Supercepcja. Początek

Okładka książki Supercepcja. Początek Katarzyna Gacek
Okładka książki Supercepcja. Początek
Katarzyna Gacek Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Supercepcja (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Supercepcja (tom 1)
Znak emotikon
2019-04-03
2019-04-03
science fiction kryminał sensacja superbohaterowie

Okładka książki Zabójczy spadek uczuć Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Zabójczy spade... Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Zielony trabant Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Zielony trabant Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Dogrywka Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Dogrywka Katarzyna Gacek, Ag...

"Supercepcja" to opowieść o trójce dzieci, które mają niezwykle wyczulone zmysły. Julka - dotyk, Klara -słuch, a Tymon - smak. Dzieci poznają się przez przypadek, gdy mamy dziewcząt spotykają się w galerii handlowej, a później postanawiają zaprosić też mamę Tymona. Kobiety poznały się 11 lat wcześniej na zajęciach szkoły rodzenia i dopiero po latach ponownie się zobaczyły. Oczywiście okazuje się, że jedna z nich ma problemy i to ich dzieci wpadają na pomysł, jak je rozwiązać. Bohaterowie proszą o pomoc, ale gdy nie przynosi to oczekiwanych skutków, próbują własnych sił. Co oczywiście okazuje się dość niebezpieczne.
Mimo "dziwnego" początku, c do którego nie byłam przekonana, stwierdzam, że książka jest naprawdę fajna - ciekawa, dobrze napisana i wciągająca. Wysłuchałam audiobooka nagranego we współpracy z woblinkiem i uroku dodają jeszcze dźwięki (muzyka, efekty dźwiękowe). Pod koniec nawet autorka uchyla rąbka tajemnicy, czemu dzieci mają swoje niezwykłe zdolności, co zachęca do poznania kolejnych części. Bohaterowie są ciekawi i prawdziwi - żadne z nich nie jest kryształowe, każde ma "swoje za uszami", ale właśnie dzięki temu łatwo jest ich polubić i im kibicować.

,,Supercepcja. Początek" Katarzyny Gacek jest książką, po której nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodoba. Sądziłam, że będzie to młodzieżówka skierowana bardziej do młodszej młodzieży i chociaż tak jest, to starsza młodzież również znajdzie tutaj coś dla siebie i będzie usatysfakcjonowana.

Każdy z nas ma w sobie jakieś mankamenty czy cechy, które uważa za wady. Czasami niektórzy cierpią na choroby lub schorzenia genetyczne. Nasza trójka głównych bohaterów, choć mają nieco inne problemy to łączy je jedno: nadwrażliwość i wyostrzone zmysły. Wydawać by się mogło, że jest to jedynie wada, a w ich przypadku może i także zaleta!

Więcej nie będę zdradzać, bo stracicie dobrą zabawę, a tego bym nie chciała. Fabuła jest bardzo ciekawa, do samego końca autorka trzyma w napięciu, dlatego przesłuchałam cały około sześcio-godzinny audiobook na jednym posiedzeniu w prędkości 3x. Skoro mowa o audiobooku to muszę wspomnieć o tym, jak dobrze został zrobiony. Wybrano fajną lektorkę oraz zawiera dodatkowo dźwięki, dzięki czemu stworzono świetne słuchowisko, którego słuchałam z prawdziwą przyjemnością.

Nie była to długa historia, ale krótka i konkretna z intrygującym śledztwem dotyczącym konkursu kulinarnego. Zbieg przypadkowych wydarzeń sprawia, iż trójka bohaterów poznaje się i zaprzyjaźnia, niedługo potem działają wspólnie nad tajemniczą zagadką, która nie daje im spokoju, przy tym odkrywają jak ich cechy, które uważali za coś okropnego zmieniają się w całkiem pożyteczny dar, który nie zawsze jest łatwym brzemieniem, ale mimo to może do czegoś się przydać i wcale nie musi być uznawany całkowicie za coś złego.

Miałam obawy przed przesłuchaniem tej historii, ale niepotrzebne, gdyż autorka stworzyła świetną historię, która porwała mnie na długi czas, by przypomnieć, że to co uważamy za naszą najgorszą wadę może okazać się czymś pozytywnym i niekoniecznie w pełni złym. Bohaterowie tej powieści są ciekawymi, młodymi, inteligentnymi, sympatycznymi osobami, które z pewnością polubicie. Fabuła została poprowadzona intrygująco, a rozwiązanie całej zagadki kryminalne bardzo fajne. Jeśli szukacie jakiegoś młodzieżowego kryminału dla młodszej młodzieży to zdecydowanie wybierzcie tę serię - jest idealna nie tylko dla młodszych, ale także dla starszych. Będziecie świetnie się bawić!

Reasumując sądzę, iż nie jest książka, która porwie każdego czytelnika(bo tak się nie da),ale wielu z pewnością ją doceni i polubi, choćby ze względu na to, iż można się przy niej zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Jest lekka jak piórko, ale trzyma w napięciu do samego końca, więc nie będziecie mogli doczekać się dalszej części. ,,Supercepcja. Początek" to zdecydowanie historia dla tych, którzy poszukują odpoczynku od czasami męczącej rzeczywistości w książce, która was rozbawi, rozbudzi ciekawość oraz trzyma w napięciu i udowadnia, że razem możemy dużo osiągnąć, jeśli zjednoczymy się w jakiejś sprawie niezależnie od wieku. Ode mnie otrzymuje 6/10. Już nie mogę się doczekać dalszych przygód bohaterów, bo dalej z pewnością będzie coraz ciekawiej.

Każdy z nas ma w sobie jakieś mankamenty czy cechy, które uważa za wady....

8/10 ciekawa lecz czytałam lepsze. Idealna dla młodszej młodzieży. Lekka młodzieżówka. Chętnie sięgnę po kolejną część.

Książka dla młodszej młodzieży według mnie. Czasem czytam lekkie młodzieżówki, ale ta mnie nie przekonała. Początek świetny, bardzo podobała mi się koncepcja zdolności bohaterów. Niestety doczytałam ją tylko dlatego, że była pożyczona i chciałam oddać wraz z moją opinią.
Jest moment napięcia, ale książka jest mniej straszna niż np. Basniobór.

Jest moment napięcia, ale książka jest mniej straszna niż np. Basniobór.

Świetna książka dla młodych czytelników.

Świetna książka dla młodych czytelników.

Rewelacyjna książka!

Rewelacyjna książka!

Zaciekawiła mnie. POLECAM!

Zaciekawiła mnie. POLECAM!

Czegoś TAKIEGO się nie spodziewałam! Cudowna książka, trzyma w napięciu. Chętnie bym do niej wróciła. Aktualnie jestem "po przeczytaniu" całej serii i polecam kontynuowanie czytania!

Moim zdaniem to wspaniała książka. Przygodę z nią rozpoczęłam w letnie wakacje. Przyszłam do bibliteki z tym samym pytaniem co zawsze ,,Czy jest jakaś ciekawa książka?". Pani zdecydowała się mi dać jedną z książek tej serii, którą zaczęłam czytać od trzeciego tomu. Tak bardzo mnie zaciekawiła, że pozostałe tomy pochłonęłam w mgnieniu oka.

Fajna książka. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Szybko się czyta. Polecam