Paryż w ogniu

Okładka książki Paryż w ogniu Katherine Woodfine
Okładka książki Paryż w ogniu
Katherine Woodfine Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Taylor i Rose tajne agentki (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Taylor i Rose tajne agentki (tom 1)
Peril in Paris
Dwukropek
2019-09-25
2019-09-25
Ewa Westwalewicz-Mogilska
agencja detektywistyczna zagadki przygoda

Okładka książki Fantastyczna Jane Austen. Duma i uprzedzenie Jane Austen, Katherine Woodfine
Fantastyczna J... Jane Austen, Kather...
Okładka książki Zimowa magia Amy Alward, Emma Carroll, Berlie Doherty, Abi Elphinstone, Jamila Gavin, Michelle Harrison, Michelle Magorian, Geraldine McCaughrean, Lauren St. John, Piers Torday, Katherine Woodfine, praca zbiorowa
Zimowa magia Amy Alward, Emma Ca...

Przeczytana aby przypomnieć sobie historię Sophie i Lil bo na mojej półce czekają kolejne tomy. Mimo, że nie czytałam cyklu o domu Handlowym Sinclair's, to całkiem nieźle orientowałam się w jej kontynuacji. Uwielbiam klimat książek z Dwukropka, wśród których przeważają kryminały dla młodzieży. W większości z nich znajdziemy różne zagadkowe wątki poboczne i zawiłe tajemnice zbrodni, które tutaj także były. Bardzo podobało mi się przeplatanie punktów widzenia bohaterek, które pod koniec historii się ładnie zbiegły. Miło spędzony czas :)

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Zdecydowanie świetnym pomysłem była kontynuacja serii ,,Tajemnice domu handlowego Sinclairs". Zdarza się, że kontynuacje są naciągane, lecz w tym przypadku się nie zawiodłam. Książka jest rozbudowana, pełna ciekawych akcji oraz dobrze przemyślana. Polecam serdecznie!

"Paryż w ogniu" to kontynuacja losów Sophie i Lil znanych z serii TAJEMNICE DOMU HANDLOWEGO SINCLAIRS. Ta pierwsza część nowego cyklu autorki zdecydowanie trzyma poziom jej poprzednich książek, choć nasze bohaterki są już nieco starsze i bardziej doświadczone.

Tym razem agentki z biura detektywistycznego wyruszają w podróż po Europie, aby osobno prowadzić dwa z pozoru różne śledztwa. Sophie ląduje w stolicy Francji a Lil w Arnovii - niewielkim państewku położonym gdzieś w pobliżu Szwajcarii i Niemiec. Każda z nich musi zmierzyć się z czyhającymi po drodze ukrytymi tajemnicami. Czy los im na to pozwoli? Czy dziewczynom grozi niebezpieczeństwo?

Kurczę, mam słabość do książek Katherine Woodfine, choć za każdym razem łapię się za głowę, jakim cudem dzieci/młodzież mogłyby sprostać takim wymaganiom i sytuacjom. Dla mnie jest to niemożliwe, aby ciągle im się udawało, ale jednak się udaje. I to żaden spoiler skoro i tak wiecie, że to kolejna część cyklu. Zostały mi dwie pozycje z tej serii i już przebieram nóżkami, bo wiem, że na pewno będzie to świetna rozrywka. Polecam, bo ciągle się dziwię, że o tych książkach w Polsce nie mówi się jakoś zbyt wiele. Uważam, że choć są miejscami aż za bardzo naciągane, to jednak zasługują na uwagę, bo w mało której książce to dziewczyny rozwiązują zagadki i walczą ze złem!

Sophie pracuje w agencji detektywistycznej. Nie może narzekać na brak klientów. Mając duży zespół, sama zajmuje się najbardziej tajemniczymi i frapującymi sprawami.
Są oczywiście tacy, co patrzą z dużą rezerwą na działalność, którą prowadzą w większości młode kobiety.
Sophie dostaje zlecenie rozwikłania zagadki zamordowania profesora Blaxlanda. Musi pojechać do Paryża i poradzić sobie w zupełnie obcym mieście.

Przyjemna książka dla starszych dzieciaków i nie tylko.
Bardzo lubię czytać literaturę dziecięcą, staram się to robić przynajmniej raz w miesiącu, by pielęgnować swoje wewnętrzne dziecko.
Książkę czytałam w podróży i muszę przyznać, że był to wybór idealny.
Nie trzeba mocno się skupiać, by nie zgubić się w fabule. Poza tym wątek kryminalny był przedstawiony w interesujący sposób i aż chce się czytać, by dowiedzieć się prawdy.

Na pewno będę czytać kolejne tomy z serii Taylor i Rose tajne agentki.

Przyjemna kontynuacja przygód bohaterek znanych serii "Tajemnice domu handlowego Sinclairs". Mimo iż zarówno fabuła jak i język powieści są proste w książce nie czuć infantylności - według mnie jest dojść dobrze dostosowana do młodego wieku odbiorcy do którego ma trafić.
Nie brakuje tajemnic, zagadek, sekretów, intryg ale też klimatu minionych lat. Razem z bohaterami rozwiązujemy zagadkę kryminalną, śledzimy, tropimy, analizujemy, przeżywamy kolejne przygody w tym te "mrożące krew w żyłach" jak również spacerujemy po Paryżu, poznajemy namiastkę historii (autorka historyczne fakty, wydarzenia i postacie przeplatane z tymi fikcyjnymi),kultury, tradycji i wielu innych.

Wspaniale, że autorka poza fabułą zadbała także o aspekty historyczno-społeczne. Dzięki temu połączeniu czytelnicy mają możliwość nie tylko dobrej zabawy ale również podróży w przeszłość a wraz z nią lekcji historii, geografii i kultury. Do tego przesłanie i morał między innymi ten o przyjaźni i rodzinie. Naprawdę przyjemna książka, która może spodobać się także dorosłym :)

Sophie i Lil zakładają agencję detektywistyczna i rozwiązują zagadki w różnych miejscach na świecie.
Obecnie wykonują ważną pracę dla brytyjskiego biura Secret Service. Sophie zostaje wysłana do Paryża, by zbadać sprawę zagadkowego morderstwa. Jeśli odkryje tożsamość sprawcy, prawdopodobnie sama znajdzie się w niebezpieczeństwie. Tymczasem Lil pracuje pod przykrywką w Arnovii, maleńkim kraju, wciśniętym między Niemcy, Szwajcarię i Austro-Węgry. Jest guwernantką księcia Arnafii Alexa i jego starszej siostry Anny. Obie mają oddzielne misje, ale ich historie spotkają się pod koniec książki.

Polecam szybko się czyta i wciąga do ostatnich stron.

🗼
Paryż w ogniu jest to książka o dalszych losach Sophie i Lil. Obie są młode i pracują jako detektywi. W tej książce znajdziemy kolejne przygody i zadania do wypełnienia ,a mianowicie każda z dziewczyn dostaje tajna misję do wykonania ,co nie będzie to prostym zadaniem. Sophie dostaje za zadanie zbadanie śmierci profesora ,który pracował dla brytyjskiego wywiadu. Lil za zadanie dostaje strzec Arnovskich dziedziców,którzy są w niebezpieczeństwie. Oba zadania są bardzo trudne ,lecz później te dwa wątki jednak się spotkają na lotnisku w Paryżu podczas wielkiej uroczystości. Ale czy to zadanie je przerośnie? Czy uda im się rozgryźć zagadkę morderstw i kto tak naprawdę czyha na młodych dziedziców?
Autorka wprowadza nas w świat intryg na dworze królewskim ,a także przekazuje nam ,że wszystko da się rozwiązać ,trzeba tylko znaleźć odpowiedni sposób. Jest to książka dla nastolatków ,którzy uwielbiają rozwiązywać zagadki. Czyta się ją szybko. Akcja jest wartka i mimo ,że jestem już dosyć starsza ( nastoletnie czasy już za mną) to czytało się ją z dużym zainteresowaniem. Książka pisana jest w stylu retro ,co bardzo mi się podobało. Uwielbiam czytać książki pisane inaczej. Dodaje to klimatu w trakcie zgłębiania treści.
Jak najbardziej zachęcam do sięgnięcia po tą lekturę. Jest naprawdę wciągająca ,a by odkryć prawdziwego sprawcę zamieszanego w intrygę trzeba mocno się skupić , by to nie takie proste. A sam koniec zwali was z nóg. Polecam 😊

🗼

www.nakanapie.pl
Anna księżniczka Arnovii, pełna marzeń, chcąca studiować i zwiedzać świat. Niestety opiekująca się nią i jej bratem para hrabiowska wyznaczyła jej inną rolę. Dziewczyna mimo to wykrywa szpiegów w zamku i rozpoczyna walkę z zdrajcami, którzy zagrażają jej i jej bratu. Sophie wysłana do Paryża rozpoczyna śledztwo, a Lily tutaj nie będę pisać, dokąd się udała, aby nie zdradzać fabuły – jak zawsze walczą ze spiskowcami i wychodzi im to całkiem nieźle. W tej części brak pomocnik znanych z poprzednich części, wiodącą rolę pełnią właśnie te trzy dziewczyny i na nich skupia się cała fabuła.
Wszystkie trzy postacie mają silne charaktery, wspierają się wzajemnie. Fabuła też ma dobre przesłanie, mówi o przyjaźni, lojalności, ale także o tym, że żądza władzy przesłania więzy rodzinne i prowadzi do zdrady.
Mamy też to, co cenię w takich historiach: informacje o aeroplanach, materiałach szpiegowskich, zasadach zachowywania się osób z wyższych sfer – tak naprawdę można wyłapać dużo informacji z punktu widzenia nauki i historii. Jak zawsze piękne wydanie w twardej oprawie, z mapami, listami, tak, że nie mamy czystego tekstu. Całość to sensacyjno-przygodowa powieść dla młodzieży, z niezłym wątkiem, z barwnymi i ciekawymi postaciami. Dla osób, które chcą się zabawić w szpiega i przeżyć przygody w sam raz do przeczytania. Polecam.

www.nakanapie.pl

Seria książek "Tajemnica domu handlowego Sinclairs"
zmienia tytuł na "Taylor i Rose. Tajne agentki".

Główne bohaterki 17-letnie Sophie i Lil
założyły agencję detektywistyczną Taylor & Rose z siedzibą w Sinclairs,
a w tomie "Paryż w ogniu" rozszerzają zasięg działań poza ów dom handlowy,
a nawet poza Londyn i granice Anglii.

W tytule ogień, na okładce pożar, ale wewnątrz nic się nie pali!
Córka tłumaczy, że to "ogień wydarzeń" ;-)

Autorka Katherine Woodfine zmieniła nieco charakter serii,
chociaż utrzymała ją w podobnym stylu retro.
Poprzednie tomy to młodzieżowe detektywistyczne zagadki.
Ten tom jest intrygującą powieścią szpiegowską!

Jest początek XX wieku.
Każda z dziewcząt zajmuje się inną sprawą zleconą przez brytyjski rząd.
Sophie ma znaleźć prawdziwe przyczyny zamordowania profesora Sorbony.
Lil ma dbać o bezpieczeństwo wnuków króla Arnovii - małego państewka w środku Europy.

Czy profesora zabili włamywacze, czy agenci niemieccy?
Co ukradli włamywacze, na czym mogło zależeć agentom z Niemiec?

Czy następcy tronu Arnovii rzeczywiście coś zagraża?
Dla kogo Arnovia jest łakomym kąskiem?

Dziewczęta pracują oddzielnie, a żadna z nich nie wie nic
ani o poczynaniach, ani nawet o miejscu pobytu przyjaciółki.
Czy poradzą sobie jedna bez drugiej?

Narracja prowadzona jest dwutorowo,
aż dwa niezależne wątki splatają się dopiero na końcu książki
w Paryżu podczas Wielkiego Wyścigu Powietrznego Dookoła Europy.

Ale nie wszystko zostanie tu wyjaśnione...
Czy kolejny tom będzie kontynuacją paryskich przygód?

Seria książek "Tajemnica domu handlowego Sinclairs"
zmienia tytuł na "Taylor i Rose. Tajne agentki".

Główne bohaterki 17-letnie Sophie i Lil
założyły agencję detektywistyczną Taylor & Rose z siedzibą w Sinclairs,
a w tomie "Paryż w ogniu" rozszerzają zasięg działań poza ów dom handlowy,
a nawet poza Londyn i granice Anglii.

W tytule ogień, na okładce pożar, ale...

• Biblioteka
  • Przeczytane w 2020