Warto walczyć o tę miłość

Okładka książki Warto walczyć o tę miłość Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Warto walczyć o tę miłość
Justyna BednarekJagna Kaczanowska Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Ogród Zuzanny (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Ogród Zuzanny (tom 3)
W.A.B.
2019-04-24
2019-04-24
Literatura polska

Okładka książki Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba Justyna Bednarek, Anna Jarecka-Salamon
Każdy może być... Justyna Bednarek, A...
Okładka książki Pan Pit i jego kwiatek Justyna Bednarek, Magda Kozieł-Nowak
Pan Pit i jego... Justyna Bednarek, M...

Okładka książki Zostań ze mną Robert Kornacki, Lidia Liszewska
Zostań ze mną Robert Kornacki, Li...
Okładka książki Kobiety nieidealne. Baśka Małgorzata Hayles, Magdalena Kawka
Kobiety nieide... Małgorzata Hayles,&...
Okładka książki Inna kobieta Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska
Inna kobieta Karolina Głogowska,...

Powrót do Starej Leśnej i ostatnie spotkanie z jej mieszkańcami. Ciepła, optymistyczna opowieść o prawdziwych ludziach, ich troskach ale też wartościach o które warto walczyć.
Cały cykl Ogród Zuzanny to świetna, lekka obyczajówka. Idealna po ciężkim dniu, nie sposób się oderwać od tej lektury.
Panie Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska stworzyły genialną opowieść. Polecam!

Tak jak poprzednie części pogodna, dająca nadzieję. Taka rodzinna, ciepła😁 chciałoby się znałeśc w kuchni Kurzej Stopki, zjeść placki Cecylii 😁

Warto walczyć o tę miłość. Ogród Zuzanny. Tom 3
Bednarek Justyna , Kaczanowska Jagna

Trzeci - ostatni - tom, opowiada skupia się na losach kolejnej przyjaciółki Zuzanny - Kazimiery Leszczyńskiej.
Pokazuje jak ciężka jest relacja, kiedy się ma pierwsze uniesienia z mężem, za sobą. Gdy jest się zmęczoną monotonią życia. Poza również pokazaniem przyjaciół Pań Czaplicz i okolicznych mieszkańców, ma też wydźwięk opowieść o zawiłych losach Pań Czaplicz.
Kiedy już jedna ( najmłodsza i tym samym tytułowa bohaterka) wyprowadziła się z domu wielopokoleniowego, a Cecylia czyli nestorka wybiera się na tamten świat, za to Krystyna - matka Zuzanny - przeżywa drugą młodość po namowie przez swoją matki.
Kazimiera za to podejrzewa swojego męża o zdradę, czy tak rzeczywiście jest, trzeba poczytać. Dość, ze choć jest bardzo na końcu smutno wzruszająca, ma też elementy dobrego humoru i ... ( tego już nie zdradzę, aby nie psuć Wam przyjemności z lektury. )
Ogólnie choć znalazłam parę niedociągnięć w tom 3
i rozmijania faktów, to jednak polecam . Przyjemnie się czyta, a jeszcze przyjemniej słucha, przez doskonałą lektorkę na Empiku.
OCENA 9/10
08/23
ilość stron: 368
data wyd 24.04.2019
czas przewidziany czytania: 6 h 08 min.
czas słuchania: 12 h 11 min
lektor - empik - Karel Magda

Anastazja
Skończona 21.02.2023 (słuch)

Warto walczyć o tę miłość. Ogród Zuzanny. Tom 3
Bednarek Justyna , Kaczanowska Jagna

No i co ja mam teraz czytać?... Bardzoo sympatyczna seria ,przecudowne bohaterki, czasem zabawne ,czasem codzienne nasze własne problemy sprawiły, że czytając czułam się jak w gronie przyjaciółek . Piękne opisy przyrody dodają uroku i magicznego tła dla całej historii, a to uwielbiam w książkach. Polecam serdecznie.

ksiązka od której robi sie cieplej na sercu :)
napisana lekko i z humorem :)

ksiązka od której robi sie cieplej na sercu :)
napisana lekko i z humorem :)

To bardzo ciepła powieść, w której wartości mają wielkie znaczenie. Ten tom jest równie udany jak poprzednie.

Gdy z kimś jesteś od wielu lat czasem łatwo zapomnieć że o związek trzeba dbać. łatwo zapomnieć że nic nie dzieje się bez przyczyny. Ale co zrobić gdy świat sie wali. Co zrobić gdy życie podkłada Nam kłody. Jak odnaleźć siebie i pogodzić się z życiem?

„Warto walczyć o tę miłość” Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej to ostatni – 3 tom cyklu: Ogród Zuzanny. Podziwiam autorki za tę niesamowitą umiejętność współpisania – dzielenia się/łączenia w opowieściach o losach licznych mieszkańców Starej Leśnej, budowaniu barwnych (choć nie zawsze kolorowych postaci),trzymaniu w pewnym napięciu, tworzeniu niestandardowych rozwiązań. Po przeczytaniu całości cyklu, mam wrażenie, że autorki świetnie się bawiły opowiadając losy bohaterów. Na szczęście zabaw nie była jednostronna – czytając uśmiałam się do łez, ale przyznaję łzy poleciały po mojej twarzy w ostatnim tomie wielokrotnie. Trzeci tom Ogrodu Zuzanny, to podsumowanie i zakończenie, to wskazówka jak żyć, jak wędrować przez swoje życie, jak wcielać doświadczeni i rady Cecylii w nasz zwykły świat.
Podobało mi się i szczerze polecam. Owszem znalazłam małe potknięcia, pewne niespójności, ale to pozostawiam wytrwałym czytelnikom do odgadnięcia. Warto sięgnąć po tę książkę i odpocząć przy niej, mając nadzieję i przeświadczenie, że wszystko dobrze się skończy, bo przecież jakby mogło być inaczej.
Podobały mi się kreacje bohaterów – bo są pełne, każda postać jest wyrazista, o każdej możemy kilka zdań powiedzieć. Chciałoby się spotkać taką panią Cecylię – odważną, kolorową i pełną życia ) pomimo swojej metryki) i pełną miłości do ludzi. Kolorowy ptak – Bunia – pozostanie zawsze żywa.
Książka na chandrę, na ból głowy i na oderwanie od własnych codziennych zajęć!

Bardzo przyjemna pozycja. Rodzina Pań Czaplicz oraz ich przyjaciół i sąsiadów niezwykła. Smutna końcówka, ale.... nieunikniona i wbrew pozorom ogrom w niej miłości. Polecam jeśli szuka się okrucha dobra, chwili spokoju.

O miłość warto walczyć, ale o tą historię już niekoniecznie… niestety w tej serii potwierdza się reguła: im więcej odcinków tym gorzej…

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Warto walczyć o tę miłość