Przekręt na van Gogha

Wydawnictwo: Widnokrąg
The Van Gogh Deception
kryminał
ciociaebi

Narodowa Galeria Sztuki w Waszyngtonie. Samotny dwunastoletni chłopak siedzi na ławce. Nikt nie zwraca na niego uwagi. Nie pamięta kim jest, ani jak się tam znalazł. A już na pewno nie ma pojęcia, dlaczego ściga go grupa przestępców… Wie dużo o sztuce i ta wiedza to jedyne, co łączy go z przeszłością – w niej tkwi klucz do rozwiązania zagadki. Jedyna osoba, której może zaufać to poznana w...

Jedyna osoba, której może zaufać to poznana w nietypowych okolicznościach dziewczyna – Camille, która nazywa go Art (jak „sztuka”). Usiłując poskładać w całość skrawki wspomnień bohatera, odkrywają szajkę fałszerzy dzieł sztuki. Czy dwójce nastolatków uda się powstrzymać przekręt stulecia?

Kluczem do wspomnień Arta okazują się obrazy, o których wie niespodziewanie dużo, o dziwo, wie również jak odróżnić oryginał od kopii, nawet idealnej… W miarę, jak toczy się opowieść, a kolejne elementy układanki wskakują na swoje miejsca, czytelnik, skanując kody QR, może zobaczyć dzieła autorstwa Vincenta van Gogha, Claude’a Moneta, Edgara Degasa, Hansa, Holbeina Młodszego, Rembrandta van Rijn, Johannesa Vermeera, Paula Gaugina, Giovanniego Paniniego oraz Leonarda da Vinci, o których jest mowa w książce. Dla tych, którzy nie przepadają za wizytami w muzeach – propozycja idealna.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/

Zastanawialiście się kiedyś, co powinien mieć dobry kryminał dla młodszej części czytelników? Ja właśnie znalazłam idealny przykład na to, jaki powinien być, w Przekręcie na van Gogha. Przekręt stulecia, fałszerze i dwoje nastolatków! Czy może być coś bardziej intrygującego od takiego zestawu? Według mnie - nie!

Okładka tejże książki może wydawać Wam się nieco niepozorna, z daleka bowiem wygląda jak kilka żółto-pomarańczowych plam na ciemnoniebieskim tle... ale ważne są detale. Im bliżej tym dostrzeżecie więcej szczegółów, zupełnie jak z niejednym obrazem, nie tylko Vincenta van Gogha. I być może w związku z tym cover wyda Wam się skromny, to zapomnicie o tym wrażeniu, zapoznając się z treścią. Bynajmniej skromną.

Deron R. Hicks stworzył kawałek dobrze skonstruowanej powieści, plasującej się na granicy kryminału i przygodówki. Młodzi czytelnicy (10+) będą zachwyceni prowadzeniem fabuły, tym w jaki sposób autor nadaje tempo akcji i całą intrygą, jaka skrywa się na kartach tej...

Karolina | 2019-05-06
Przeczytana: 06 maja 2019