Nić Arachny

Okładka książki Nić Arachny Renata Kosin
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Nić Arachny
Renata Kosin Wydawnictwo: Filia Cykl: Siostry Jutrzenki (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Siostry Jutrzenki (tom 1)
Filia
2019-09-04
2019-09-04
literatura polska

Okładka książki Kemping Chałupy 9 / Pocałuj mnie pod jemiołą (Pakiet) Katarzyna Janus, Renata Kosin, Joanna Tekieli
Kemping Chałup... Katarzyna Janus, Re...
Okładka książki Pocałuj mnie pod jemiołą Renata Kosin, Dorota Milli, Krystyna Mirek, Agnieszka Olejnik, Alek Rogoziński, Joanna Tekieli, Karolina Wilczyńska
Pocałuj mnie p... Renata Kosin, Dorot...

Długo sięgałam po ta książkę ale jest już za mną, duża książka ale warto było, trochę dużo tych osób w przeszłości bo kiedyś te rodziny jednak duże były, polecam miłośnikom sag historycznych i obyczajowych

Jędrzeju Śmiałowski, nawet mi ciebie nie żal.

Jędrzeju Śmiałowski, nawet mi ciebie nie żal.

Bardzo fajnie napisana powieść rodzinna z tajemnicą w tle.

Bardzo fajnie napisana powieść rodzinna z tajemnicą w tle.

2082

Dwie opowieści, stara wiara, nowe przesądy, rodowe pamiątki i życie.
Opowieść ładnie snuta ale bez głębi.

Dwie opowieści, stara wiara, nowe przesądy, rodowe pamiątki i życie.
Opowieść ładnie snuta ale bez głębi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsze 80 stron to koszmarna nuda. Nie dzieje się zupełnie nic, same opisy strychu i dialogi które mają tłumaczyć czytelnikowi obyczaje, ale wypadają mega sztucznie. Kilka razy byłam bliska odłożenia książki i nie wracania już do niej, ale ostatecznie cieszę się, że tego nie zrobiłam. Później książka nabiera tempa i robi się bardzo ciekawa. Ogromnym plusem jest krytyka mentalności niektórych ludzi przedstawiona w zabawny i ironiczny sposób.

Piękna i niezwykle wciągająca historia! Historia rodu Śmiałowskich, fabuła wciąga niesamowicie. Były łzy i śmiech. Polecam

Ciekawa, tajemnicza, z akcją, która co chwilę robi zwrot. Oczywiście na początku ciężko się połapać w powtarzających się imionach i miejscach, ale w miarę ubywania kartek wszystko zaczyna się układać. Chętnie sięgnę po kolejny tom

"Nić Arachny" Renata Kosin
Saga rodu Śmiełowskich, którego losy wyznacza rytm polskich dziejów. Rodzina Jędrzeja i Witolda wiedzie spokojne życie w pewnej maleńkiej podlaskiej wsi, które w niesamowity sposób odmienia pojawienie się tajemniczej Arachny.
Lata 80. XX wieku. We wsi Przytulisko, w
wiekowym dworze żyją potomkowie Śmiełowskich. Co roku Michalina odwiedza swoich dziadków i spędza w dworku wakacje. Jedne z nich odmienią jej życie, w jej ręce wpada bowiem pamiętnik z całą zagmatwaną historią jej rodziny. Dziewczynka po kolei odkrywa tajemnice i dzieje swoich najbliższych.

"Nić Arachny" to pierwsza z pięciu części sagi o rodzinie Śmielowskich. Było to również moje pierwsze spotkanie z piórem Renaty Kosin. Opowieść jest snuta dwutorowo, czasy współczesne przeplatają się z przeszłością. Autorka przeprowadza nas przez losy bohaterów, stopniowo odkrywając tajemnice rodzinne. Z jednej strony książka ma taki wspaniały, sielski klimat. Aż człowiek ma ochotę zaszyć się na wsi. Z drugiej strony koleje losu poszczególnych członków rodziny wciągają czytelnika tak bardzo, że nie sposób odłożyć książkę. Bohaterowie nie są idealni, łatwo porównać ich do naszej własnej rodziny, odnaleźć w nich nas samych.

Historia rozpoczęta przez Renatę Kosin jest wspaniała, dlatego od razu po przeczytaniu części pierwszej sięgnęłam po kolejną. Polecam tę książkę z całego serca, będzie idealna na lato.

"Nić Arachny" Renata Kosin
Lata 80. XX wieku. We wsi Przytulisko, w

Bardzo dobra książka, troszkę brakuje jej jeszcze do rewelacyjnej, ale na mocne 7,5 w pełni zasługuje. Autorka ciekawie prowadzi opowieść równolegle w dwóch punktach czasowych, które dzieli ponad 100 lat. Wiernie też oddaje realia opisywanych lat, więc dla tych, których dzieciństwo przypadło na lata 90-te XX wieku lektura może być podróżą sentymentalną :) Polecam!

Renata Kosin Nić Arachny Zobacz więcej
Renata Kosin Nić Arachny Zobacz więcej