Zamilcz i tańcz

poezja
Wydawnictwo Poligraf
2019-03-04
2019-03-04
poezja poezja polska poezja współczesna tomik poezji

Ze wstępu dowiedziałam się, że Pani dostała wyróżnienie od Jury "Konkursu na Książkę wartą wydania". Mój Boże, niemal fizycznie mnie to boli.
Żenujące rymy częstochowskie, tematyka banalna.
"Był las, drzewa wysokie, szumiące,
przy mnie ty i oczy twe gorejące,
było południe tak świeże, wiosenne
i słońce do nas śmiało się promiennie."
potem jeszcze skrząca-pachną i niecierpliwe-wstydliwe

Także tak.

Żenujące rymy częstochowskie, tematyka banalna.
"Był las, drzewa wysokie, szumiące,
przy mnie ty i oczy twe gorejące,
było południe tak świeże, wiosenne
i słońce do nas śmiało się promiennie."
potem jeszcze skrząca-pachną i...

Wiersze, które zmuszają do przemyśleń, nawet takiego zatwardziałego cynika jak ja. Po ich lekturze inaczej zaczniemy patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Serdecznie polecam.

Osobiste myśli autorka przelewa na papier, by przekazać innym, co w duszy jej gra. Przybliża nam uroki życia, które zaznała i kraj, w którym wtedy mieszkała. Smutki i radości, miłość i tęsknota, całe życie jest widoczne w krótkich wersach i długich linijkach. Zwykłą codzienność i piękne uniesienia – to wszystko znajdziemy i niejednokrotnie się pod tym podpiszemy.
Płyń razem z wierszem,
pomału, delikatnie rozsmakuj się w nim.
Daj mu czas, by pobudził Twą wyobraźnię,
by na sercu zrobiło się jaśniej.

Płyń razem...

Otrzymałam tą książkę od koleżanki i był to trafiony prezent. Nie dziwię się, że autorka otrzymała wyróżnienie w konkursie "Na wartą wydania".

Bardzo polecam przeczytać tą książką. Wiersze poruszają różnorodną tematykę. Czyta się ją z przyjemnością. Warto ja mieć na swojej półce.

• Poezja

Dodaj cytat z książki Zamilcz i tańcz