Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Ad Oculos
W drodze do słowa
poezja współczesna
poezja

Tomik W drodze do słowa, który dedykuję mojej rodzinie, jest częścią mojej szufladowej twórczości. W drugim tomiku, który jeszcze się nigdzie nie ukazał, a który nosi tytuł Nielogiczne słowa, znalazły się ostatnio napisane wiersze. Pozostała część wierszy jest luźno zapisana w notatkach i czeka na swój dzień. Poezja jest dla mnie duszą Boga, która wypływa ze źródeł wszechświata w cudownych materialnych słowach. Pozwala zatrzymać się w wędrówce po ziemi i zobaczyć coś, czego się nie dostrzega biegając między domem a pracą. Piszę, ponieważ moja dusza pragnie zatrzymać na papierze aktualnie przemijającą chwilę i myśl, nawet jeśli ten papier ulegnie w końcu zniszczeniu. Jest moim małym marzeniem, aby ktoś zatrzymał się ze mną na słowach, które zapisałem, czasem w magiczny i mistyczny sposób, ponieważ światów jest tyle, ile spojrzeń naszych oczu, ale w sumie jest on tylko jeden, taki sam dla wszystkich. I wszystkie spojrzenia są prawdziwe.
Leszek Mieszczak

źródło opisu: Wydawnictwo AD Oculos 2008