Wszystkie moje jutra. Trzy historie

Okładka książki Wszystkie moje jutra. Trzy historie Elizabeth Camden, Jody Hedlund, Karen Witemeyer
Okładka książki Wszystkie moje jutra. Trzy historie
Elizabeth CamdenJody Hedlund Wydawnictwo: Dreams literatura obyczajowa, romans
All My Tomorrows: Three Historical Romance Novellas of Everlasting Love
Dreams
2019-04-24
2019-04-24
Anna Rojkowska, Magdalena Peterson

Lekkie, romantyczne i momentami wzruszające. Trzy różne opowieści, które kończą się szczęśliwie. Przyjemnie można przenieść się w dawne czasy.

„Wszystkie moje jutra” to jak głosi widniejący na okładce napis, trzy historie opowiedziane przez trzy znakomite amerykańskie autorki.
Pierwsze z opowiadań, które otwiera tę dobrą pozycję, to „Warta czekania” Karen Witemeyer. Bohaterka tej historii, Victoria Adams jest właścicielkę sklepu w kobiecej kolonii Herper`s Station. Wychowuje małego synka, który jest jej największą miłością i radością. Spotykamy ją w chwili szykowania się do drogi. Viktoria, chcąc zyskać nowych klientów, postanawia dotrzeć do nich sama, aby umożliwiać im sprzedaż swoich towarów na miejscu oraz zapewnić sobie stałych odbiorców. W podróży towarzyszy jej Benjamin Porter, mężczyzna słusznej postury i dobrego serca.
Niestety, podróż nie zapowiada się jako miła przejażdżka. Już od pierwszych stron autorka sygnalizuje nam, że jej bohaterka kryje jakąś tajemnicę i jej stosunek do mężczyzn jest nie tylko wrogi. Ona się ich panicznie boi.
Czy podróż zakończy się powodzeniem? Czy stosunek Vicky do mężczyzn ulegnie zmianie? Czy Ben, szaleńczo zakochany w tej pięknej kobiecie, będzie miał szansę zdobyć jej serce? Czy pozna mroczną tajemnicę kobiety? Czy Victoria Adams, jest warta czekania?
Na te pytania czytelnik znajdzie odpowiedź sięgając po książkę.
Pisząc o tej historii nie można nie wspomnieć o jednym z ważnych walorów tego tekstu. O wierze Victorii w Pana Boga. O jej ufności w Bożą Opatrzność. Nie można nie wspomnieć o burzy myśli, które toczą się w głowie i sercu bohaterki. Nie mogę nie przytoczyć choćby jednego z cytatów:
„Całym sercem wierzyła, że Bóg po to właśnie posłał do niej Lewisa: żeby opatrzył rany złamanego serca, pocieszył zasmuconą, zamienił popioły w coś pięknego, co będzie jej dumą, aby wszczepił ją z powrotem do winnicy Pana i dał jej szansę na uczciwe życie. I, dzięki Bożej pomocy, jej śliczny chłopiec tego właśnie dokonał.”
Muszę wspomnieć, że podobnie jak w naszym życiu, Pan Bóg stawia na naszej drodze potrzebnych nam ludzi, tak też postąpił i w życiu bohaterki stawiając na jej drodze Frannie, kobietę, która doświadczyła podobnej tragedii, co Vicky. To właśnie Frannie stała się pierwszą osobą, która dała Victorii nadzieję.
„Zawdzięczam to modlitwie i bardzo cierpliwemu mężczyźnie.”
„Warta czekania”, to historia zniszczenia piękna, ale i budowania na zgliszczach. To historia odradzania się jak Feliks z popiołów. To zawierzenie swoich spraw Panu Bogu i szukanie u Niego ratunku. To historia, miłości, która potrafi uleczyć rany i traumy. Która zło przemienia w Dobro. Historia, która pokazuje jak zagrożenie i narodzenie się wdzięczności, staje się początkiem czegoś nowego. Początkiem wyzwalającej i uzdrawiającej miłości.
„Przebudzone serce” Jody Hedlund, to kolejna historia, którą możemy przeczytać sięgając po „Wszystkie moje jutra”. I tym razem przenosimy się do XIX wieku , tyle, że akcja tej historii dzieje się w Nowego Jorku. Opowiada o skutkach pewnego spotkania pastora Bedella ze Stowarzyszeniem Domowych Misjonarek. O sile jego przemowy, która sprawiła, iż panna Christine Pendelton postanowiła przybyć do kaplicy Centre Street, w której pracował i nauczał wspomniany pastor. Słuchając jego kazania przekonała się, że moc jego słów ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, a nędza emigrantów zamieszkujących Manhattan jest zatrważająca. To właśnie podczas tego kazania padają znamienne słowa jednej z kobiet, wykonującej najstarszy zawód świata:
„ Ojcze ..., co tydzień nauczasz nas o potrzebie przemiany naszego życia. I co tydzień siedzę tutaj, modląc się o przemianę…. Daj nam w zamian możliwość godnego zarabiania na życie,
a natychmiast porzucimy to obecne zajęcie. Gdybyśmy wiedziały, jak inaczej uniknąć głodu, na pewno nie tkwiłybyśmy w grzechu.”
To właśnie te słowa poruszyły Christine. To właśnie wtedy, po raz drugi jak pisze autorka, „poruszyły w Christine jakąś wrażliwą nutę”. To wtedy postanowiła pomóc tym biednym kobietom. Postanowiła przyjąć propozycje pastora, aby w najbliższą sobotę udać się do domów tej biedoty, aby rozdać im ulotki zapraszające na nabożeństwo. Już wtedy jednak zdała sobie sprawę, że to za mało. Ci ludzie potrzebują konkretnej pomocy, a nie tylko ulotek i modlitwy.
To właśnie podczas tej wyprawy do domów emigrantów doświadczyła ogromu ich biedy i poniżenia. To właśnie wtedy zetknęła się z grozą ich codziennego życia i sytuacji bez wyjścia. To wtedy też spotkała Neumannów rodzinę holenderskich emigrantów, a raczej ich córek, które wzbudziły w niej szczere uczucia żalu i bólu nad ich losem. To pierwsze spotkanie zapadło jej w pamięć i serce.
Potrzeba zmiany życia emigrantów przesłoniła wszystko. Stała się priorytetem jej życia. Ta majętna, a tak samotna kobieta, nadała sens swojemu życiu. Z pomocy tym biednym kobietom, zrobiła cel swojego życia. Modliła się, prosząc Pana Boga o pomoc, co ma czynić i robiła wszystko, co w jej mocy, angażując do tego pastora Bedella. Wspólne działania na rzecz tych kobiet zaowocowały dość bliską relacją tej dwójki szaleńców, którzy we wszystkim widzieli Bożą wolę. Powierzali się jej z całkowitym zaufaniem.
Jednocześnie, niezależnie od działań tej dwójki, śledzimy losy osieroconych córek, wspomnianych wcześniej holenderskich emigrantów. Jesteśmy świadkami ich życia i strasznej doli. Czytając tę historię mogłoby się zdawać, że wspomnienie o życiu tych holenderskich dziewcząt jest, tylko wzmianką autorki. Na szczęście ziarno, które zakiełkowało w sercu Christine podczas pierwszego z nimi kontaktu, przyniosło owoc dla obu stron.
„Przebudzone serce” to historia strasznej niedoli emigrantów, którzy w poszukiwaniu chleba i lepszego życia przybyli do Ameryki, by w Nowym Jorku szukać szczęścia. Miast tego, każdego dnia, w warunkach urągających ludzkiej godności, walczyli o przeżycie.

„Przebudzone serce”, to historia dojrzewania do czynienia Dobra. Pomoc w przemianie życia tym, którzy stracili nadzieję i szansę na normalne życie. To również historia miłości zrodzonej ze współczucia tym najbiedniejszym. To historia zanurzona w zaufaniu Bożej Opiece i mądrości. To prowadzenie innych ku Dobru.
Trzecią i zarazem ostatnią historią zamieszczoną w książce „Wszystkie moje jutra”, jest „W stronę słońca” Elizabeth Camden. Opowiada ona o Julii Broeder studentce medycyny w Żeńskiej Szkole Medycznej Stanu Pensylwania, która chcąc ratować psa, samodzielnie przeprowadza operację, a potem nie chcąc go oddać właścicielowi, który wcześniej czy później doprowadziłby psa do śmierci, wywozi go do sióstr zakonnych. Początek, a zarazem koniec pięknie zapowiadającej się kariery? A może przypadek, który sprawił, że bohaterka zyskała szansę na coś ważniejszego niż wykształcenie? A może czasami musimy coś stracić, by zyskać coś ważnego? A może strata, jest tylko przystankiem, do zrozumienia tego, co ważne i cenne?
„W stronę słońce”, to walka o spełnione marzenia. Rezygnacja i wiara, że marzenia nie umierają. I ile nie minęłoby lat, warto iść za marzeniami? Czy siła marzeń Julia Broeder i Asthona Carlyle`a może być dla nich szansą na wspólną przyszłość? A może wypowiedziane do nas słowa, staną się punktem zwrotnym, by uwierzyć, że warto podążać za marzeniami?
„ Zależało mi przede wszystkim na umacnianiu twojej wiary i intelektu, choć liczyłem także na to, że nigdy nie porzucisz własnych marzeń.”
Marzenia, uczucie, ciężka praca, wytrwałość, wdzięczność, obraz rodzica i różne sposoby wychowania dziecka, to tylko niektóre z wątków podjętych przez autorkę. W tej historii dostajemy kilka różnych ludzkich postaw, które budzą w nas szacunek, nadzieję, ale i zdziwienie. Jesteśmy też świadkami przemiany ...
„Wszystkie moje jutra” to historie, które pobudzają wyobraźnię. Uwrażliwiają na ludzki los. Przypominają o tym, co ważne. Nie zapominają o miłości. Dzieją się w XIX wieku i to co najważniejsze, bohaterowie pokładają ufność w Panu Bogu czego dają dowód swoimi słowami i czynami oraz tym, jak zmieniają życie swoje i inny

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

hmmm, nudnawa trochę.
Może trzecie opowiadanie byłoby ciekawsze ale jakoś nie dobrnęłam. Pewnie gdybym była w kryzysie książkowym to bym przeczytała do końca ale w przypadku gdy czeka na mnie cały stos książek do przeczytania to bez wyrzutów sumienna odłożyłam :)

hmmm, nudnawa trochę.

Przed Walentynkami postanowiłam przeczytać książkę zawierającą historie miłosne. Jakoś szczególnie mnie nie porwała...

Wszystkie moje jutra
Jest to książka która posiada aż trzy autorki. Nie jest typową książką miłosną tylko podzielona na trzy części daje nam trzy historie które pokazują nam różne zmagania kobiet ale wszystkie są wypełnione nadzieją która aż do samego końca nie wygasła.
Karen Witemeyer - Warta Czekania to opowieść o kobiecie która została skrzywdzona przez mężczyznę i od tamtej pory po prostu boi się komuś zaufać. Samotnie wychowuje syna ale odczuwa jakiś taki brak od męskiej strony i w wychowaniu dziecka i w jej własnym życiu. Od dość dawna próbuje zdobyć jej zaufanie dostawca który pracuje w jej sklepie. Gdy Vicky poznaje kobietę która jak się okazuje również przeszła przez praktycznie to samo co ona ale udało jej się z tego wyjść i teraz prowadzi spokojne życie obok kochającego męża zaczyna czuć i wierzyć że jej także się to uda.
Jody Hedlund - Przebudzone serce. Historia Christine która z pragnienia pomocy kobietą angażuje się w organizacje która niesie pomoc ubogim imigrantom. Nie jest w tym jednak sama pomaga jej nowy pastor. Dzięki jego pomocy i kilku innych bohaterów tej historii stawia czoło przeszkodą i udaje jej się osiągnąć cel a przede wszystkim rodzi się uczucie między nią a pastorem.
Elizabeth Camden - W Stronę Słońca to historia która tak samo jak poprzednia łączy ludzi przez pomaganie sobie w osiągnięciu celu. Julia ma ciężki charakter i przez to zostaje wyrzucona z uczelni a co za tym idzie musi wrócić w rodzinne strony. Właściciel domu w którym mieszka jej rodzina postanawia pomóc jej i wynająć prawnika który pomoże jej znów wrócić na uczelnię . Z chęcią pomocy mężczyzna czuje coś więcej ale jak to się skończy dowiecie się w książce.
Wszystkie trzy historie bardzo mi się podobały więc nie mam serca wybrać jednej która miałaby by tą najlepszą. Wszystkie zasługują na wyróżnienie i dzięki temu cała książka również. Trzy autorki trzy historie jedna książka. Rewelacja.

Wszystkie moje jutra

Romanse historyczne, to jednak nie moja bajka. Pierwsza opowieść mi się nawet podobała, ale dwie pozostałe już mnie.

Zapraszam na bloga O Czym Szumią Kartki
Romanse historyczne sa u mnie na drugim miejscu w kategori powieści od razu za kryminałami. Powieść “Wszystkie moje jutra” skradła moje serce swoimi opowieściami o silnych kobietach.
Karen Witemeyer, Jody Hedlund oraz Elizabeth Camden należą do grona najbardziej znanych autorek romansu historycznego, ich powieści zdobywały liczne nagrody.
“Warta czekania” Karen Witemeyer - Vicky prowadzi sklep w kobiecej kolonii, samotnie wychowuje syna. Kobieta została skrzywdzona i teraz musi pokonać własne lęki aby móc zaufać pewnemu dostawcy, który darzy ją uczuciem. Gdy spotyka kobietę, która również przeszła przez to samo i widzi, że wiedzie spokojne życie u boku męża, Vicky zaczyna wierzyć, że ona również będzie w stanie pokochać i zaufać.
“Przebudzone serce” Jody Hedlund - Christine angażuje się wraz z nowym pastorem w pomoc dla ubogich imigrantów. Pragnie pomóc jak największej ilości kobiet lecz nie jest to proste, musi pokonać pewne trudności jakie napotyka na swej drodze. Dzięki pomocy przyjaciela rodziny znajduje rozwiązanie swoich problemów, otwiera również swoje serce na uczucie, jakie rodzi się między nią a pastorem.
“W stronę słońca” Elizabeth Camden - Julia przez swoje zachowanie zostaje wyrzucona z uczelni, wraca w rodzinne strony. Gdy właściciel majątku, w którym mieszka jej rodzina dowiaduje się o jej problemach, zleca swojemu prawnikowi aby pomógł jej wrócić na studia. Adwokat nie spodziewa się tego, że pomoc Julii zmieni również jego życie.
Bohaterkami opowiadań są kobiety silne, mające cel w życiu i pomimo przeciwności losu pragną swój cel osiągnąć. Akcja opowiadań toczy się na przełomie lat 50 i 90 XIX w. Autorki w swoich opowiadań przedstawiają nam, że miłość może rozjaśnić nasze życie, zmienić je na lepsze tylko musimy sobie zaufać ale też nie zawsze jest to łatwe, tym bardziej jeśli ktoś bardzo nas skrzywdził, lub straciliśmy wiarę we własne szczęście.
Powieść jest bardzo ciekawa i wciągająca. Trzy historie pełne wiary w lepsze jutro, pełne miłości i nadziei. Powieść czyta się szybko, autorki wprowadzają nas w klimat dawnych lat, gdzie wszystko było inne, człowiek był dla drugiego człowieka pomocny, życzliwy. Wszystko dzieje się swoim rytmem bez pośpiechu. Z łatwością można sobie wyobrazić czasy z opowiadań i przenieść się do świata naszych bohaterek.
Książka bardzo mi przypadła do gustu. Bohaterki opowiadań od samego początku skradną serca niejednego czytelnika i podczas czytania będziecie trzymać kciuki aby wszystko im się udało. Piękne miłosne opowiadania rozjaśnią nasze życie i sprawią, że bardziej uwierzymy w siebie i swoje możliwości.

Zapraszam na bloga O Czym Szumią Kartki

"Niedawno zrozumiałam, że tajemnice są zupełnie jak kłamstwa. Niszczą tego, kto je hoduje. Pustoszą duszę, aż zostaje z niej tylko sucha skorupa."
W tej książce mamy trzy historie, które pokazują nam różne aspekty życia. Różne problemy, z którymi bohaterowie muszą się zmierzyć. Są to historie, które dają nadzieję i wiarę w lepsze jutro. Najbardziej przypadło mi do gustu opowiadanie Karen Witemeyer pt. "Warta czekania". Wzbudziło we mnie mnóstwo ciepłych emocji. Było napisane jakby pode mnie. :)
Jeśli chodzi o pozostałe dwa to oczywiście Elizabeth Camden mnie również nie zawiodła. Uwielbiam styl autorki i czytam wszystko co wyjdzie spod jej pióra z wielką przyjemnością. Pierwszy raz spotkałam się z twórczością Jody Hedlund i może nie było to coś wybitnego, ale całkiem fajnie się czytało. Każda z autorek ma coś takiego w swojej formie przekazu treści, że nie sposób się oderwać od historii. Są lekkie, pełne miłości, wiary i nadziei - co za tym idzie, są bardzo przyjemne u ciekawe. Zdecydowanie polecam. ;)

Trzy odrębne historie, pełne miłości, nadziei i wiary w lepsze jutro.
Wszystkie moje jutra to zbiór trzech opowiadań, bardzo subtelnych i delikatnych.
Bohaterka opowiadania Warta czekania Karen Witemeyer, Vicki, stara się zapewnić swojemu dziecku spokojny byt. Zajmuje się handlem obwoźnym, zdobywa nowych klientów i stara się rozwijać swój biznes. Pomaga jej w tym niedostępny i niezbyt miły dostawca Ben. Z czasem między nimi nawiązuje się nić sympatii. Czy jednak możliwe jest, że Ben zdobędzie serce Vicki, biorąc pod uwagę, że nie zawsze był dla niej miły. Czy ona da mu jakąkolwiek szansę? Pamięta, jak ją traktował w przeszłości …
Czy są jeszcze ludzie, którym zależy na losie innych osób, którzy za wszelką cenę chcą pomóc innym. Oczywiście, Elise, dąży za wszelką cenę do poprawy losu ubogich i pokrzywdzonych przez życie. A w tej wędrówce będzie ją wspierał miejscowy pastor. Czy ich wspólne działania i spoglądanie w jednym kierunku nie będzie przypadkiem zalążkiem bliższej relacji. Nic tak nie zbliża ludzi jak wspólny cel w życiu … W Przebudzonym sercu Jody Hedlund – wraz z bohaterką - przemierzamy Nowy Jork, pomagamy potrzebującym i jesteśmy świadkiem rozkwitającego uczucia …
Czy warto mieć marzenia? Ale czasami przez chwilę zapomnienia można stracić je na zawsze. Julia marzyła, aby zostać lekarzem. Wydalona ze studiów poświęca się opiece nad zwierzętami i w tym odnajduje sens swojego życia. Ale jest ktoś, kto chce jej pomóc w powrocie na studia. Ale czy ona jeszcze tego chce? Czy młody prawnik, robiący wielką karierę, będzie w stanie zrozumieć jej przywiązanie do natury i chęć niesienia pomocy innym? A może porzuci swoją pracę i będzie podążał za bohaterką W stronę słońca Elizabeth Camden? Możecie przekonać się sami …
Autorki opowiadań stworzyły niesamowicie przyjemny i relaksujący klimat. Przeniosły nas w ubiegłe stulecie, w czasy nam znane tylko z licznych opowieści. A muszę przyznać, że po lekturze tych historii odczuwam pewną nostalgię i tęsknotę za tamtymi czasami, relacjami panującymi między ludźmi czy klimat ówczesnych lat. Takie to wszystko było poukładane, stonowane, pełne ciepła, wzajemnej pomocy i życzliwości. Liczył się drugi człowiek, jego dobro przedkładało się nad własną wygodę. Takie też były bohaterki. Pełne zapału, wiary w to, co czyniły dla ludzi pokrzywdzonych przez los, nadzieja wspierała ich w poczynaniach i dodawała skrzydeł.
„Niedawno zrozumiałam, że tajemnice są zupełnie jak kłamstwa. Niszczą tego, kto je hoduje. Pustoszą duszę, aż zostaje z niej tylko sucha skorupa”.
Wszystkie moje jutra są przesycone miłością, pokojem i dobrocią. To historie o realizowaniu marzeń, nawet tych – wydawać by się mogło – nierealnych i nieosiągalnych. Wiara we własne możliwości jest w stanie pokonać wszelkie trudności i nieprzyjazne sytuacje. A jeżeli wokół siebie ma się przyjaciół to nic nie jest w stanie stanąć na drodze do szczęścia.
„Nagradzanie bezczynności jest nonsensowne, gdyż niszczy w ludziach godność oraz wzmacnia postawę zależności”.
Powieść czytało się bardzo przyjemnie, wywoływała radość w sercu i napełniała mnie nadzieją, że są jeszcze ludzie, dla których ważne jest dobro innych ludzi. Optymizm tryskał z każdej strony, wiara utwierdzała w przekonaniu, że tylko dzięki pomocy Pana jest się w stanie wiele osiągnąć. Wystarczy tylko poprosić, a On nigdy nie opuszcza w potrzebie.
Polecam gorąco, to najlepsza lektura na długie i ciepłe czerwcowe wieczory. Rozbudzi w Was nadzieję, otuli rozkosznym dobrem i napełni serca dobrocią.

Trzy odrębne historie, pełne miłości, nadziei i wiary w lepsze jutro.

• Dysk
  • 2019 (34/52 książki)