Jutro zaczyna się dziś

Okładka książki Jutro zaczyna się dziś Roma J. Fiszer
Okładka książki Jutro zaczyna się dziś
Roma J. Fiszer Wydawnictwo: Edipresse literatura obyczajowa, romans
Edipresse
2019-07-17
2019-07-17

Już dawno nie czytałam tak słabej książki. Inie chodzi tu o fabułę, bo ta była całkiem fajna. Chodzi mi tu o styl. Nawet nie wiem jak to określić. Infantylny, naiwny, wczesnonastolatkowy? Bo czego można się spodziewać jak czyta się zdanie: "Niedziela wstała śliczna." ;)

Opis trochę intryguje, ciekawi czytelnika co też autorka tutaj szykuje i
raz będzie monotonnie a raz los szturchnie wymownie, ukaże relacje w
rodzinie i poza nią i jak trudne pewne sprawy są, jak ważną jest każda
wspólna chwila, bo nagle zaczniemy się mijać i tragedia, życie na inne
tory skręca ...
Co tu się wydarzy? Czy Sonia spełni swoje marzenia i jaką rolę w tym
Roman, dawny znajomy odegra? Jakie będą relacje z córką i mężem i
dlaczego takie? Czy rzeczywiście można aż tak zaniedbać siebie i
drugiego człowieka?
Jest i Paulina, ich córka, która wzbudza sympatię, nieraz da popalić
słowem, wbije coś rodzicom w głowę... Pytanie czy aby skutecznie...
Co tak naprawdę kryje się za tytułem książki i jaką tajemnicę czy
marzenia skrywają bohaterzy i czy mają szansę na sukces, szczęście,
miłość i spełnienie swych marzeń? czy jest szansa na wspólną
ścieżkę ku zwycięstwu nad monotonnością zwykłego życia?
Książka życiowa, idealna na letnie dni, gdy mamy więcej czasu na
czytanie i na rozmyślanie.
Praca czy marzenia? Rodzina czy własne ja?
Przeczytajcie, ot tak, dla refleksji...

Opis trochę intryguje, ciekawi czytelnika co też autorka tutaj szykuje i
raz będzie monotonnie a raz los szturchnie wymownie, ukaże relacje w
rodzinie i poza nią i jak trudne pewne sprawy są, jak ważną jest każda
wspólna chwila, bo nagle zaczniemy się mijać i tragedia, życie na inne
tory skręca ...
Co tu się wydarzy? Czy Sonia spełni swoje marzenia i jaką rolę w tym
Roman,...

Wciagajaca ksiazka z piekna muzyka i talentem muzycznym wspanialej rodziny , ktora potrafila scalic sie na nowo . Dzieki tej ksiazce poznalam fajna wokalistke i jej piekny glos. Mowa o Silvi Perez Crus. Polecam ta ksiazke.

Naprawdę chciałam dać szansę tej książce. Piękna okładka zachęca, jednak jest to książka o niczym. Łapałem się ciekawych wątków, wyjazd bohaterki, jej działania, nawałnica (sama to przeżyłam) ale niestety nic się nie podziało.

1970

Rodzice - dwa bieguny. On - porzucił marzenia, oddał się pracy. Ona - pragnie wrócić do dawnej pasji, lecz On nie traktuje poważnie jej marzenia. Nic dziwnego, iż dawny kolega (a właściwie rywal) umiejętnie kradnie Jej serce "wspierając" Jej dążenia do samorealizacji. I wszystko byłoby nawet do zniesienia, gdyby Ona nie zapomniała, iż jest matką i ma wynikające z tej roli obowiązki. Zaślepiona zauroczeniem, bo przecież raczej nie prawdziwym uczuciem (!),nie widzi tego, co widzi Jej 13-letnia córka, która nota bene wydaje się dojrzalsza niż rodzice. Przyznam, iż bardziej odpowiada mi wątek mazurski niż karaibski.

Książka bardzo ciekawa i wciągająca.

Książka bardzo ciekawa i wciągająca.

Lekka i banalna lektura kompletnie nie mój gust. Niestety nie sięgnę po kolejne części bo jak dla mnie ciepłe kluchy, zero dreszczyku emocji.
Samo pióro w sobie autorka ma całkiem lekkie i może dlatego przeczytałam.
Bohaterowie (Sonia i Ksawery)to małżeństwo które połączyła miłość do muzyki...i wpadka, która musiała zmienić rock and rollowe życie w stabilny ład. Pewnego dnia Sonia zachęcona romansem z byłym znajomym postanawia wrócić do śpiewania. Cudowne plany i wyjazd na Wyspy Kanaryjskie nie przypadają do gustu jej mężowi, który ulega i zgadza się na kontrakt sam pozostając w Polsce i rozwija swoją firmę. W lato do Soni dołącza rezolutna 13letnia córka która szybko chce wracać do ojca i z nim spędzić wakacje na letnisku dziadków. Zakończenie wręcz tęczowe. Ja chyba nie potrafię tak wybaczać. Nuda.

Samo pióro w sobie autorka ma całkiem lekkie i może dlatego przeczytałam.

Okładka rewelacyjna, zachwyca i kusi by sięgnąć po lekturę. Niestety powieść nie zachwyciła mnie. Wynudziłam się, i gdyby nie udział w maratonie to bym ją rzuciła w kąt. Nic specjalnego się tu nie dzieje, książka nie ma wartkiej akcji a opisy też są jakieś mdłe. Przykro jest mi to pisać ale recenzja powinna być w końcu szczera i zawierać moje odczucia.
Główny bohater Ksawery to pracoholik, który nie widzi nic tylko swoją pracę. Głuchy na prośby swej żony, by wrócić na scenę do śpiewania, nie zauważa, że Sonia wdała się w romans z jego dawnym znajomym Romanem. Mężczyzna ten namawia piosenkarkę by opuściła rodzinę i wyjechała z nim na Wyspy Kanaryjskie. Kobieta przekonuje Ksawerego do tego pomysłu ukrywając przed mężem związek z Romanem. Ich córka Paulina ma pojechać do matki na wakacje. Kłótnie między małżonkami nie ustają nawet po odlocie Sonii. Łatwowierna kobieta ulega manipulacjom kochanka i wysyła pozew o rozwód do Polski. Ich córka zaledwie po kilku dniach pobytu u matki odkrywa romans rodzicielki. Dochodzi do wielkiej kłótni czego następstwem jest ekspresowy powrót Pauliny do kraju. Ojciec zabiera córkę na działkę rekreacyjną jego rodziców. Tam Ksawuś spotyka dawne koleżanki z młodzieńczych lat.
Cała akcja powieści ciągnie się, treść nie wciąga czytelnika, a postaci są strasznie nudni i bez charakteru. Zachowanie Soni, która myśli tylko o sobie i mówi ciągle tylko „a ja”, jakby tylko ona była najważniejsza, drażniło mnie i spotęgowało niechęć do tej osoby. Jedynie Paulina mi się podobała, która miała swoje zdanie i zachowywała się dorośle jak na jej wiek. Zakończenie też mnie rozczarowało. Jednym słowem zawiodłam się i nie polecam książki.

Główny bohater...

Jak te letniska są do siebie podobne, u mojej ciotki w okolicach Sulejowa też była taka sąsiedzka zażyłość i nieustanne wstawianie wody na kawę. Ale sama powieść nie porywa tylko nuży.

Książkę dostałam w prezencie i tylko dlatego ją przeczytałam.
Szczerze to była moja najgorsza książka w życiu.
Historii w niej jakby nie było. Para się rozstała i para na koniec się zeszła.Pomiędzy?Wyjazd na domek na Kaszuby,a tam?Nic.
Tragedia.Nigdy nie dałam żadnej książce jednej gwiazdki,ale tutaj naprawdę inaczej nie można.

Książkę dostałam w prezencie i tylko dlatego ją przeczytałam.
Szczerze to była moja najgorsza książka w życiu.

• LEGIMI
  • Przeczytane 2019

Dodaj cytat z książki Jutro zaczyna się dziś