Leonardo da Vinci

Tłumaczenie: Michał Strąkow
Wydawnictwo: Insignis
Leonardo da Vinci
zozolek40

Autor takich uznanych bestsellerów jak Steve Jobs, Einstein, Bejnamin Franklin oraz Innowatorzy przedstawia swoją nową książkę – pasjonującą biografię Leonarda da Vinci. Odwołując się do liczących tysiące stron notatek Leonarda, a także do najnowszych odkryć związanych z życiem i dorobkiem geniusza, Walter Isaacson snuje porywającą opowieść, w której po mistrzowsku splata wątki twórczości artystycznej Leonarda z jego dokonaniami naukowymi. Spod pędzla Leonarda wyszły dwa najsłynniejsze obrazy w historii malarstwa: Ostatnia wieczerza i Mona Lisa. On sam uważał się jednak nie tylko za malarza, ale także za naukowca i inżyniera. Z pasją, która niekiedy graniczyła z obsesją, prowadził nowatorskie badania nad anatomią, skamieniałościami, ptakami, maszynami latającymi, botaniką, geologią i sztuką projektowania broni. Niezwykła umiejętność łączenia nauk humanistycznych, ścisłych i przyrodniczych – której symbolem stał się Człowiek wirtuwiański – uczyniła Leonarda najbardziej kreatywnym geniuszem w dziejach ludzkości. Łączenie ze sobą różnorodnych pasji, tak jak z upodobaniem robił to Leonardo, wciąż pozostaje najlepszym sposobem na rozbudzenie w sobie twórczej inwencji. Życiorys Leonarda – nieślubnego dziecka, homoseksualisty, mańkuta i wegetarianina, mającego problemy z koncentracją i ocierającego się czasem o herezję – to także najlepszy dowód na to, że społeczny outsider nie musi stać na z góry straconej pozycji. Historia jego życia uświadamia nam, jak ważne jest, by podsycać zarówno w nas samych, jak i w naszych dzieciach nie tylko głód wiedzy, ale także gotowość do poddawania nabywanej wiedzy w wątpliwość. Zawsze warto być kreatywnym i, wzorem utalentowanych outsiderów i buntowników z każdej epoki, mieć odwagę myśleć inaczej.

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: http://www.insignis.pl/ksiazki/leonardo-da-vinci/

Fragment książki

Hrosskar | 2019-05-20
Przeczytana: 16 maja 2019

Leonardo da Vinci od zawsze mnie fascynował - swoim malarstwem, pogonią za wiedzą i próbą zrozumienia tak wielu aspektów codziennego życia. Dlatego bardzo się cieszę, że niedawno miałem okazję poznać dokładnie jego życie oraz twórczość za sprawą biografii, napisanej przez Waltera Isaacsona.

Leonarda da Vinci był nieślubnym dzieckiem, homoseksualistą, mańkutem i wegetarianinem, mającym problemy z koncentracją i ocierający się czasem o herezję, ale również autorem dwóch najsłynniejszych obrazów Ostatnia wieczerza i Mona Lisa. Sam uważał się także na naukowca i inżyniera, co dość często odzwierciedlało się w jego zainteresowaniach. Prowadził nowatorskie badania nad anatomią, skamieniałościami, ptakami, maszynami latającymi, botaniką, geologią i sztuką projektowania broni. Łatwiej byłoby chyba wymienić, czym Leonarda się nie zajmował. Miał także niezwykłą umiejętność łączenia nauk humanistycznych, ścisłych i przyrodniczych – której symbolem stał się Człowiek wirtuwiański. Uczyniło to...

Bartek | 2018-05-07
Przeczytana: 07 maja 2018

Bardzo obszerne opracowanie pokazujące Leoanardo jako innowatora, człowieka renesansu który przerastał swój czas

Crocwills | 2019-05-15
Łukasz Gądek | 2017-12-17
Przemek | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Wyczekiwany „Leonardo da Vinci” Waltera Isaacsona już w polskich księgarniach

Odwołując się do liczących tysiące stron notatek Leonarda, a także do najnowszych odkryć związanych z jego życiem i dorobkiem, Walter Isaacson snuje porywającą opowieść, w której po mistrzowsku splata wątki twórczości artystycznej geniusza z jego dokonaniami naukowymi. Z okazji premiery mamy dla was fragment tej wyjątkowej książki.

Patronaty tygodnia

Warszawskie Targi Książki tuż, tuż. Skoro przed nami jedna z największych literackich imprez w Polsce, to warto dokładnie zaplanować, do którego autora ustawimy się w kolejce i na jakie stoiska zajrzymy w poszukiwaniu premier. Dla tych, którzy już planują swoje zakupy, oraz dla tych, którzy w stolicy się nie pojawią, prezentujemy listę książek, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.