Nić Arachny

Cykl: Siostry Jutrzenki (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
literatura polska
aleqsia

Historia, w której prawie każdy mógłby przejrzeć się jak w lustrze. Saga szlacheckiego rodu Śmiałowskich, którego losy wyznacza rytm polskich dziejów. Opowieść, która łączy ze sobą wiele różnych wątków i elementów bliskich sercu każdego, kto urodził się i wychował tam, gdzie jedną z najwyższych wartości jest wierność tradycji i szacunek dla pamięci przodków. Gdzie zielone pola, złote łany i...

Historia, w której prawie każdy mógłby przejrzeć się jak w lustrze.

Saga szlacheckiego rodu Śmiałowskich, którego losy wyznacza rytm polskich dziejów. Opowieść, która łączy ze sobą wiele różnych wątków i elementów bliskich sercu każdego, kto urodził się i wychował tam, gdzie jedną z najwyższych wartości jest wierność tradycji i szacunek dla pamięci przodków. Gdzie zielone pola, złote łany i kręte drogi pośród białokorych brzóz i rosochatych wierzb. Gdzie nadal rozmawia się o tym, co minęło, jakby nadal było. I gdzie czasem patrzy się w przyszłość przez pryzmat tego, czego już dawno nie ma. Jest to historia, która pokazuje, że dzisiejszy świat bywa wiernym odbiciem tego wczorajszego, podobnie jak żyjący w nim ludzie.
Fragmentem takiego świata jest też Przytulisko, maleńka podlaska wieś, która z pozoru nie różni się od innych. Tu, w wiekowym dworze, mieszkają dziadkowie Michaliny. Wnuczka spędza u nich każde swoje wakacje. Miejsce to skrywa w sobie wiele sekretów, co potwierdza pewien stary dziennik, w którym tkwi klucz do poznania dziejów rodziny Śmiałowskich. Dziewczyna dzięki niemu odkrywa, że losy jej przodków, mimo upływu czasu snują się nadal, splecione z jej własnym, jak nitki lnianego płótna tkanego przez Arachnę.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/405

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/405

Aneta P-is | 2019-09-15
Przeczytana: 15 września 2019

Skończyłam dzisiaj czytać pierwszy tom najnowszej powieści Renaty Kosin "Nić Arachny. Siostry Jutrzenki". Jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam w tym roku. Autorka urzekła i zafascynowała mnie kolejny raz. Napisała powieść doskonałą. Absolutnie, bezwzględnie. Więcej rozpisywać się nie będę, bo zwyczajnie brakuje mi słów. Renata Kosin to mistrzyni słowa. Mistrzyni pięknego stylu i języka. Zachęcać i polecać do czytania jej książek wręcz nie wypada, bo to się rozumie samo przez się. Oceniać publikację tak doskonałą??? Tym bardziej nie, wszak nie da się ocenić czegoś co znajduje się poza wszelką skalą. Wypada i należy natomiast ukłonić się nisko i podziękować za wspaniałe wrażenia i emocje czytelnicze jakich doświadczyłam czytając tę książkę. Czekam na kolejny tom z wielką niecierpliwością. Każda książkowa premiera tej utalentowanej Autorki to dla mnie, czytelniczki, wielkie święto.

"Ludzie wcale nie muszą wiedzieć, jak brzmi czyjeś imię, by dać radę je zadeptać i...