelników, a niedawno zainteresował również filmowców. To właśnie serialowi na podstawie książki należy przypisać wzmożone zainteresowanie tym tytułem. Pierwszy odcinek produkcji HBO wyemitowano 12 stycznia, a serial zbiera jak na razie świetne recenzje. Czy w tym przypadku będzie lepszy niż książka?
Drugą pozycję również zajęła nowość w zestawieniu. „Nero” to pierwszy tom cyklu „Made Men” Sarah Brianne. W ramach gatunku new adult autorka sięgnęła po wątek romansu między głównymi bohaterami, ale połączyła go również z mafijnymi porachunkami i mroczną stroną sieci zależności, jakie rządzą pewnym amerykańskim liceum.
Trzecie miejsce zajmują zepchnięci ze szczytu „Bieguni”, a tuż za nimi uplasowała się zeszłoroczna głośna książka Heather Morris – „Tatuażysta z Auschwitz”, o której czytelnicy przypomnieli sobie przy okazji premiery kontynuacji tej historii – „Podróży Cilki”. Pierwszą piątkę zamyka Ostatnie życzenie” święcącego triumfy za oceanem Andrzeja Sapkowskiego.
Następne miejsca także zajmują książki, z którymi czytelnicy mieli już okazję się zapoznać. Na szóstej pozycji znajduje się hit 2019 roku – thriller „Pacjentka”, na siódmej – „Pokój motyli” znanej z cyklu „Siedem sióstr” Lucindy Riley, a ósmej – „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk. Przedostatnia lokata przypadła w styczniu „Żmijowisku” Wojciecha Chmielarza.
Ostatnie miejsce zajmuje powieść „Gdzie śpiewają raki” Delii Owens. Użytkowniczka smallangels pisze o niej tak:
„Gdzie śpiewają raki” to jedna z najlepszych powieści, które przeczytałam w ostatnim czasie. Poczułam ją całą sobą, mimo że nie tego się spodziewałam. (…) Ta książka zaspokoiła moją tęsknotę za dziką, nieokiełzaną przyrodą nieskalaną ludzką ręką. Za czasami, w których nie trzeba było walczyć o to, by plastik nie zalewał nieustannie naszej planety. Delia Owens pisze o tym, że natura może być dla człowieka lekiem na samotność, bezsilność i bezradność.
Zestawienie TRENDY miesiąca pokazuje, które podstrony książek były najczęściej odwiedzane w serwisie lubimyczytać.pl. To internauci kreują zainteresowanie danym tytułem: wchodzą do serwisu zainteresowani np. reklamą, audycją, wywiadem, wzmianką w prasie, radiu lub telewizji. Nie znamy wszystkich powodów, dla których użytkownicy wyszukują akurat dane tytuły, jednak możemy z czystym sumieniem napisać, że kiedy 3 miliony osób odwiedzających serwis miesięcznie wybiera konkretne podstrony książek, to znaczy, że są one popularne. Niekoniecznie najwyżej oceniane, niekoniecznie najszerzej reklamowane, niekoniecznie są to nowości – to są najpopularniejsze książki w danym miesiącu zdaniem internautów.
komentarze [11]

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Tokarczuk mądrze piszę,ale dla wielu ( ja ) ,za trudno.Jak ktoś ( ja) szuka w książkaxch,głównie lekkiej rozrywki sięga.Po fantasty,czy kryminał.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Mnie dziwi, że nadal jest pięć książek w zestawieniu, które czytałam , a jeszcze dwie, które może przeczytam. Zaczynam sobie zadawać pytanie, co jest grane?
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Wraca moda na Wiedźmina.Blanka na czele,ma ci raz więcej fanów
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Na szczęście w tym zestawieniu nie ma Blanki.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post



Czy mnie to dziwi? Absolutnie nie. Tokarczuk przez moment była na fali w związku z Noblem, jednak jej twórczość - pisana specyficznym językiem i niełatwa w odbiorze (nawet dla pewnego ministra kultury) na pewno nie jest adresowana do masowego czytelnika.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Ponownie mnie dziwi zainteresowanie "Tatuażystą.....", ale pewnie to dlatego, że została wydana druga część. Czytałam to w zeszłym roku, nawet ocenę 6 ode mnie dostała książka, ale jednak utwierdzam się w przekonaniu, że niczego ciekawego ta książka sobą nie reprezentuje. Jednakże, jak komuś się podoba, to nic takiego. Ile ludzi ,tyle opinii.
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Aż dziwi, że nie ma naszych poczytnych pisarzy kryminałów (z wyjątkiem Chmielarza) :)
Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post