Gieśki. Księga przygód

Szara Godzina
2019-11-04
2019-11-04
9788366201385

Przygody 3 kumpli, trzecioklasistów szkoły podstawowej. Już ogarniętych w szkolnych warunkach. Już cwaniaczących na potęgę. Świetnie pomysły mają, a jednocześnie krew mrożące w żyłach dla matki dziecka na początku edukacji. Choć przyznam szczerze, że jak widzę poczynania mojego trzecioklasisty i jego kolegów, coraz mniej mnie dziwi.

Jednak ta akcja z opuszczeniem szkoły i jazdą autobusem przez całe miasto. Nie chciałabym dowiedzieć się, że moje dziecko zniknęło ze szkoły i nie wiadomo co się z nim dzieje. Kolejna akcja z agresywnym starszym chłopakiem na terenie szkoły, tekstami, których nie odczytali prawidłowo i tylko krok dzielił jednego z nich od pobicia. Na szczęście pojawiła się dyrektorka i jej czujności życzę wszystkim dzieciakom, które mimowolnie przyciągną uwagę agresora.

Fajna, mądra, zabawna, wciągająca, ale też łatwa do powrotów. Przyjemna w całokształcie. Dostosowana do podobnej grupy wiekowej, do której należą nasi bohaterowie. Pokazuje, że szkołę można odbierać różnie, na szczęście z kumplami nudzić się nie można, choć pokłócić jak najbardziej. Z tego co widzę kolejnego tomu nie ma, ale mam nadzieję, że kiedyś powstanie.

Jednak ta akcja z opuszczeniem szkoły i...

Przygody trójki przyjaciół z podstawówki, którzy uwielbiają płatać figle. Fajna, lekka, zabawna, przyjemna z mnóstwem życiowych, mądrych rad. I bawi i uczy. Lektura w sam raz dla dzieci/młodzieży, ale i dla rodziców.
"(...)Postać przycupnięta tuż przy ziemi wychwyciła moment, w którym włosy nauczycielki stanęły niemal dęba (...)
- O, ty gadzie, dopadnę cię!"

- O, ty gadzie, dopadnę cię!"

Zabawna i ciekawa książka o przygodach trójki kumpli, Miśka, Cześka i Krzyśka. Każdy z nich specjalizuje się czymś innym.
Mają także bardzo fajną nauczycielkę.
Polecam.

Mają także bardzo fajną nauczycielkę.
Polecam.

Dostałam do przeczytania jako książkę na Maraton Czytelniczy i powiem że ta książka jest fajna...Nie nie tyle co fajna ona jest Epicka!!!

Gieśki, Giedzie i Giedź Naczelny czyli barwna historia pełna zabawnych ale i bardzo mądrych wątków. Zaskakują barwnym językiem i rezolutnymi, czasem szalonymi pomysłami Gieśków. Zmusza do refleksji młodego ale i starszego czytelnika. Prowokuje do śmiechu dzięki czemu czyta się ja szybko i przyjemnie. Dziękuję za możliwość zapoznania się z tą historią Zaczytanej Ewelkce i autorce Katarzynie Kieleckiej. Jestem wdzięczna za możliwość wzięcia udziału w Book Tour z tą książką.

Trzy Gieśki są zmyślne, odważne, mają głowy pełne szalonych pomysłów, serca przepełnione dobrocią i wiedzą co wypada a co nie. Uczą się i poznają świat, wprowadzają w życie swoje obserwacje i cały czas przeżywają mnóstwo przygód.
Polecam gorąco tę piękną i mądrą książkę o Gieśkach, spędziłam z nią świetnie czas, wzruszając się i chichocząc na zmianę.

Książkę tę przeczytałam dzięki Book Tour.
Bardzo fajne opowiadania,przyjemnie się czyta , z odrobiną humoru i również z mądrymi przesłaniami..
Koniecznie do przeczytania przez nastolatki.
Polecam serdecznie

Książkę tę przeczytałam dzięki Book Tour.
Koniecznie do przeczytania przez nastolatki.
Polecam serdecznie

Dziękuję Zaczytanej Ewelce i autorce Pani Kasi Kieleckiej za możliwość wzięcia udziału w Book Tour. Opowieść dostarczyła mi dużą dawkę pozytywnego humoru, pełno dobrej zabawy i sporo mądrych wartości, które skłoniły do refleksji nad własnymi relacjami z przyjaciółmi. Każdy bez względu na wiek czytając "Gieśki Księga Przygód "na pewno nie będzie narzekał na nudę i znajdzie tam cząstkę siebie. Polecam!!!

"Trzej Gieśkowie (…) Prawie jak trzej muszkieterowie".

Uwielbiam Gieśków! Jakie to fajne dzieciaki, których trudno nie obdarzyć sympatią. Trudno również podczas czytania tej książki nie poczuć nostalgii za czasami szkoły podstawowej, kiedy każdy z nas odkrywał powoli prawidła rządzące światem. Taka literatura dla dzieci powinna gościć na półce w każdym domu.

Katarzyna Kielecka to mieszkanka Łodzi, pedagog specjalny i pracownik banku. Autorka od lat tworzy drobne formy literackie: wiersze, opowiadania, teksty piosenek i scenariusze przedstawień dla dzieci. Jest mamą dwójki dorastających muzyków. Zadebiutowała powieścią pt. "Sedno życia".

Krzysiek, Czesiek i Misiek to uczniowie klasy III G, nazywani Gieśkami. Energiczni dziewięciolatkowie nie narzekają na nudę, gdyż co chwilę wplątują się w kolejne przygody i tarapaty. Dzieciaki walczą z porywaczem, biorą udział w konkursie recytatorskim, a także wywołują duchy. Nad niesfornymi uczniami czuwa ich Giedź Naczelny, czyli wychowawczyni klasy, którą uwielbiają.

"Gieśki" to książka przeznaczona w głównej mierze dzieciom w wieku od 9 do 12 lat, ale nie ograniczałabym w jej przypadku przedziału wiekowego odbiorców, bowiem poznając przygody Krzyśka, Cześka i Miśka, sama dobrze się bawiłam, przenosząc się przy tym na chwilę w świat dzieciństwa. Trzej chłopcy, tworzący drużynę nie do rozbicia, skradli bowiem moje serce, a ich przyjaźń winna stanowić wzór do naśladowania.

Perypetie Gieśków to ukazane z rozwagą, w dużej mierze zabawne sytuacje, które wywołają na twarzach najmłodszych czytelników dużo uśmiechu. Chłopcy co chwilę ładują się bowiem w kłopoty, które generują nietuzinkowe wydarzenia. Autorka doskonale zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wartościowa książka dla dzieci to nie tylko zabawa, ale także umiejętnie wpleciona w fabułę, warstwa edukacyjna, jaką można w przygodach trójki chłopców niewątpliwie odnaleźć. Mowa tutaj przede wszystkim o wymiarze tolerancji na różnych polach, o byciu wrażliwym na krzywdę drugiego człowieka, czy też o wartości dodanej pomagania. Płaszczyzna ta, w mojej opinii niezwykle istotna, stanowi kwintesencję książki, za pomocą której przemyca się to, co ważne i wartościowe. Podana w niezwykle przystępnej formie, w sposób lekki i nie nachalny, z pewnością trafi do każdego, młodego odbiorcy.

Katarzyna Kielecka dotyka także tematu zawodu nauczyciela i swoistej misji, jaka wiąże się z wykonywaniem tej specyficznej profesji. Kreując postać Pani Ani, wychowawczyni klasy III G, pokazuje jak w praktyce wygląda nauczyciel z pasją. Taki, którego po latach wspomina się z wielką nostalgią i z szacunkiem. W opozycji do tego obrazu, kreuje postać nauczycielki na zastępstwo, która z pewnością nie posiada odpowiedniego podejścia do dzieciaków. Muszę przyznać, że bardzo ujęła mnie niezwykle swobodna relacja, jaka wywiązała się pomiędzy Panią Anią, a jej klasą. Życzyłabym sobie, aby moje dziecko w przyszłości trafiło na taką nauczycielką z prawdziwego zdarzenia.

Pisząc o publikacji dla dzieci, nie sposób nie wspomnieć na temat jej warstwy wizualnej. Otóż książka została wydana w twardej oprawie z ilustracjami autorstwa Janka Janowskiego. Oczywiście, wolałabym, aby grafika była kolorowa, ale muszę przyznać, że ta posiada swój niezaprzeczalny urok.

"Gieśki" to świetna propozycja na prezent. Książkę tę można czytać wraz z dzieckiem i zaśmiewać się przy tym z przygód, jakie przeżywają trzej niezwykle sympatyczni chłopcy. To niezwykle ciepła, optymistyczna i przede wszystkim mądra publikacja z ważnymi treściami, jakie warto przekazać najmłodszym czytelnikom.

"Trzej Gieśkowie (…) Prawie jak trzej muszkieterowie".

Katarzyna...

Wczoraj wraz z dzieciakami piekliśmy pierniczki, które mi wyszły i to bardzo dobrze (ale ja skromna jestem😊). Natomiast wieczorem przysiadłam i skończyłam czytać książkę dla dzieci w wieku 8-13, choć myślę, że starsze osoby również byłyby z niej zadowolone. Jest to książka, która opowiada o losach klasy III G. To wśród nich znajdują się najbardziej pomysłowi, psotni oraz rozrabiający trzej chłopcy, którzy sami siebie określają jako „Podstawowe gnomy trzeciej g". Krzysiek, Misiek i Czesiek mają przeogromną wyobraźnię, przez co nie raz wpadną w tarapaty. W książce znajdziemy aż pięć przygód takich jak polowanie na czarownicę, wywoływanie duchów, zastawianie zasadzek, walka z porywaczem oraz rozważanie nad sensem życia. Dostarczą one sporo śmiechu, a nawet zaskoczą swoją pomysłowością. Oprócz świetnych przygód autorka opisuje przyjaźń między chłopakami, są oni dla siebie lojalni oraz rozumieją się bez słów, a przypominam, że mają dopiero 9 lat. Czytając tę książkę bardzo współczułam pani wychowawczyni, gdyż okiełznać takich gagatków nie jest łatwo, a ona była wyrozumiała, cierpliwa i opiekuńcza. Podsumowując książka jest dla każdego, kto lubi się pośmiać, ale nie tylko, gdyż jest też dla osób poszukujących lekkiej, przyjemnej, a zarazem ciekawej książki.

• Dziecinne
  • Typ A: Literatura piękna