Ukryte źródło piękna. Bakterie a zdrowa skóra

Okładka książki Ukryte źródło piękna. Bakterie a zdrowa skóra WHITNEY BOWE
Okładka książki Ukryte źródło piękna. Bakterie a zdrowa skóra
WHITNEY BOWE Wydawnictwo: Galaktyka zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
The beauty of dirty skin
Galaktyka
2019-04-14
2019-04-14
Agnieszka Wróblewska
skóra bakterie zdrowe odżywianie choroby skóry jelita probiotyki

Świetna książka. Polecam.

Świetna książka. Polecam.

Czytałam już kilka książek typowo ugodowych; czy to ‘sekret urody Koreanek’ czy to książkę Barbary Kwiatkowskiej „skóra”. Obydwie były tylko bombą powierzchownych jak na mój gust informacji. Były też inne typowo o branży kosmetycznej, ale śmiem twierdzić, że dopiero ta pozycja jest tą, którą polecę osobie borykającej się z problemami skórnymi.

Całość czyta się rewelacyjnie, każdy nie ważne jak bardzo zielony w temacie dbania o skórę zrozumie przesłanie i reakcje biologiczne zachodzące w naszym ciele opisane przez dr. Bowie. Książka porusza tematy, których nie znalazłam nawet w swoich podręcznikach przygotowujących do profesji kosmetologa. Pozycja jest aktualna, popiera swoje jestestwo mnóstwem badań i dowodów za nimi stojących. Trądzik moi drodzy to choroba złożona – u innych bardziej u niektórych mniej. Nie wszystko musi być leczone od razu antybiotykami, jest też inna droga; dłuższa, trudniejsza, ale efekty są trwalsze. Sama miałam trądzik, wyleczyłam go i powrócił znów teraz jednak bogatsza o doświadczenia i wiedzę działam holistycznie.

Jedyne, do czego muszę się przyczepić to brak konkretnej listy składników aktywnych, jakich nie wolno łączyć. Uważam to za podstawy podstaw. Niektóre propozycje naturalnych maseczek na twarz także do mnie nie przemawiają a tym bardziej stosowanie oleju kokosowego na twarz. Poza tym, książka pełna wiedzy, którą przeczytać powinien każdy.

Całość czyta się...

Przychodzę do Was z 📗 książką, która może zmienić Wasze postrzeganie o pięknie ;) Mowa tutaj o pozycji UKRYTE ŹRÓDŁO PIĘKNA. BAKTERIE A ZDROWA SKÓRA autorstwa Dr. Whitney Bowe oraz Kristin Loberg. Jeśli nauczymy się wykorzystywać mikroorganizmy, które sprawiają, że jesteśmy „brudni”, zyskamy zdrową i świeżą cerę, która będzie promieniała wewnętrznym blaskiem. Skóra jest zwierciadłem ogólnego stanu zdrowia. Autorka jest w stanie ocenić stan zdrowia pacjenta tylko poprzez przyjrzeniu się jego skórze, włosom i paznokciom. Sojusz pomiędzy mózgiem a skórą jest niezwykły i zaskakujący – o czym możemy przeczytać w tej książce. Do końca lat 70. twierdzono, że nasza dieta nie ma żadnego wpływu na wygląd naszej skóry, dr Bowe obaliła tezę pisząc kontrowersyjną pracę, w której udowodniła jak wielki wpływ na naszą skórę ma nasza dieta 😄 Jak bardzo na przestrzeni lat zmieniła się dermatologia❓ Jak nasze codzienne nawyki wpływają na naszą skórą? Istnieje coś takiego jak oś jelita-mózg-skóra. Jak i co jeść aby nasza skóra nam się odwdzięczyła❓ W książce mamy zamieszczony test dotyczący naszych czynników ryzyka, np. czy cierpimy na jakieś dolegliwości ze strony skóry❓ czy wydaje nam się, że nasza skóra starzeje się szybciej, niż powinna❓ czy chociażby to czy pijemy chude mleko lub koktajle na bazie serwatki❓ Jeśli taki test Was interesuje dajcie znać a zamieszczę go na profilu ;) ale odpowiedzi mimo wszystko musicie szukać w trakcie czytania książki 😁 Czy warto jest obsesyjnie dbać o czystość naszego najbliższego otoczenia❓ Odpowiedź brzmi NIE. Żyjąc w sterylnym środowisku narażamy się na poważne zaburzenia ze strony nie tylko skóry ale całego organizmu. Ma to szczególny wpływ przy małych dzieciach, kiedy sprzątamy 🦠🧹 jak opętani aby w mieszkaniu nie było ani jednego pyłku kurzu. Jak cukier wpływa na nasz organizm❓ Cukier występuje pod ponad 50 nazwami, np. maltoza, fruktoza, maltodekstryna, aspartam, neotam, karmel, glukoza, sukraloza i wiele wiele innych. Bowe radzi nam jak używać … 💆‍♀️ kosmetyków, np. przy trądziku kiedy zastosujemy nadtlenek benzoilu, musimy kontrolować stan skóry, gdyż może on spowodować zmniejszenie ilości witaminy E w skórze, czyniąc ją podatną na stan zapalny. Jak należy stosować retinoidy, suplementy czy probiotyki❓ W książce znajdziemy trzytygodniowy program, który pomoże nam wprowadzić w życie zdrowe nawyki związane z dietą, ruchem, pielęgnacją czy relaksem.

Polecam każdemu, kogo interesuje tematyka zdrowia ;)

Niech żyją dobre bakterie❗️ 🥰😇😁

Zaczytany Książkoholik

Książka ta jest niezwykła w swojej prostocie. Autorka, która jest nie tylko pisarką ale przede wszystkim dermatologiem, tłumaczy nam jak tytułowe bakterie wpływają na stan naszej cery. Z książki dowiedziałam się przede wszystkim jak ogromny wpływ ma dieta i kondycja jelit na cerę. Czytało się szybko i przyjemnie, idealna na jesienne wieczory :)

• Przeczytane w 2019
  • -- DOC: POR: Uroda
  • Chcę kupić
  • Uroda
  • Przeczytane w roku 2019
  • -- DOC: POR: Zdrowie

Dodaj cytat z książki Ukryte źródło piękna. Bakterie a zdrowa skóra