Najlepsze chęci

Okładka książki Najlepsze chęci Susan Anne Mason
Okładka książki Najlepsze chęci
Susan Anne Mason Wydawnictwo: Dreams Cykl: Kanadyjskie wyprawy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Kanadyjskie wyprawy (tom 1)
The Best of Intentions
Dreams
2019-09-12
2019-09-12
Elżbieta Zawadowska-Kittel

Bardzo fajna historia

Bardzo fajna historia

Książka jest tak napisana, że z chęcią się czyta. Wszystko mi tam grało, mogłam się zanurzyć w tamtym świecie. Z psychologicznego punktu widzenia rozumiałam motywy zachowania bohaterów. Ciężko się było od niej oderwać, a pod koniec można się naprawdę wzruszyć. Nie jest to typowy przesłodzony romans. Dużo tutaj psychologii, walki bohaterów z własnymi słabościami. Bardzo polecam.

Lubię bardzo książki pani Mason, bo są takie słodkie i urocze, dające nadzieję, warsztatowo też niezłe, tyle że przewidywalne. Podobało mi się spojrzenie na Cecilię z lepszej strony i nie robienie z niej totalnego potwora.

📖🐲
W sumie lekka i przyjemna książka dla prawdziwych romantyczek ze szkółki niedzielnej, chociaż końcówka trochę jak z thrillera ;-) Na tej pozycji zakończę ten cykl, bo jednak jest jak dla mnie trochę nudnawa, ale nie aż tak, żeby całkiem ją porzucić. Plusik za bohaterkę, która nie jest całkowicie potulna, ale minusik za ciągłe zawierzanie się Bogu. Całość mnie nie porwała, ale też nie zirytowała na tyle, żebym cisnęła książkę w kąt. Jednak ostatecznie ocena 6.

📖🐲

Książka na jeden wieczór, ale niesamowicie się czyta. Dawno nie czytałam takiego romansu, który zaczarowałby mnie od pierwszej strony.Na pewno sięgnę po kolejne części. Polecam.

"Najlepsze chęci", czasem jest nimi piekło usłane ... ale sięgając po powieść Mason nie przeżyjesz piekielnych katuszy 😉 Tak serio, to niesamowicie lekko się ją czyta, płyniesz po stronach dając się wciągnąć porywającej historii. Polecam!

Nie jest to może literatura najwyższych lotów, ale... czyta się bardzo przyjemnie, kończy się happy endem. Taka trochę bajka dla dorosłych. Więc przeczytałam i sięgam po kolejne tomy.

Bardzo ciekawa. Polecam.

Bardzo ciekawa. Polecam.

Grace przyjeżdża do Kanady na prośbę siostry, która straciła męża na wojnie i potrzebuje pomocy przy dziecku, które niedawno urodziła. Gdy kobieta dojeżdża na miejsce dowiaduje się, że jej siostra zmarła na hiszpankę, a dziecko trafiło pod opieką do jej teściów. Grace jest przerażona tą nowiną, gdyż teściowie jej siostry nie akceptowali związku i wydziedziczyli z tego powodu swojego syna. Grace obiecała siostrze, że gdy jej się cokolwiek stanie zaopiekuję się siostrzeńcem. Jak się okazuje rodzina Edsonów poszukuje niani, więc nadarza się okazja, aby Grace mogła być blisko dziecka i mogła się nim zaopiekować. Czy uda się kobiecie zbliżyć do dziecka? Czy Edsonowie okażą się dobrymi opiekunami dziecka?
👶👶👶👶👶👶👶👶
Książka jest z gatunku, który lubię czytać, a mianowicie literatura obyczajowa, której akcja rozgrywa się w 1919 roku. Główna bohaterka to kobieta, która w swoim życiu przeszła wiele, straciła całe rodzeństwo, a jej matka ma do niej żal z którym Grace nie może żyć, chce zrobić wszystko aby matka jej wybaczyła. Historia jest bardzo przewidywalna, ale czyta się bardzo miło i przyjemnie. W tej powieść to kobiety mają silną osobowość i potrafią walczyć o swoje. Bardzo polubiłam postać córki Edsonów, która była bardzo pozytywną postacią, która chciała zmienić swoje życie i podążać za miłością. Książka nam pokazuje, jak bardzo życie się zmieniło przez te sto lat, jak kiedyś ślub brało się z obowiązku, a nie z miłości, jak klasa przyszłego męża lub żony była ważniejsza jak prawdziwa miłość. Czy zastanawialiście się ile małżeństw w tamtych czasach było nieszczęśliwych? Miłość była na drugim miejscu, ważny był ślub z kim ze swojej klasy, chociaż tej osoby się nie kochało.

Co szykuje los młodej kobiecie która tuż po wojnie wyrusza z Anglii do Kanady aby pomóc siostrze przy opiece na synkiem.
Jak obietnice złożone siostrze i matce wpłyną na życie dziewczyny...
Romans z tragedią w tle, mile spędzony czas.
Czekam na kolejny tom.

Jak obietnice złożone siostrze i matce wpłyną na życie dziewczyny...
Romans z tragedią w tle, mile spędzony czas.
Czekam na kolejny tom.

Dodaj cytat z książki Najlepsze chęci