Szkoła magicznych zwierząt. Szkolny bal

Okładka książki Szkoła magicznych zwierząt. Szkolny bal Margit Auer
Okładka książki Szkoła magicznych zwierząt. Szkolny bal
Margit Auer Wydawnictwo: Debit Cykl: Szkoła magicznych zwierząt (tom 8) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Szkoła magicznych zwierząt (tom 8)
Die Schule der magischen Tiere 8: Voll verknallt!
Debit
2022-04-27
2022-04-27
Agata Janiszewska
powieść przygodowa literatura dziecięca

„Szkoła magicznych zwierząt” to wspaniała seria dla dzieci w okolicach 10. roku życia i młodszej młodzieży, która świetnie łączy powieść obyczajową z elementami fantastyki. Każdy uczeń ma u swego boku magiczne zwierzę, np. żółwicę, kangura czy szympansa, które mówią i zawsze służą wsparciem. W ósmym tomie poznajemy kolejne szkolne perypetie bohaterów, których tym razem czeka wielki bal. Czytamy więc sporo o problemach dorastającej młodzieży, w której buzują różne emocje i niepewność przy sercowych rozterkach. Mamy tu sporo wątków z codziennego życia, przeplatanych humorystycznymi sytuacjami z magicznymi zwierzętami. Czytelnik znajdzie tu i źródło uśmiechu i trochę życiowych mądrości i oczywiście szczyptę zwierzęcej magii. Najnowszy tom równie dobry co poprzednie, bohaterowie i ich zwierzaki są przeuroczy, a ich małe przygody porywają od pierwszej do ostatniej strony.

„Szkolny bal” to ósmy już tom serii o Szkole magicznych zwierząt. Dla przypomnienia - uczniowie otrzymują w niej osobliwych przyjaciół w momencie, kiedy najbardziej tego potrzebują. Każde dziecko rozumie tylko swojego partnera, a dla postronnych obserwatorów stworzenia są zwykłymi, pluszowymi zabawkami.

I tym razem otrzymujemy w ręce tom pięknie ilustrowany. Za sprawą Niny Dulleck postacie ożywają i pomimo, iż w czarno-bieli, cieszą oko młodego i starszego czytelnika. Na okładce znajdziemy informację, że książka przeznaczona jest dla wieku plus osiem lat. Górnej granicy nie ustawiono - i dobrze! Zarazem młodsze dziecko też może cieszyć się magiczną przygodą, duże litery zaś ułatwiają lekturę. A może jakiś rodzic pokusi się o czytanie modulując głosy bohaterów? Możliwości zabaw z książką jest wiele.

Tym razem autorka skupiła się bardziej na emocjach. Nie znajdziemy tutaj, obecnego w poprzednim tomie, wątku kryminalnego, czy odkrywania tajemnic. Jest za to sporo o problemach dorastających dzieci. Bunt, dojrzewanie, rozwód rodziców czy wreszcie pierwsze zauroczenia - to właśnie jest osią „Szkolnego balu”. Tytułowa impreza jest tylko pretekstem do otwarcia puszki Pandory z emocjami uczniów.

Postacie są barwne, a autorka wplata także wątki jak najbardziej prozaiczne i realne, jak opieka nad młodszym rodzeństwem, czy śpiewanie przeróbki piosenki z „Krainy lodu”.

Jeśli pokochaliście wcześniejsze tomy, „Szkolny bal” zapewne jest na Waszej liście zakupowej. Jeśli nie, śmiało możecie zaczynać przygodę ze Szkołą magicznych zwierząt w tym miejscu. W połamaniu się kto jest kim pomoże legenda na początku książki. Warto do niej sięgnąć również w trakcie czytania, gdyż bohaterów jest tyle, że można się pogubić. Pouczająca lektura z nutką humoru czeka na Was w księgarniach.

I tym razem otrzymujemy w ręce tom pięknie ilustrowany. Za sprawą Niny...

• Magia
  • Zwierzęta