Hold You Close

Okładka książki Hold You Close Melanie Harlow, Corinne Michaels
Okładka książki Hold You Close
Melanie HarlowCorinne Michaels Wydawnictwo: NieZwykłe literatura obyczajowa, romans
Hold you close
NieZwykłe
2019-04-03
2019-04-03
2018-08-20

Duet na medal

Na półkach: , , , , , , ,

Miło, lekko i przyjemnie. Coś dla fanek tych dwóch autorek.

Miło, lekko i przyjemnie. Coś dla fanek tych dwóch autorek.

Kocham po prostu, to jest mój gatunek i ta książka jest godna polecenia oraz przeczytania. Jest mi przykro, że jest tak mało znana.

Niezła, ale wydawała mi się mało oryginalna.

Niezła, ale wydawała mi się mało oryginalna.

Spodziewałam się więcej.Nie przepadam za motywem ciąży czy dzieci,ale myślałam,że "hate-love"mi to wynagrodzi.Tymczasem wyszło to średnio,bohaterowie zachowują się dziecinnie i nie kupuję tego "poświęcenia " swoich uczuć dla jej dobra.O ile można to zrozumieć, gdy są bardzo młodzi,o tyle u dorosłych ludzi po prostu irytuje.Mam też wrażenie,że ponowny romans zdarzył się zbyt szybko i trudno pojąć dlaczego taki nagły zwrot w relacji.Mimo tych braków nie jest to zła książka,jednak nie zostanie w mojej glowie na dłużej.

Miła lektura, tak na jeden raz.

Miła lektura, tak na jeden raz.

Ciężko się czytało.

Ciężko się czytało.

Książka praktycznie bez fabuły... Czekałam aż się rozkręci i się nie doczekałam. Banalna to mało powiedziane.

Byłam pewna, że czytając tę książkę będę przez większość czasu płakać. O dziwo nie miałam żadnego wzruszającego momentu. Ciężko było mi wyobrazić sobie, że główni bohaterowie mają niemal po 40 lat, ich zachowanie było momentami tak infantylne, że podjęłabym im conajmniej dziesięć lat. Momentami miałam wrażenie, że w tej książce dzieci są dojrzalsze od dorosłych. Książkę czytało się bardzo szybko, jednak po opisie spodziewałam się znacznie więcej emocji, czy rozbudowania fabuły.

Ian Chase złamał mi serce, kiedy miałam siedemnaście lat. Kolejne osiemnaście lat mojego życia spędziłam, nienawidząc go.
Ułatwia mi to jego bezczelny wyraz twarzy oraz fakt, że prowadzi życie playboya. Nie mogę tego nie zauważać, ponieważ mieszka obok mnie. Za każdym razem, gdy widzę, jak wychodzi z basenu – niemal nagi i nieprawdopodobnie seksowny – czuję, że gotuje się we mnie krew.
Zawsze uwielbiałam go nienawidzić.
Nigdy nie planowałam, że będę go potrzebowała.
London Parish jest najlepszą przyjaciółką mojej młodszej siostry, ale nie powstrzymało mnie to przed zakochaniem się w niej.
Mamy za sobą skomplikowaną przeszłość. Wszystko, co nas łączy, to fakt, że jesteśmy rodzicami chrzestnymi trójki uroczych dzieci mojej siostry. Lecz nasze życie zmienia się za sprawą tragicznego wydarzenia.
Teraz staramy się wychowywać dzieci, które kochamy, pogodzić się z niewyobrażalną stratą oraz zwalczyć rodzące się między nami pożądanie.
Moje życie wywróciło się do góry nogami, więc ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuję, jest ożywianie dawnych uczuć.
Nieważne, jak mocno bym ją trzymał, i tak nigdy nie będę mógł jej zatrzymać.

Czytało się dobrze, ale motywy bohatera, żeby porzucić bohaterkę lekko wyssane z palca. Plus za wątek wyjściowy, czyli opiekę nad dziećmi, opisaną z dużą wrażliwością.
I za fakt, że bohaterka ma swoją drogę zawodową, ambicje, pomysł na siebie, bo zmorą wielu romansów jest obsadzenie bohaterki dużo niżej w drabinie społecznej, z której podnosi ją miliarder zatrudniając dziewczynę bez żadnych kwalifikacji w swojej firmie :-)