Szkoła magicznych zwierząt

Okładka książki Szkoła magicznych zwierząt Margit Auer
Okładka książki Szkoła magicznych zwierząt
Margit Auer Wydawnictwo: Debit Cykl: Szkoła magicznych zwierząt (tom 1) fantasy, science fiction
Szkoła magicznych zwierząt (tom 1)
Die Schule der Magischen Tiere
Debit
2019-03-27
2019-03-27
Agata Janiszewska

"Szkoła magicznych zwierząt" autorstwa Pani Margit Auer to pierwsza część szkolnego cyklu, który aktualnie liczy sobie aż dziesięć pozycji. Aby poznać bohaterów i ich liczne przygody nie trzeba mieć na pokładzie żadnych maluchów. Książka jest przyjemną lekturą, a co najważniejsze, nawet dość odprężającą dla tych nieco starszych osobników.

Autorka bardzo starannie zbudowała klimat szkolnego podwórka, ubarwiając opowieść o licznych bohaterów, z których ilością jednak nie przesadziła. Podziękowania należą się również Pani Ninie Dulleck, która fenomenalnie przełożyła wyobrażenie pisarza o całej strukturze powieści na genialne ilustracje.
Dzięki tej współpracy już od pierwszych stron stajemy przed bardzo gustownym budynkiem Winterstone, która została nazwana "bardzo zwyczajną szkołą".
Na jej czele stoi dość ekscentryczny dyrektor, a klasowego porządku pilnuje jedyna w swoim rodzaju Panna Cornfield. Historia ukazana w lekturze została przedstawiona dość indywidualnie, ponieważ znajduje się tu wiele różnorodnych postaci, zmagających się z wieloma trudnościami. Są nimi między innymi - zmiana otoczenia, nowe środowisko, szkoła, ale także znajomości i pierwsze zauroczenia, prace domowe,...organizowanie urodzin, ale także w pewnym stopniu magiczni przyjaciele.

Ale gdzie tutaj znajdziemy tą całą magię?
Pani Margit pokazała nam, że jeden z bohaterów prowadzi dość intratny biznes (w sumie nie mam pojęcia jak Pan Mortimer się z tego utrzymuje, może dostaje dofinansowanie na każde zwierzę?),a co najlepsze, chce swoimi pomysłami dzielić się w dość zaskakujący sposób.
Poszukuje odpowiedniego właściciela dla każdego ze swoich zwierząt. Kim one są? Tego dowiecie się podczytując tę opowieść, ale jedno jest pewne. Kiedy już zwierzak zostanie przyporządkowany odpowiedniej osobie - śmiało można stwierdzić, że staną się oni najlepszymi przyjaciółmi.

Książka została napisana bardzo lekkim i prostym językiem. Dlatego też dobrze odnajdzie się na rynku wydawniczym przeznaczonym dla młodszych czytelników. Posiada walory edukacyjne, które głęboko oddziałują na wyobraźnię osób dorosłych, ale zwłaszcza dzieci. Dodatkowo stwarza na pozór ciekawy obraz aktualnie panujących trendów obowiązujących w szkolnictwie. Może być to zachęta i sprawiać pozytywne odczucia w stosunku do obowiązku szkolnego młodszej grupy odbiorców.

Podsumowując - warto zerknąć. A jeśli doznania będą pozytywne, to kilka wieczorów macie "z głowy". Możecie śmiało przed/po pracy wracać z Waszymi pociechami, bądź też sami do szkolnych ławek.

Autorka bardzo starannie...

Moja córka pokochała tę serię od pierwszego tomu. Choć w tytule jest magia, to tak naprawdę kolejne części poruszają w niebanalny sposób codzienne problemy bliskie każdemu dziecku: samotność w grupie rówieśników, niesmiałość, potrzebę znalezienia przyjaciela, który będzie nas wspierał w trudnych chwilach.
Taki magiczny towarzysz, który zawsze nas rozumie, zawsze mądrze doradza, dopinguje do działania, trzyma za rękę, gdy jest ciężko i po prostu przy nas jest, to prawdziwe spełnienie marzeń. Nie tylko dziecięcych.
Polecam całą serię - wciąga i dzieci, i dorosłych:)

Taki magiczny towarzysz, który zawsze nas rozumie, zawsze mądrze...

"Szkoła Magicznych Zwierząt" autorstwa Margit Auer, to seria przygodowych książek dla dzieci, po którą od dawna chciałam sięgnąć. Motyw szkoły, magiczne zwierzęta i piękne okładki to coś, co zdecydowanie przyciągało moją uwagę i po lekturze pierwszego tomu utwierdziłam się w przekonaniu, że jest to seria, którą zdecydowanie warto poznać.

Kiedy w zwyczajnej szkole pracę zaczyna niezwykła nauczycielka, nauka staje się magiczną przygodą. Pewnego dnia w szkole w Winterstein panna Cornfield zapowiada przyjazd niezwykłego człowieka. Ma ich odwiedzić Mortimer Morrison, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu magicznych zwierząt. Ich magia polega na tym, że potrafią rozmawiać z człowiekiem, którego obierają sobie za najlepszego przyjaciela na całe życie. Każdy uczeń marzy o tym, aby otrzymać magiczne zwierze, jednak na początek zwierzaki trafiają do dwójki uczniów czujących się wykluczonych z grupy- do niezdarnego Benniego i zagubionej w nowej szkole Idy.

Magiczne zwierze to bratnia dusza na całe życie i niezwykła tajemnica oraz początek fascynującej przygody!

Początek serii wciągnął mnie już od pierwszych stron i coś czuję, że to zaledwie wstęp do niezwykle fascynujących przygód!

Seria adresowana jest do dzieci w wieku +8 lat, ale starszym miłośnikom przygód i zwierząt też powinna przypaść do gustu.

To właśnie takie książki przypominają mi, za co, pomimo tego, że mam 36 lat, tak chętnie wracam do literatury dziecięcej. Od tej historii nie mogłam się oderwać i już nie mogę doczekać się kolejnego dnia w klasie panny Cornfield.

A Wy, jakie magiczne zwierze chcielibyście otrzymać?

Kiedy w zwyczajnej szkole pracę...

Czuć, że to nie książka dla mnie. Jednak mimo to przyjemnie się czytało.

Czuć, że to nie książka dla mnie. Jednak mimo to przyjemnie się czytało.

Pozycja dość przeciętna, ale może być. Trochę naiwna, miejscami naciągana opowiastka, w sam raz dla młodszych dzieci. Na plus jest to, że mimo że dzieją się różne rzeczy, nie ma tu nic "strasznego", co dla mojego nader wrażliwego dziecka ma znaczenie (szereg książek, włącznie z pierwszym tomem Harry'ego Pottera, musieliśmy już zarzucić, bo wydarzenia były nieco zbyt intensywne).

"Szkoła magicznych zwierząt" rozpoczyna cykl książek, o tym samym tytule, dla młodszego czytelnika. Jest szkoła, są uczniowie i nauczyciele oraz magiczne zwierzęta. Brzmi znajomo?

Jednak pierwsza część serii nie przypomina, oprócz wcześniej wspomnianych cech, słynnej szkoły dla czarodziejów. Tu mamy raczej do czynienia ze zwykłymi dziećmi, które mają różne problemy, adekwatne do swojego wieku. Chodzą do szkoły, uczą się na miarę swoich możliwości i przede wszystkim korzystają z pełni dzieciństwa.

Z pewnością nie jest łatwo zaczynać nowy rok szkolny w zupełnie nieznanej sobie społeczności. A to właśnie spotkało Idę, która niezbyt dobrze czuje się wśród kolegów ze swojej klasy. Jedynie Benni wydaje się być dla niej miły. Nauczycielka jest tajemnicza i zaskakująco dużo wie o swoich uczniach. Wkrótce też szkołę odwiedza pan Mortimer i prezentuje dzieciom swoje zwierzęta. Oczywiście, te niezwykłe, magiczne, zwierzaki przeznaczone są tylko dla wybrańców. Dla dzieci, które zasłużą na to, by opiekować się mówiącymi pupilami. Dla tych, którzy będą potrafili odpowiednio zadbać o swoich podopiecznych.

"Szkoła magicznych zwierząt" to przyjemna historia, nie tylko dla uczniów. Oprócz ciekawej historii pokazuje, jak ważne jest dopasowanie się do społeczności, jak ważna jest przyjaźń i zaufanie, zwłaszcza w początkach kariery szkolnej. Historia na pewno będzie doskonała dla młodszych czytelników, nawet tych jeszcze przed rozpoczęciem nauki. Dzieci będą miały szansę zrozumieć, że odmienność nie jest niczym złym, że należy odpowiedzialnie podchodzić do obowiązków, zwłaszcza tych związanych ze zwierzakami domowymi. Pokazuje, że nie trzeba się bać czegoś nowego. Warto również dawać szansę tym, którzy na początku nam nie przypadli do gustu. Może z tego wyniknąć wiele dobrego dla nas. Ta lektura sprawi, że i dorosły, czytający dziecku bajkę, dostrzeże walory tej książki.

Świetna książka dla dzieci. Dużo przygód. Magia. Do tego szkolne perypetie. Na pewno sięgniemy po kolejne części.

Świetna seria. Moje dzieci ją uwielbiają, zaczęliśmy wczoraj czytać od początku. Założyły sobie też kolekcję pluszaków odpowiadających magicznym zwierzętom. Bardzo polecam!

beznadzieja, może tylko przez to, że jestem stara na tą książkę.

beznadzieja, może tylko przez to, że jestem stara na tą książkę.

Uwielbiam tą książkę! Polecam film na podstawie.

Uwielbiam tą książkę! Polecam film na podstawie.

• Dla dzieci
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Szkoła magicznych zwierząt