Ogród Zuzanny. Warto walczyć o tę miłość

Cykl: Miłość zostaje na zawsze (tom 3)
Wydawnictwo: W.A.B.
Literatura polska
aleqsia

Spędź wiosnę w Ogrodzie Zuzanny! Trzeci tom poświęcony jest kolejnej z przyjaciółek - Kazi Leszczyńskiej. W ostatnim czasie oddalili się od siebie z Ludwikiem, a gdy na horyzoncie pojawia się dawna narzeczona Ludwika, ich małżeństwo staje pod znakiem zapytania. Na dodatek Kazia skrywa sekret, którego ujawnienie spowoduje w życiu jej rodziny prawdziwą rewolucję… Dużo dzieje się także u...

W ostatnim czasie oddalili się od siebie z Ludwikiem, a gdy na horyzoncie pojawia się dawna narzeczona Ludwika, ich małżeństwo staje pod znakiem zapytania. Na dodatek Kazia skrywa sekret, którego ujawnienie spowoduje w życiu jej rodziny prawdziwą rewolucję… Dużo dzieje się także u pozostałych bohaterek – Zuzanna pragnie dziecka, a Wiola rozwija pierwszy w swym życiu poważny związek.
"Ogród Zuzanny" to powieść o szczególnej atmosferze, z wyrazistymi, interesującymi bohaterami (także tymi drugoplanowymi, na dwóch czy czterech… łapach), pełna ciepła i humoru.

źródło opisu: W.A.B.

źródło okładki: materiały wydawnictwa

czytanienaplatanie | 2019-04-23
Przeczytana: 18 kwietnia 2019

To już moje trzecie spotkanie z mieszkańcami Starej Leśnej i czytając tą ciepłą opowieść, czułam się jakbym powróciła do rodzinnego domu. Dostarczyła mi, podobnie jak wcześniejsze części, wielu emocji.

Bardzo związałam się z bohaterami i wraz z nimi przeżywałam ich bolesne straty, niepowodzenia i problemy. Wraz z nimi cieszyłam się ich radościami i nadziejami. Śmiałam się z poczynań zabawnej papugi Kleopatry i z rywalizacji między księdzem Fąfarą i aptekarzem Wtorkiem o wyhodowanie największej dyni.

Bardzo trzymałam kciuki za rozwiązanie problemów małżeńskich Kazi, za odmianę losu Krystyny, za Zuzannę...

I tak jak w życiu coś się kończy i coś zaczyna, tak i tu musiałam pożegnać niektóre postacie i powitać nowe. Mimo zmian, ta mała społeczność ludzi tak odmiennych, a tak wzajemnie życzliwych, pozostaje miejscem, które pokochałam i w którym mogłabym żyć. Czy takie miejsca istnieją? Wierzę, że tak.

Katarzyna | 2019-03-28
Przeczytana: 28 marca 2019

Ogród Zuzanny – recenzja przedpremierowa

„ … Bała się poruszyć ten temat, jakby obawiała się, że mówiąc o tym, sprawi iż faktycznie jego i jej marzenie pozostanie niezrealizowane. Czasem nie trzeba ubierać lęku w słowa. Staje się bardziej namacalny i przez to jeszcze straszniejszy …”

Przed czytelnikiem otwierają się nowe możliwości, sens życia, ale i miłość, która w powieściach jest nieodłącznym elementem. Po takiej lekturze apetyt na życie gwałtownie wzrasta. Bohaterki powieści nie boją się wyzwań. Los wystawia je na ciężką próbę. Przed odbiorcą wyłoni się sporo sekretów i niedopowiedzeń.

Autorkami publikacji są dwie sprawdzone pisarki - to Jagna Kaczanowska i Justyna Bednarek. Bednarek z wykształcenia jest romanistką, oraz dziennikarką i redaktorką. Nagradzana za książki dla dzieci. Mieszka na warszawskich Bielanach. Kaczanowska zaś, jest psychologiem i dziennikarką popularnego miesięcznika „Twój Styl”. W wolnym czasie uwielbia czytać i zajmować się ogrodem, w którym hoduje...

Eliza Żywicka | 2019-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2019

#163 - Ogród Zuzanny - tom III - Warto walczyć o tę miłość - Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

#24/52/2019

Trzeci tom książki czytałam z ogromną przyjemnością.

Zdecydowanie jest to literatura, która daje czytelnikowi ukojenie.

Pomimo, iż w tej części przygód w Kurzej Stopce i całej Starej Leśnej pojawiły się smutne i trudne momenty, szczególnie dla Zuzanny i Krystyny, znacznie więcej było tych wzruszających i pokrzepiających na sercu.

Miłość, przyjaźń, radość, marzenia, sukces, szczęście - wszystko to idealnie wkomponowało się w mój świąteczny klimat.

Jeden cytat zapadł mi wyjątkowo w pamięci:
"Lepsze piękne sny, niż byle jaka rzeczywistość."

Zabieram ze sobą jednak zupełnie inny przekaz:
"- A może on chciał coś dobrego dla nas zrobić ? Żeby się zrehabilitować. Odmówiłbyś mu tego ? Każdy ma prawo naprawić swoje życie, czy nie tego mnie uczyłeś, tato ? Czy nie powtarzałeś mi, że człowieka ocenia się na podstawie tego, jak wysoko wzlatuje, a nie, jak nisko umie spaść...

Olovereads | 2019-04-25

Nastał dzień, kiedy przerzuciłam ostatnią stronę w książce „Ogród Zuzanny tom 3. Warto walczyć o tę miłość”. Z racji, iż są tutaj powiązania z wcześniejszymi częściami nie chciałabym komuś zaspojlerować wydarzeń. Nie będę więc streszczać fabuły. Opowiem Wam o moich wrażeniach z tej książki i krótko podsumuję wszystkie 3. Na samym początku PETARDA! To był dla mnie najlepszy tom! Serio serio. Ponownie spotykamy się z bohaterami poznanymi w dwóch wcześniejszych. Z jeszcze większą miłością pokochałam Cecylię i z przyjemnością poszłabym do niej na herbatkę. Ewentualnie kieliszeczek orzechówki. No, może dwa.  Również tutaj nie skupiamy się tylko na losach Zuzanny i Adama ale i na innych mieszkańcach Starej Leśnej. Pojawiają się nowe osoby, które będą próbowały zrobić rewolucję w życiu innych. Jedni przychodzą, drudzy wracają a trzeci odchodzą. Jeżeli czytaliście już pierwsze dwie i jesteście zakochani tak jak ja- to śmiało bierzcie się za trzecią. Miałam obawy, bo przy wielotomowych...

Anna-mojeksiążki | 2019-03-29

Ogród Zuzanny to jeden z najbardziej optymistycznych i wzruszających cyklów, które czytałam i przyznaję, że czuję się mocno związana z bohaterkami. Wyczekuję na kolejne tomy i cieszę oczy przepięknymi okładkami, przeżywam perypetie bohaterek – ich kłopoty i radości. I o to chodzi w dobrych książkach – żeby wzbudzać emocje, a cykl Ogród Zuzanny na pewno je wywołuje.

Trzeci tom to kontynuacja losów Zuzanny, Kazi i Wioli, trzech kobiet, które łączy miłość do babci Czaplicz i gorąca przyjaźń. A dzieje się tutaj naprawdę wiele 😊

Kazia przeżywa kryzys małżeński i rodzinny. Wydaje się jej, ze mąż ją zdradza, z mieszkającą niedaleko dawną dziewczyną, nie umieją się porozumieć i wyjaśnić swoich problemów, więc Kazia mocno angażuje się w pracę i …w pisanie książki. Z córkami też trudno się jej dogadać, a jeszcze na głowę zwaliła się jej siostra Czesia. Dzięki wsparciu przyjaciółek postanawia zawalczyć oswoją rodzinę i męża.

Zuzanna oddaliła się od swego męża i przyjaciółek, tkwi w...

BuchBuch | 2019-03-21

Ten duet autorek jest ewenementem w świecie literackim. Choć często się zdarza, że pisarze łączą się w tandemy, by tym ochoczej podbić rynek wydawniczy, zazwyczaj rzadko się to udaje.
Dysharmonijnie brzmią bowiem łączone na siłę style, pomysły na bohaterów, fabułę. Przychodzi mi na myśl kilka przykładów z kryminalnej półki, jednak nie czas i miejsce na tego typu wypominki.
Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska po raz trzeci udowadniają, że są naprawdę zgraną drużyną.
Świat przedstawiony jaki wykreowały jest tak urzekający, ciepły, bliski normalności o jakiej mówi się w kontekście życzeniowym, że aż chce się czytać.
Spokojne, ciche miasteczko (niepozbawione jednak intrygantów), życzliwi, ciepli ludzie, intrygujące relacje, trochę wiktoriańskiej mowy roślin, parę wzmianek o arcyciekawym życiu pszczół, a także garść zabawnych historyjek o powieściowych zwierzętach (i nie chodzi wcale o psy i koty, tutaj jest i świnia i koza i koń, ale nie tylko).
Powieść pocieszająca, ratująca ciężki...

ola_lifestyle | 2019-04-23
Przeczytana: kwiecień 2019

To ostatnia część serii o mieszkańcach małej podwarszawskiej miejscowości Starej Leśnej 💚 Wspaniała atmosfera małego miasteczka, w którym wszyscy się znają, powoduje, że czytelnik ma wrażenie jakby był jednym z mieszkańców. Od pierwszych stron powieści można poczuć ogromną sympatię do głównych bohaterek, choć trzeba przyznać, że nawet postaci drugoplanowe zostały tu świetnie zarysowane.

Zaręczam, że nawet gdybyście tę część przeczytali jako pierwszą, to autorki bardzo sprawnie wprowadzą Was w całą historię i przybliżą niezbędne elementy fabuły z poprzednich tomów.

Przyznam, że już dawno nie doświadczyłam tylu wzruszeń i łez, co podczas czytania „Ogrodu Zuzanny”🌸 Ogromnie zżyłam się z bohaterkami, byłam z nimi „na dobre i na złe”, kibicowałam im w pokonywaniu przeciwności losu, rozpaczałam, gdy traciły najbliższych... Poczułam się częścią tej historii.

Polecam Wam wszystkim tę opowieść - pełną wzruszeń i mądrych porad 👍

Recenzentka Doskonala | 2019-04-26

Na ,,Ogród Zuzanny" składają się trzy części. I może jednak od razu napiszę ich tytuły, aby było łatwiej. Tom pierwszy -,,Miłość zostaje na zawsze", tom drugi ,,Odważ się kochać", tom trzeci ,,Warto walczyć o miłość".
Muszę przyznać, że bardzo chciałam przeczytać wszystkie trzy części, ponieważ słyszałam bardzo pozytywne opinie na temat tych książek. I zresztą przeczucie mnie nie myliło, nie zawiodłam się. Od samego początku pokochałam tą cudowne i magiczne miasteczko, w którym to mieszkają bohaterki. Uwielbiam ten klimat, urok tego miejsca, bardzo specyficzne postacie, ich odmienność. To jest coś bardzo oryginalnego i raczej rzadko spotykanego w literaturze. Bez problemu można przyznać, że jest to zdecydowanie dopracowana pod każdymi względami seria. I pod względem fabularnym, pod względem humoru, żarcików, itp. I też na pewno jeżeli chodzi właśnie o bohaterów. Nie dość, że mają oni zazwyczaj rzadko spotykane nazwiska, to jeszcze jak gdyby idealnie się one komponują z imieniem i...

wposzukiwaniuidealow | 2019-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2019

Zuzanna przeżywa trudne chwile, ponieważ utraciła dziecko. Wiola nareszcie znalazła wartościowego mężczyznę, który ją docenia i kocha. Kazia zaś przechodzi poważne problemy małżeńskie i to ona jest główną bohaterką trzeciego tomu "Ogrodu Zuzanny".

Bohaterowie często na własne życzenie tworzą sobie problemy i wpadają w tarapaty. Uczucia między postaciami się rozwijają, zmieniają.

Mimo licznych kłopotów postaci zachowują wiarę w lepsze jutro i historia każdego z nich dąży do pozytywnego zakończenia. To trochę jak w życiu, podobno najciemniej jest pod latarnią, tak też w życiu czasami największe problemy poprzedzają czas szczęścia i spokoju.

Świat jest idealny, jak ze szklanej kuli - barwne domostwa, niebanalne, spora dawka humoru, kolorowe postaci i feeria uczuć.

Ogółem uważam, że trzecia część serii "Ogród Zuzanny" to fajna, ciekawa powieść, zachowująca ten wyjątkowy urok, obecny w całej serii. Z każdym tomem coraz bardziej lubię przedstawiane postaci i coraz mocniej się do...

Ania | 2019-05-10

Trzecia część z serii "Ogród Zuzanny" w dużej mierze została poświęcona Kazi Leszczyńskiej. W małżeństwie tej kobiety pojawił się ostatnio kryzys i małżonkowie oddalili się od siebie. Trójka córek na wychowaniu również nie pozwala kobiecie na chwilę odpoczynku. Dodatkowo w jej otoczeniu pojawia się stara miłość Ludwika, co jest dla Kazi wielkim smutkiem.

Bardzo polubiłam historię wykreowaną przez Panią Justynę i Panią Jagnę. Wciągnęłam się do świata mieszkańców Kurzej Stopki i Starej Leśnej. Z wielkim zapałem śledziłam losy każdej z postaci i kibicowałam, aby żyło im się jak w bajce. W tej części niestety chmury przysłoniły słońce i pojawił się mrok. Smutek było można dostrzec na każdym kroku i w każdej rodzinie. Bohaterowie jednak w piękny sposób udowodnili, że nigdy nie należy się poddawać, ponieważ siła walki jest najważniejsza. To tylko od nas zależy, czy bezproblemowo wyjdziemy z dołka i ponownie będziemy z uśmiechem na twarzy zdobywać szczyty.

ciąg dalszy:...