Mroczna strona

Znak Literanova
2019-08-28
2019-08-28
Agnieszka Myśliwy

Niesamowite. Wciągnęłam się prawie od samego początku. Jeszcze zanim zostało to zasugerowane podejrzewałam o co może chodzić, ale to dlatego, że miałam już do czynienia z książkami z takim wątkiem.

Zaskakująca powieść. Na początku czytamy o okresie dzieciństwa głównej bohaterki, jej relacjach z rodzicami i traumie, jaką przeżyli wszyscy troje. Potem zaczyna się dorosłe życie Zoe, zakochanie, małżeństwo i urodzenie dziecka. I właśnie tutaj zaczyna się robić najbardziej ciekawie. Na początku przeczytamy dużo o trudach i realiach rodzicielstwa, a potem akcja zaczyna się coraz bardziej rozkręcać. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, a od połowy książki nie mogłam się od niej oderwać, bo musiałam się dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi. Polecam książkę osobom, których choć trochę interesuje psychologia. Z przypadkiem opisanym w książce zetknęłam się pierwszy raz i przyznam szczerze, że bardzo mnie zaintrygował i zaciekawił. Świetny pomysł na powieść. Polecam!

Kto zna styl pisania Danielle Steel, ten wie czego się spodziewać. Znalazłam jednak duży plus akurat tej pozycji. Jej książki czyta wiele kobiet, dlatego podoba mi się, że poruszyła ważny temat jakim jest psychiczna choroba wśród rodziców - zastępczy zespół Münchhausena. Mało kto czyta książki z zakresu psychiatrii, a prozę Danielle Steel miliony. Na pewno więcej osób dowiedziało się o tym schorzeniu i można powiedzieć, że dodaje to do tej opowieści waloru edukacyjnego.

"Mroczna strona " fajnie mi się czytało. Książka jest o miłości matki i o jej trudnej stronie. Polecam

Książka ukazująca początki i trudy rodzicielstwa oraz destrukcyjny wpływ matki na córkę. Czy można kochać aż tak bardzo, by móc krzywdzić? Danielle Stell pokazuje, że matczyna miłość może mieć również mroczną stronę, a jej podłoże drugie dno.

• Danielle Steel
  • W bibliotece
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Mroczna strona