Książę i artystka

2017-01-01
2017-01-01
Julita Mirska
harlequin

Lekka, bardzo przyjemna lektura, idealna na letnie popołudnie. Serdecznie polecam

Bardzo romantyczna historia miłosna jaką przeczytałem. Dla mnie ta książka jest wspaniała. Przeczytałem z przyjemnością , radością oraz uśmiechem na twarzy tę wyjątkową powieść. Jestem miło zaskoczony. Najlepsza książka jaką przeczytałem.
Polecam

Polecam

Poprzednia część o siostrze Aleksandra nie do końca przypadła mi do gustu. Obawiałam się, że i ta powieść nie zrobi na mnie większego wrażenia, ale zdecydowałam się na nią, bo chciałam dokończyć losy poznanych już bohaterów. Bardzo szybko przekonałam się, że ta historia jest o wiele lepsza. Od razu pokochałam bohaterów. Nie irytowali mnie oni tak jak to było poprzednim razem i mimo że byli tak zupełnie różni to doskonale ich rozumiałam. Ich historia niesamowicie mnie poruszyła i sprawiła, że mam ochotę na więcej.

Która z nas nie marzyła kiedyś o tym, żeby poznać księcia? Takiego prawdziwego, oczywiście przystojnego, sympatycznego, zabawnego, zadziornego, romantycznego... Eve Hamilton miała (nie)przyjemność poznać Alexandra, następcę tronu, który wprawdzie był przystojny i dobrze wychowany, ale na tym jego atuty się kończyły. Zdaniem Eve.
Książę poprosił artystkę o to, aby wraz ze swoją trupą teatralną wystawili kilka spektakli w kraju, którym w przyszłości miał rządzić. I prawdopodobnie kobieta bez wahania odrzuciłby tę propozycję, ale rodzeństwo Aleksandra - przemiła Gabriela i urokliwy Bennett - a także szczytny cel, na który miały iść fundusze ze sprzedaży biletów, sprawili, że się zgodziła. I tą zgodą zmieniła całe swoje życie.

Tak, to ja wielokrotnie pisałam, że kocham thrillery i kryminały. Ale uważam też, że zadanie trzeba porzucić mroczną stronę literatury i sięgnąć po coś lekkiego, romantycznego, po coś, co smakuje jak ciasto krówkowe. I takim książkowym ciastem krówkowym jest właśnie ta książka. Miła, lekka, przyjemna, sprawia, że człowiek całkowicie się relaksuje, obserwując z boku perypetie miłosne osób, których w prawdziwym życiu nie spotka. W takich romansach zazwyczaj główny bohater jest - jak ja to nazywam - "wariacją na temat pana Darcy'ego". Czyli z pozoru jest zamknięty w sobie, mało sympatyczny, gburowaty, a pod wpływem kobiety otwiera się i nagle staje się innym człowiekiem. I nie inaczej jest tutaj; Aleksander z czasem okazuje się świetnym facetem, ale żeby nie było od razu zbyt miło i łatwo, świetnym facetem jest także jego brat. A gdy kobieta wejdzie między braci... Cóż, powiedzmy, że błękit krew i dobre wychowanie nie mają wtedy większego znaczenia. "Książę i artystka" to opowieść w sam raz na świąteczny czas. Nora Roberts nigdy nie zawodzi, jeżeli chodzi o pisanie o największym z wszystkich uczuć. Jak zawsze wie, kiedy zażartować, kiedy wpleść w scenę namiętny pocałunek, kiedy skłócić bohaterów i kiedy postawić na ich drodze kogoś trzeciego. Bezsprzecznie jest królową romansu i z tą królową to ja mogę spędzać zimowe, mandarynkowe wieczory. Wam również polecam.

Książę poprosił artystkę o to, aby wraz ze...

Eve Hamilton, wbrew mylnym stereotypom, nie jest typową córką bogaczy. Wręcz przeciwnie – stara się udowodnić wszystkim w swoim otoczeniu, że ciężka praca połączona z intelektem i odpowiednim wykorzystaniem własnych umiejętności to podstawa jej zawodowego sukcesu. Kobieta, która od zawsze marzyła, by być aktorką szybko przekonała się, że brak jej niezbędnego do wykonywania tego zawodu talentu. Postanowiła wykorzystać więc to, czego nauczyła się przez lata edukacji na wysokim poziomie. Oraz swój własny intelekt. Zamiast aktorką jest więc teraz producentką teatralną, a jej teatr zaczyna odnosić coraz większe sukcesy. Poprzez koneksje jej siostry, wieść o teatrze Eve dociera również do księstwa Cordiny. Sam Aleksander de Cordina prosi ją o gościnne występy w niewielkim księstwie. Eve zdaje sobie sprawę z tego, że przyjęcie tego zlecenia stanowi idealną okazję do zaprezentowania jej teatru przed możnymi tego świata. Czy jednak powinna podejmować to wyzwanie? Wie, że jej pracownicy spiszą się jak najlepiej, pytanie jednak czy ona sama zdoła pracować na najwyższym poziomie tak blisko niezwykle przystojnego, ale też zamkniętego w sobie i zimnego następcy tronu…

Całość recenzji pod adresem: http://zapach-ksiazek.pl/nora-roberts-ksiaze-i-artystka-milosc-laczaca-swiaty/

Od zawsze wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają, zarówno w przypadku magnesów, jak i ludzi. Ja również skłaniam się ku temu stwierdzeniu, głównie dlatego, że nie wyobrażam sobie związku dwóch osób o identycznych osobowościach... po prostu taki związek byłby potwornie nudny...

Książę Aleks to przyszły następca tronu, a to zobowiązuje... Mężczyzna jest więc poważny, rozważny i władczy, ale jest też niezwykle przystojny i do tego mądry. Kobieta, która wraz z nim będzie kiedyś dzieliła tron również powinna godnie reprezentować królewską rodzinę i posiadać cechy godne królowej. Jakież to nudne prawda? Ale chwileczkę... na drodze Aleksa staje kobieta z zupełnie innego niż jego świata - śliczna, wesoła i szalona aktorka teatralna... Oj, będzie się działo!

Eve to śliczna i wrażliwa dziewczyna. Nie lubi ograniczeń i bardzo ceni sobie swobodę jaką daje jej praca artystki, którą wykonuje z powodzeniem. Jej wybuchowy charakter to zupełne przeciwieństwo charakteru wyżej wspomnianego Alexa, ale... to właśnie Eve jest urocza i od razu ją polubiłam. Jak się domyślacie, kiedy między naszymi bohaterami "coś" zacznie iskrzyć, będzie to dosłowna walka - o uczucia, miłość i prawo do własnego ja.

Jeśli pamiętacie książkę Nory Roberts "Księżniczka i tajny agent" z łatwością zorientujecie się, że tym razem znów spotkamy się z bohaterami tejże powieści, ale tym razem to postacie drugoplanowe będą wiodły prym. Owszem, przez chwile pojawią się też "duchy przeszłości" ale będzie to tylko "mrugnięcie okiem. Akcja rozgrywa się również w innym czasie, bo aż siedem lat od poprzednich wydarzeń.

Bardzo lubię tego typu powieści - lekkie, słodkie ale nie przesłodzone i przyjemne. Lubię także zakończenia, które mnie nie zaskakują, bo tak, jak w życiu, wolę sytuacje przewidywalne, pozwalające na nadzieję, że miłość zawsze zwycięża. Nora Roberts jest mistrzynią właśnie takich lektur. Ona i... jej specyficzny, mistrzowski styl literacki, który malowniczo przekazuje czytelnikowi zarówno opisy, dialogi jak i myśli i uczucia. Z Norą nie sposób się nudzić. Całość okazała się przyjemną odskocznią od codzienności - taką "gorącą czekoladą" w zimowy wieczór. Pisarka świetnie zrównoważyła opisy z dialogami, a perypetie bohaterów przedstawiła w ciekawy sposób powodujący we mnie na zmianę płacz i śmiech. Tak książka była mi potrzebna!

NORA ROBERTS- KSIĄŻĘ I ARTYSTKA

Książę Aleks jest następcą tronu. Jest on bardzo poważny i zrównoważony. Wie,że będzie musiał być godnym naśladowcą ojca.
Eve zna już 7 lat. Niegdyś uratowała jego rodzeństwo i stała się częścią ich rodziny.
Doskonale rozumie się z jego młodszym bratem.
Zaprasza ją do pałacu aby rozpocząć z nią współpracę. Chce aby wystawiła 4 sztuki teatralne. Gdy się zgadza ich stosunki znacznie się
zmieniają.
Zaczynają się w sobie zakochiwać ale tak naprawdę nie wiedzą,że zło czyha za rogiem.
Ktoś chce się zemścić na królewskiej rodzinie i nie zamierza odpuścić.
Gdy celem ataków zostaje teatr Aleksander zdaje sobie sprawę,że Eva także może być w niebezpieczeństwie.
Okazuje się,że może być już za późno. Co może zrobić zakochana kobieta aby uratować życie ukochanemu?

Zazdrosny i zakochany książę oraz zawzięta i nieugięta artystka czy taki duet może ze sobą współgrać?
Mówią,że przeciwieństwa się przyciągają i ja również jestem tego samego zdania.
Lekka i romantyczna opowieść z nutką dramatu w tle.
Idealna na jeden wieczór.

NORA ROBERTS- KSIĄŻĘ I ARTYSTKA

Doskonale rozumie się z jego młodszym bratem.

Aleks jest mężczyzną z zasadami, następcą tronu. Obowiązki są dla niego bardzo ważne, a wręcz najważniejsze. Eve lubi wyzwania, chce coś osiągnąć w życiu, prowadzi własny teatr, z którego jest bardzo dumna. Poznali się siedem lat wcześniej, gdy Eve uratowała jego brata. Aleks zaprasza ją do swego kraju w celach zawodowych, chce, by wystawiła, ze swoim teatrem, kilka sztuk. Z jednej strony coś ich ciągnie do siebie, z drugiej się nie znoszą. Na dodatek Aleks jest pewny, że Eve jest „sympatią” jego brata. Na domiar złego zdrajca znów daje o sobie znać, zagrażając nie tylko rodzinie królewskiej, ale również Eve i jej pracownikom. Kim okaże się człowiek współpracujący ze zdrajcą? Czy Aleks i Eve mają szansę na szczęśliwe zakończenie? Czy będą razem? Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2019/12/harpercollins-polska-ksiazka-pt-ksiaze.html

Pierwszy raz sięgnęłam po twórczość Nory Roberts. Czy jestem zadowolona z tego wyboru? W sumie tak. Książka nie była zła ani wybitnie dobra. To takie czytadło na jeden raz. Chwila zapomnienia o otaczającym świecie. Nie trzeba mocno zagłębiać się w powieści, skupiać na fabule. To taka historia, gdzie wiadomo, jak się ona zakończy, ale dobrze mi się ją czytało.

Jest taka cukierkowa, czasami dość przesłodzona, ale zarazem urocza, wywołująca uśmiech na twarzy. Na początku miałam trudność w odnalezieniu się w powieści. Autorka przedstawia postacie, które już kiedyś występowały w innej książce na drugim planie. Z czego wspomina wydarzenia, jakie miały już miejsce i właśnie w tych wyjaśnieniach zabrakło mi krótkiego zobrazowania tego, co się tam takiego działo. Czułam, jakby coś mi umknęło, układanka z brakującym puzzlem, która później miała przedstawić cały obraz. Z czasem zrozumiałam o co chodziło, jednak wolałabym aby zostało coś dopowiedziane, bo jeśli czytelnik nie miał okazji przeczytać wcześniejszej powieści, gdzie bohaterowie grali drugie skrzypce, to się w opowieści nie odnajdzie.

Książkę szybko się czyta, ale bez emocji. Są bohaterowie, pojawia się między nimi uczucie, ale nie przeżywa się tego. Obserwuje się fabułę bez drgania serca. Postacie są dość sympatyczne i łatwo przewidzieć, co wydarzy się dalej. Polubiłam Eve, nie jest przedstawiona jako kobieta, która poszukuje miłości. Pokazuje swoją ogromną pasję, wielkie zaangażowanie w pracy ze sztukami teatralnymi. A do tego jest sarkastyczna, nie jest potulna jak baranek i bierna na to, co się wokół dzieje. Autorka dała jej duszę, głos przez, co stała się dla mnie prawdziwa, realistyczna.

Podsumowując - historia nie była wyśmienita ani zła. Była taka przeciętna, do przeczytania na raz, na chwilowe zapomnienie o obowiązkach. Jeśli poszukujecie dobrego romansu, to książki Nory Roberts są odpowiednim wyborem. Polecam.

Jest taka...

Całkiem udane czytadło, mniej banalne niż możnaby wysnuć z opisu na okładce.

Całkiem udane czytadło, mniej banalne niż możnaby wysnuć z opisu na okładce.

• Nora Roberts - przeczytane
  • Mamt
  • Nora Roberts
  • Książki 2019

Dodaj cytat z książki Książę i artystka