Pajęczyna

Okładka książki Pajęczyna Ewa Cielesz
Okładka książki Pajęczyna
Ewa Cielesz Wydawnictwo: Axis Mundi Cykl: Pochyłe niebo (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Pochyłe niebo (tom 2)
Axis Mundi
2019-05-17
2019-05-17
literatura polska

Ciąg dalszy losów Anity, która zmieniając miejsce zamieszkania, powoli zaaklimatyzowała się wśród mieszkańców małej, górskiej miejscowości.
Płynąca spokojnym rytmem opowieść, bardzo wciąga.
Ciekawa jestem jak ułożyło się dalsze życie Anity i jej rodziny.
Polecam na długie wieczory.

Płynąca spokojnym rytmem opowieść, bardzo wciąga.
Ciekawa jestem jak ułożyło się dalsze życie Anity i jej rodziny.
Polecam na długie wieczory.

Ciąg dalszy równie dobry co pierwsza część. Sporo się dzieje. Pozostaje trzecia część i liczę na kolejne miłe doznania podczas czytania. Naprawdę przyjemnie się czyta książki tej autorki.

Drugą część czytało się fantastycznie,dalsze losy bohaterki śledziłam z zaciekawieniem.
Po raz kolejny Pani Ewa Cielesz zachwyca mnie własnym piórem wspaniałym bardzo mądrze,ładnie pisze o codziennych rzeczach i sprawach.
Fabuła dobra autorka świetnie opisała.
Wartka,ciekawa akcja oraz trzyma w napięciu od pierwszej strony książki do ostatniej.
Niezwykli,cudowni bohaterowie polubiłam każdego z bohaterów.
Porwała mnie lektura,oczarowała od samego początku pochłonięta byłam książką.
Nie sposób się oderwać było mi od tej trylogii,przyjemną,piękną lekturę zapewniła mi pisarka z przyjemnością przeczytana.

Fabuła dobra autorka świetnie opisała.
Niezwykli,cudowni...

Kontynuacja losów Aliny, Soni i Michała. Po przeprowadzce do nowego miejsca zamieszkania - starej, zrujnowanej chaty po ojcu Michała w małym miasteczku w górach, główni bohaterowie muszą zmierzyć się z tamtejszą rzeczywistością oraz nie zawsze przychylnymi mieszkańcami Kozinek. Uroku historii dodają czasy, w których dzieje się akcja - początek lat 80. XX wieku. Ta część "Pochyłego nieba" bardzo mi się podobała i nie mogę się doczekać jej kontynuacji ("Ważka" już czeka w kolejce).

Książka bardzo wciągająca i powiem szczerze nawet nie wiem kiedy ją przeczytałam. Czytając mocno się w nią wplątuje i tu sądzę, że nawiązuje do tytułu. Ciekawa seria, porywająca. Polecam

Na półkach: , , , , , ,

Miło czytające się losy Anity i Michała .Po stracie domu w Samowarze,Michał zabiera żonę w swoje rodzinne strony.Kozinki okazują się małą miejscowością ,a dom który zastali w ruinie.Czy uda im się zaznać w tym miejscu spokój i miejsce do zasiedlenia się,w tak trudnych dla czasach lat osiemdziesiątych,gdzie jedzenie było na kartki ,a w sklepach na półkach pustki.Oczywiście sięgnę po kontynuację opowieści.

Druga część opowiadająca historię Anity i jej córki Soni. Kobieta po podjęciu błędnej decyzji i zajściu w ciążę zostaje wygnana z rodzinnego domu i trafia do Wrocławia do krewnej. Dziewczyna poznaje ciemne strony wielkiego miasta oraz ludzi, którym niekoniecznie po drodze z prawem.
Obecnie Anita mieszka w niewielkiej podgórskiej miejscowości Kozinki wraz z niewidomym artystą Michałem.
W tym tomie poznajemy wszystkie uroki mieszkania w małym środowisku, gdzie wszyscy o wszystkim wiedzą. Centrum informacji stanowi sklep, gdzie spotykają się mieszkańcy. Wymianie plotek sprzyjają wieczne kolejki w oczekiwaniu na dowóz towaru. Bohaterka na własnej skórze doświadcza nieprzychylnych komentarzy oraz jest ewidentnie odsuwana od hermetycznego środowiska.
Ciekawie przedstawiony jest jej związek z Michałem. Tych dwoje ma coś wspólnego, oboje są oryginalni, a co za tym idzie niekoniecznie akceptowani.
Tytułowa pajęczyna czyli wydarzenia z przeszłości coraz bardziej oplata tych dwoje i przysparza wiele problemów. Cena jaką płacą jest wysoka, ale czy ich stać na zapłacenie ?

Miło się czyta. Zawsze takie "obyczajówki" do tego z lat , które przeżyłam, bardzo mnie wciągają. Trudno potem jest mi się rozstać z bohaterami, dlatego już pożyczyłam "Ważkę". Mnie osobiście bardziej się podoba trylogia "Pochyłe niebo" od "Córki cieni".

Znów miło się "przebywało" w towarzystwie Anity i jej bliskich, choć akcja w drugiej części sagi zwolniła, tocząc się leniwym rytmem małego miasteczka lat osiemdziesiątych z zaciekawieniem sięgam po ostatnią część.

Po burzliwych perypeticha młodzi wyprowadzają się do małego cichego miasteczka. Tam układają sobie życie. Choć świat lat 80tych nie jest spokojny oni znajdują miłość.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Pajęczyna