Włoskie lato

Okładka książki Włoskie lato Carrie Elks
Okładka książki Włoskie lato
Carrie Elks Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Siostry Shakespeare (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Siostry Shakespeare (tom 1)
Summer's Lease
Wydawnictwo Kobiece
2019-06-19
2019-06-19
Aleksandra Weksej

Tym razem romans, przygoda. Taka odskocznia po krwawych zajęciach u Cartera. Książka z gatunku romans, powiedziałabym przygoda a na pewno nie erotyk. Świetna, lekka i przyjemna.

Z uśmiechem na twarzy czytałam o zmaganiach Cesci, młodej kobiety, której pewien mężczyzna zrujnował karierę.
Jako 18 letnia dziewczyna napisała scenariusz do świetnego przedstawienia. Świat jej się zawalił, jak główny aktor uciekł i nie pojawił się żeby grać. Bez słowa wyjaśnienia. Jej sztuka została zdjęta a dziewczyna przez następne kilka lat nie mogła się odnaleźć w prawdziwym świecie. Z pomocą przyszedł wujek. Wysłał ją do pracy, do Włoch. Odpocznie, zarobi, pozbiera się do kupy. Niestety los bywa przewrotny. Pewnie zgadniecie kogo spotyka we Włoszech?

Dla mnie bomba. Trudno mi było się oderwać, mimo, że nie było jakoś tajemniczo to moje serce w niejednym momencie biło znacznie szybciej.
Romantyczna historia, która porwie każdą kobietę. A może i mężczyznę? Ciekawe...

Polecam 💪💪💪

Szybko się czyta, nie nudzi.

Szybko się czyta, nie nudzi.

Bardzo przyjemna książka, lekko się czyta i nie można się oderwać.

Bardzo przyjemna książka, lekko się czyta i nie można się oderwać.

Książka super, lekka i przyjemna. Bardzo fajnie się czyta. Miło się przenieść do Włoch.

Przyznam, że oczekiwałam o wiele więcej od tej książki. Miałam jakieś inne wyobrażenie o niej. Trochę się zawiodłam.
Gdyby nie pewne fragmenty erotyczne, to dałabym dużo niższą notę.

Gdyby nie pewne fragmenty erotyczne, to dałabym dużo niższą notę.

Jak dla mnie Carrie Elks jest mistrzynią miłosnych uniesień i świetnych historii. To kolejna opowieść o siostrach Shakespeare, gdzie poznajemy historię jednej z nich. Tym razem poznajemy Ceskę, która cały czas zmaga się ze swoją życiową porażką i uważa, że po tamtym feralnym zdarzeniu nic dobrego w życiu już ją nie spotka.
Natomiast Sam Carlton to bożyszcze nastolatek oraz wszystkich kobiet. Przystojny aktor, który ma talent i urodę dzięki czemu podbija świat.
No tak, ale co może łączyć zwykłą angielkę z popularnym na całym świecie aktorem?
Ceska chcąc odpocząć od dotychczasowego życia jedzie do Włoch, ponieważ dostała tam propozycję pracy - całe lato ma pilnować willę, aby nie stała pusta.
Sam właśnie zakończył związek, ale jego była wprowadziła go w kłopoty, więc postanawia uciec do willi swoich rodziców do Włoch.
Okazuje się, że Ceska i Sam mieli okazję poznać się już kilka lat wcześniej i kiedy dziewczyna spotyka go we Włoszech jej nienawiść do niego ożywa ze zdwojoną siłą.
Czy rzeczywiście granica między nienawiścią a miłością jest bardzo cienka? Jak w całej sytuacji odnajdą się Ceska i Sam?
Pełna humoru, klasycznego dla Carrie opowieść o drugich szansach i wiary w siebie. Miłość i romans podczas gorącego lata w pięknych i malowniczych Włoszech nad jeziorem Como.

Natomiast Sam Carlton to bożyszcze nastolatek oraz...

Nieźle wykombinowane babskie czytadło. Niedola idola + utalentowany kopciuszek. Miłość z komplikacjami zakończona happy endem. Ale czyta się dobrze. Polecam.

Typowy romans. Ona biedniejsza, on bogaty aktor. Kiedyś się już poznali. Ona go nienawidzi do dzisiaj, on nie pamięta kim ona jest. Utknęli razem w jednym domu we Włoszech, Jeśli z tego nie będzie miłości to nie wiem co może być... Czyta się bardzo przyjemnie, momentami dłużące romansidło bo czeka się za akcją i czeka. Końcówka taka jak wszystkie. Przyjemny odstresowywacz.

Świetna książka , romans w pięknej scenerii na włoskiej ziemi . Wszystko co się dzieje na ziemi włoskiej dla mnie ma podwójna wartość. Muszę wybrać się nad jezioro gdzie toczyła się akcja .

Książka nie jest zła, choć mogłaby być ciekawsza. Przez pierwsze sto stron nie stało się tam prawie nic, rozkręcać zaczęło się na dobre w połowie, choć tempo do szybkich nie należało 😉 Historia Cesci (co za imię!) i Sama jest przewidywalna - w sumie po opisie z tyłu mogłabym opowiedzieć treść i zgadłabym w jakichś 80% 🙈 Czyta się jednak lekko, bohaterowie nawet dają się polubić, choć Cesca drażniła mnie bardzo często.

Cała recenzja na IG: ulotnosc_codziennosci

Carrie Elks Włoskie lato Zobacz więcej