Grzechy Sevina

Seria: Editio Red
Wydawnictwo: Editio
Sins of Sevin
aleqsia

W przypadku Sevina religijna rodzina i staranne, pobożne wychowanie nie wystarczyły. Chłopak był grzesznikiem. Podążał za swoim pożądaniem i nie przejmował się tym, jak niemoralnie postępował. Wyrzuty sumienia, o ile je odczuwał, prędko mijały. Wystarczyła kolejna chętna kobieta, choćby była nią nawet żona pastora. Mimo to Sevin chciał się poprawić, zwłaszcza że otrzymał propozycję nie do odrzucenia. Wybrano mu idealną narzeczoną. Bardzo różniła się od jego poprzednich dziewczyn. Elle była śliczna, słodka, skromna i... niewinna. Musiał uszanować jej decyzję, że z seksem poczekają do ślubu. Wiedział, jak wspaniałą i ofiarną będzie żoną, postanowił więc wytrwać w dobrych postanowieniach.

Wszystko się zmieniło, gdy przez kompletny przypadek poznał ciemnowłosą dziewczynę. Miała w sobie coś fascynującego. Była niezwykła. Znała się na samochodach i lubiła je naprawiać. Od razu obudziła w nim coś, czego dotychczas nie czuł do żadnej kobiety. Szybko zrozumiał, że to właśnie Evangeline jest kobietą jego życia. I że nigdy nie będą mogli być razem, bo Evangeline to siostra jego narzeczonej.

Oto niezwykła opowieść o miłości, która trwa pomimo przeszkód. To historia pełna silnych emocji, czułości, smutku i głębokiego pożądania, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji. Będziesz wraz z bohaterami tęsknić, śmiać się i płakać. Nie oderwiesz się od tej książki do ostatniego zdania!

Przyjął zobowiązanie. I nie przestał grzeszyć. Myślą, mową...

źródło opisu: https://editio.pl/ksiazki/grzechy-sevina-penelope-...(?)

źródło okładki: https://editio.pl/ksiazki/grzechy-sevina-penelope-...»

ZKsiążką | 2019-09-15
Przeczytana: 15 września 2019

Sevin Montgomery to grzesznik!
Nie stroni od seksu i właśnie podczas jednej z takich sytuacji to poznajemy. Podczas gdy Sevin urządza sobie schadzkę z żoną Pastora, za ścianą umiera jego ojciec.

Nieoczekiwanie dla Bohatera, śmierć jego ojca staje się opcją ucieczki spod klosza religijnej macochy. Wszystko za sprawą tajemniczego mężczyzny, który proponuje Sevinowi przejęcie swojej firmy, w zamian za poślubienie Ellie jednej ze swych córek. Sevin zgadza się, parę tygodni później wyruszają w drogę ku nowemu życiu, nie przypuszczając nawet, iż nowo poznana podczas podróży dziewczyna, która skutecznie zajmuje jego myśli, okaże się siostrą jego przyszłej żony.

Róża | 2019-09-13
Przeczytana: 13 września 2019

Bardzo dobra. Chociaż nie lubię książek z wątkiem religijnym na czele, to jednak wciągnęła mnie bardzo. Polecam!

Lawendowa | 2019-09-09
Przeczytana: 07 września 2019

Na początek wspomnę o tym, że tytuł książki średnio ma się do treści, ponieważ to Evangeline grzeszy na potęgę, więc uważam, że tytuł powinien brzmieć „Grzechy Evangeline". Ale na tytuł wpływu nie mam, lecz na to, czy sięgnięcie po książkę, w jakimś stopniu tak.

Książka została podzielona na dwie części. Pierwsza część opowiada o Sevinie, który dorastał w rodzinie sfiksowanej na punkcie Boga. Gdy jego ojciec umarł, Sevin otrzymał propozycję, która pozwoliła mu się wyrwać z miasta i uciec od macochy. Jednak dwudziestoletni chłopak nie przewidział, że na jego drodze stanie piękna dziewczyna, która będzie przyciągać go niczym magnes i okaże się siostrą jego przyszłej żony.
Dwoje młodych ludzi, mimo iż nie powinno, zakochało się w sobie. Evangeline pochodząca z nabożnej rodziny, musiała walczyć z uczuciem i lojalnością wobec siostry. Podjęła decyzje i uciekła, zostawiając Sevina bez słowa wyjaśnienia.

Druga część opowiada, o tym, jak Evangeline wiodła życie przez ostatnie pięć lat i...

Waldemar123 | 2019-09-07

Super ksiazka! Polecam

Czytaanna | 2019-09-06
Przeczytana: 06 września 2019

"Grzechy Sevina" to chyba najlepsza jak dla powieść mnie tej autorki.
Po przeczytaniu czuję się jakby mnie ktoś przez maszynkę przemielił.
TYLE EMOCJI !!!
Rozwaliła mnie ta historia na strzępy.

Sevin okazał się od początku bardzo dobry, odpowiedzialny, opiekuńczy, kochający... i tak można wymieniać bez końca.
Evangeline trochę nierozsądna, uciekająca przed trudnymi sytuacjami. I to mnie tak w niej wkurzało.
Robiła to z myślą i troską dla innych, zapominając o sobie.

Przed nimi wiele prób, czy zdołają je przejść???
Piękna historia, która łapie za serce i długo w nim pozostanie.
BARDZO POLECAM !!!

Izulka | 2019-09-05
Przeczytana: 05 września 2019

Drogi Czytelniku...

Na wstępie chcę zaznaczyć, że znajdziecie tu sceny erotyczne oraz wulgarne słownictwo (wprawdzie nie w nadmiarze), więc ta powieść skierowana jest głównie do pełnoletnich miłośników literatury.

Ból? Niestety...
Religijność? Uhum.
Zdrady? Znajdą się...
Zaintrygowani?
Mam nadzieję, że tak.
Między innymi właśnie to znajdziemy w książce Penelope Ward pod tytułem „Grzechy Sevina”.
Jaki osiągnęła efekt? By poznać odpowiedź na to pytanie odsyłam oczywiście do lektury.

Wspaniale było przenieść się do świata Sevina, Evangeline, Elli, Luke'a, Emily, Lance'a, Olgi, Imogene, Calluma, Addy, Deana, Zacharego, Rose i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.

Po pierwsze, bohaterowie. Są dobrze wykreowani, zróżnicowani i bardzo interesujący. Niestety muszę przyznać, że nie polubiłam tak do końca nikogo.
Dlaczego? Tego już nie...

Book_and_caffeine | 2019-09-01
Na półkach: Przeczytane, Seks, Love story

Jestem pokiereszowana przez tą książkę. Nie spodziewałam się tak popapranej i emocjonującej historii.
Myślałam, że to będzie coś w stylu świńskiego erotyka z nutką humoru a okazało się, że to mocno porypana historia z kopytem, która sprawiła, że dosłownie chciało mi się ryczeć.

Nie pamiętam kiedy ostatnio byłam wzruszona, rozbita i roztrzęsiona czytając jakąś babską literaturę. Tutaj myślałam, że nie wyjdę spod kołdry póki nie skończę tej historii do końca.

Boski Sevin grzeszy odkąd się urodził. W jego żyłach zamiast krwi płynie pożądanie. W pewnym momencie życie sypie mu się na głowę i mając prawie 21 lat musi podjąć życiową decyzję. Ślub z Ellą córką pewnego biznesmena ma mu otworzyć drzwi do lepszego życia. Ella jest spoko dziewczyną, niestety jej siostra okazuje się fajniejsza i tutaj robi się cały problem, bo siostra Elli - Evangeline okazuje się miłością życia Sevina.
Jednak nic tutaj nie jest takie proste. Mam wrażenie jakby autorka rzuciła na tych dwojga jakąś klątwę, bo...

Czemu ta książka ma tak niską ocenę na goodreads?

Na rynku mamy coraz więcej książek od Penelope Ward. Niektóre z nich są słabe, inne lepsze. Wydawnictwo EditioRed dba, aby nie zabrakło nam tej autorki do poczytania i coraz, mamy nowe pozycje Ward do sprawdzenia. „Grzech Sevina” są jedną ze starszych książek autorki, jednak patrząc przez pryzmat jej nowszych pozycji to właśnie ta lektura jest naprawdę dobra i warta przeczytania. Zastanawiam się tylko, dlaczego na goodreads ta pozycja ma raptem ocenę 3 z groszem, zamiast mocnego 4, na którą zasługuje.

Sevin Montgomery nie grzeszył cnotą. Lubił kobiety i lubił uprawiać z nimi seks, a jego wybory partnerek wiele razy były skandaliczne. Pewnego dnia, kiedy zabawiał się z żoną pastora dowiedział się o śmierci ojca, która zmieniła całe jego życie.
Kilka dni później w domu, w którym Sevin mieszkał z macochą pojawił się Lance Sutton, który oznajmił...

Literatura_Zmysłów | 2019-09-01

Penelope Ward to jedna z moich ulubionych pisarek. Jej książki zawsze niosą ważne przesłania, po brzegi wypełnione są uczuciami, bohaterzy zapadają w pamięć oraz budzą sympatię a fabuła zaskakuje czytelnika i trzyma w napięciu do ostatniej strony. "Grzechy Sevina" to kolejny tytuł, który potwierdza, że Ward pisze nieszablonowo, lekko i z wyczuciem.
Sevin jest grzesznikiem. Grzeszy słowem i uczynkiem. Nie zna pokory a wszystkie zasady łamie z łatwością i bez wyrzutów sumienia. Wszystko jednak zmienia się po śmierci jego ojca. Sevinowi zostaje obiecana żona z bogatej, szanowanej i religijnej rodziny. Dla mężczyzny jest to rozwiązanie idealnie. Odetnie się od swojego domu, otrzyma czystą, niewinną i pokorną żonę, przy której założy rodzinę i będzie żył w spokoju. Ellebell Sutton była idealnym materiałem na żonę… do czasu aż Sevin nie poznał jej siostry. Evangeline była całkowitym przeciwieństwem Ellebell. Niepokorna, pełna pasji, niebezpiecznie piękna. Była dla Sevina spełnieniem...

zaczytana_opisana | 2019-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2019

Sevin nigdy nie był grzecznym chłopcem. Zawsze to co zakazane kusiło go najbardziej i sprawiało, że koniecznie chciał to mieć. Nie miał wyrzutów sumienia, które sprawiłyby, że coś w sobie zmieni. Jednak pewnego dnia dochodzi do tragedii, która uświadamia mu jak niewiele do tej pory zyskał. Mimo niesprzyjających okoliczności bohater otrzymuje propozycję, która może sprawić, że jego życie w końcu zacznie zmierzać w odpowiednim kierunku. Mężczyzna ma poślubić Ellie. Dziewczynę cichą, skromną, lecz niezwykle piękną, która jest jego całkowitym przeciwieństwem. To właśnie ona jest nadzieją na coś lepszego. Jednak nie mógł przypuszczać, że wraz z przyjazdem do rodzinnego miasta narzeczonej, spotka kobietę, która już w momencie poznania nim zawładnęła. Seksowna, pociągająca, a do tego znająca się na samochodach dziewczyna, z którą może rozmawiać godzinami, a rozumieją się tak jakby znali się od zawsze. Sevin od razu pojął, że poznanie Evangeline coś w nim obudziło, jednak jak szybko między...