Heartstopper: Volume Two

Okładka książki Heartstopper: Volume Two Alice Oseman
Okładka książki Heartstopper: Volume Two
Alice Oseman Wydawnictwo: Hodder Children's Books Cykl: Heartstopper (tom 2) komiksy
komiksy
Heartstopper (tom 2)
Heartstopper: Volume Two
Hodder Children's Books
2019-07-11
2019-07-11
romans lgbtq powieść młodzieżowa komiks

Komiksy nie są dla mnie bo nie interesują mnie aż tak bardzo ale ten był uroczy i wciągający przeczytałam w mniej niż godzinę idealne dla młodych czytelników(opinia jest dla mnie tak jak we wszystkich 5 tomach)

coming out Nicka sprawiło, że płakałam jak dziecko

coming out Nicka sprawiło, że płakałam jak dziecko

Na półkach: , , , , , ,

Scena, gdzie Nick robi coming out przy swojej mamie sprawiła już po raz kolejny (jeszcze gorzej niż po obejrzeniu serialu),że się poryczałam! Mój ulubiony tom

dalej jest spoko, dalej bardzo cute

dalej jest spoko, dalej bardzo cute

3.5
Bardzo urocze, przyjemne do relaksu, ale to by było na tyle, w sumie nic się nie dzieje XD ale obrazki ładne

3.5

Cudownie ciepła i kojąca, podnosząca na duchu historia. Raz nawet mi się łezka w oku zakręciła. Polecam na gorszy okres, kiedy potrzeba dawki ukojenia, by odzyskać równowagę.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że chcąc czytać tom drugi, najlepiej jest zrobić to od razu po zakończeniu pierwszego. Wydarzenia w pełni się pokrywają i nie ma między nimi żadnej przerwy czasowej. 😇 - Książka bardzo dobrze oddaje prawdziwość sytuacji z życia codziennego wielu nastolatków. 🥺 Problemy, z którymi mierzyć się muszą Nick i Charlie, a także wszyscy ich przyjaciele z pewnością znajdą odzwierciedlenie w życiu niemałej grupy czytających. Rodząca się miłość to nie tylko nowość w życiu naszych bohaterów, co więcej jest to odmienna sytuacja dla wszystkich osób ich otaczających. Uważam, że książki z tej serii bardzo dobrze pomogą zrozumieć wiele kwestii związanych z dojrzewaniem, a także wyzwaniami, z jakimi mierzyć się muszą młodzi ludzie. 😕 Podczas czytania odczuć można wiele emocji. Z kartki na kartkę mam wrażenie, że coraz to bardziej ekscytowałem się zawartością książki. Po czym śmiało mogę przyznać, że przeżywałem wszystkie wydarzenia tak jak bohaterowie. Z pewnością wrócę do tej historii, zajęła ona szczególne miejsce w moim sercu.

Komiks godny przeczytania dobry romans

Komiks godny przeczytania dobry romans

To jest komiks, który chciałbym przeczytać jako nastolatek. Ktoś może zarzucić, że może zbyt prosta ta historia, więc przyjrzyjmy się bliżej - jest pokazany problem z identyfikacją swojej tożsamości seksualnej, trudności związane z coming outem, pojawia się postać transekualna, wyśmiewanie i drwiny z powodu określonej orientacji seksualnej. Jest naprawdę nieźle. A do tego jest to przeuroczy komiks. Chętnie sięgnę po kolejne tomy. Ta historia wciąga.
Uważam, że ważne jest opowiadanie pozytywnych historii, szczególnie dla młodych osób. By uwierzyli, że szczęśliwe bycie z kimś jest możwlie, bez względu na wszystko, bo jest możliwe. Jednakże, gdy się dorasta w otoczeniu, które nie sprzyja temu, to trudno tak myśleć.
Jedyne co, to można by dopracować nieco dialogi.
Powoli zaczynam też rozumieć fenomen książek young adult wśród osób już dorosłych. Niekoniecznie chodzi tu o infantylność, że wszyscy dziecinniejemy, choć to też można zaobserwować, czytanie takich książek wzbogaca naszą perspektywę, co może pomóc zrozumieć młodsze od nas pokolenia, czasem przywołuje jakieś nasze własne uczucia z czasów, gdy byliśmy w wieku bohaterów, a czasem przyjemnie jest po prostu zobaczyć jak komuś się udaje w życiu być szczęśliwym, szczególnie, że nie każdy miał udany okres nastoletni.

💗

💗