Śmiały podryw

Tłumaczenie: Danuta Górska
Cykl: Second Circle Tattoos (tom 3)
Wydawnictwo: Akurat
The Purest Hook
hypesyll

Obcesowy i bezczelny Dred Zander na pozór wydaje się właśnie tym mężczyzną, którego Pixie powinna za wszelką cenę unikać. Porzuciwszy swoją przeszłość i tożsamość, dziewczyna stara się od nowa zbudować życie – bezpieczne, spokojne i pewne. Ktoś taki jak Dred kompletnie do niego nie pasuje, ale on ma ten temat inne zdanie. Orzechowe oczy Pixie, fioletowe włosy i piękny egzotyczny tatuaż nie dają mu spokoju. Musi ją zdobyć, musi ją przekonać, że wspólnie mogą stawić czoło koszmarom przeszłości i ufnie spojrzeć w przyszłość.

źródło opisu: Muza

źródło okładki: https://muza.com.pl/zapowiedzi/3215-smialy-podryw-9788328708433.html

Angelic | 2019-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

„Śmiały podryw” Scarlett Cole to trzecia część serii Second Circle Tatoos, stworzonej przez autorkę. Jest to historia kompletna, w którą można się zagłębić, nie znając poprzednich tomów.

Pixie pracuje w Second Circle jako Pani menadżer i zawdzięcza wszystko dwóm zdolnym tatuażystom, którzy pomogli jej przed laty stanąć na nogi. Dziewczyna uciekająca przed mroczną przeszłością, nie dopuszcza do siebie myśli o jakimkolwiek związku. Na horyzoncie pojawia się jednak nieposkromiony gwiazdor rocka, który oprócz kilku fajnych tatuaży, ma wiele uroku osobistego. Kiedy wydaje się, że wszystko powoli się układa, przeszłość dogania zarówno Pixie, jak i Dreda. Jak poradzą sobie z piętrzącymi problemami i blaskiem fleszy, które dodatkowo wszystko komplikują?

Książka jest pisana w trzeciej osobie czasu przeszłego, dając Nam stopniowy wgląd w akcję, zarówno z punktu widzenia głównej bohaterki, jak i męskiego protagonisty. Muszę przyznać, że dzieciństwo ich nie oszczędzało. Oboje znajdowali się...

WampirkaJustynka | 2019-04-17
Na półkach: 2019 ✬, Przeczytane
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Bardzo lubię książki z tej serii i ta nie jest wyjątkiem. Po przeczytaniu dwóch poprzednich części miała nieco inne wyobrażenie Pixe niż jest tutaj przedstawiona. Nie mniej taka może być (jak dla mnie). Dred też jest ok podobnie jak i jego bracia. Naprawdę miło spędziłam czas czytając i z niecierpliwością czekam na kolejne części.

Czytaanna | 2019-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

Śmiały podryw to trzeci tom z serii tatuaży.

Erotyk z domieszką sensacji mogę zaliczyć do udanych.
Muzyka rockowa i namiętność towarzyszą bohaterom na łamach tej książki.
Oboje po ciężkim dzieciństwie, jakoś próbują się odnaleźć w dorosłym już życiu.
Pixi i Dread małymi krokami zbliżają się do siebie, ale do pełni szczęścia jeszcze im daleko.
Przeszłość, które z pozoru jest za już dziewczyną powraca ze zdwojoną siłą, gdzie obije będą musieli się z nią zmierzyć.

Historia, którą czyta się z wielkim zainteresowaniem, cały czas coś się dzieje,i z niecierpliwością czekałam końca jak ona się zakończy.

Polecam.

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Już 17 kwietnia w księgarniach ukaże się trzecia część cyklu "Tatuaże" autorstwa Scarlett Cole zatytułowana "Śmiały podryw". Już na samym wstępie chcę Was zachęcić do sięgnięcia po tę nietuzinkową opowieść, gdyż moim zdaniem warto poświęcić jej swój czas i uwagę.

W studiu tatuażu Second Circle Tattoos obok poznanych bliżej w poprzednich częściach Trenta i Cujo pracuje Pixie. Dziewczyna wiele przeszła w swoim młodym życiu, a trauma i lęki jakie pozostały w jej psychice nie pozwalają w pełni otworzyć się na świat i ludzi. Właściciele studia tatuażu wyciągnęli do niej pomocną dłoń, pomogli zerwać z nałogiem i rozpocząć wszystko od nowa, otoczyli opieką i wsparciem. To jedyni mężczyźni, którym Pixie ufa i traktuje ich jak braci.
Kiedy w życiu bohaterki pojawia się Dred - muzyk, wokalista, sławny gwiazdor rocka dziewczyna staje przed szansą zamknięcia za sobą drzwi do przeszłości i stworzenia czystej, zdrowej damsko - męskiej relacji. Jednak aby to uczynić...

Jagusia | 2019-04-22

Pixie pracuje jako menadżer w salonie tatuażu Trenta i Cujo, którzy pomogli jej stanąć na nogi, gdy uciekła przed koszmarem z jej dzieciństwa.Traktując ją jak "młodszą siostrę". Jako dorosła „ nie dopuszcza do siebie ”faceta nie myśląc o związku. Gdy ponownie w salonie spotyka Dreada gwiazdę rocka, który usilnie za każdym pobytem próbuje namówić ją na randkę, powoli ulega jego urokowi osobistemu. Powolnymi krokami zbliżają się do siebie. Oboje po ciężkim dzieciństwie, jakoś próbują się odnaleźć w dorosłym już życiu. Wszystko pomalutku się układa, jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć i dopada obydwoje. Czy poradzą sobie z piętrzącymi niedogodnościami losu, do tego blask fleszy, fani.Książkę czyta się dobrze. Nie brak realnych zagrożeń, pokazania życia muzyków, akcji, a wszystko to pokazane z punktu widzenia obydwojga bohaterów.

Wspominałam już nie raz, że kocham serie i jeśli je zaczynam to kończę chyba, że trafiłam na naprawdę totalne dno lub nie swoje klimaty. Z cyklem Second Circle Tatoos było podobnie. Wpadł w moje ręce, zaczęłam od pierwszego tomu i choć nie było cudownie to i tak dałam autorce szansę. I tak dotarłam właśnie do "Śmiałego podrywu" czyli trzeciego już tomu. Do historii Pixie oraz Dreda.

Dred Zender jest wokalistą zespołu Preload. Cały jego skład to chłopaki z sierocińca, będący dla siebie jak rodzina, której nigdy nie mieli. Wydawałoby się, że to, co najgorsze każdy z nich ma już za sobą.

Dred choć na wierzchu jest typem obcesowym i bezczelnym to ma serce na dłoni. Okazuje się, że choć od zawsze był zatwardziałym kawalerem jego serce zabiło mocniej dla pewnej kobietki. Mało tego przed oczami wciąż ma jej twarz i nie tylko. Myśli zamiast wokół trasy koncertowej krążą teraz wokół orbity pewnej planety. Planety, która nosi imię Pixie.

Sarah Jane Travers, bo to prawdziwe imię i...

motheroftworeads | 2019-04-16

„-Jesteś śnieżynką – powiedział Dred.
- Czym?
Zaśmiał się cicho.
- Płatkiem śniegu. Nie wiem, co nas łączy, Pix. Sam nawet nie potrafię tego rozgryźć, ale kiedy usiadłem, żeby do ciebie zadzwonić, patrzyłem, jak śnieżynki wpadają przez okno. Takie białe i takie cholernie czyste, że pragnąłem dotknąć jednej, żeby stopniała, a jednocześnie nie chciałem jej zniszczyć na zawsze.”

Pixie kilka lat temu uciekła z domu, aby zacząć nowe, bezpieczne życie z dala od matki i ojczyma. Obecnie pracuje jako menadżerka w studiu tatuażu Second Circle. To właśnie tam poznaje Dreda Zandera – gwiazdę rocka, któremu Pixie już dawno wpadła w oko. Ze względu na bolesną przeszłość, dziewczyna nie dopuszcza do siebie myśli o stworzeniu jakiegokolwiek związku. Kiedy już wszystko jest na dobrej drodze i oboje coraz bardziej zbliżają się do siebie, przeszłość Pixie daje o sobie znać. Co się stanie kiedy Dred pozna prawdę? Czy pisane jest im szczęśliwe zakończenie?

„Śmiały podryw” jest to trzeci tom cyklu...

werka777 | 2019-05-23
Przeczytana: 23 maja 2019

PORANIENI
Jak na gwiazdę rocka przystało, do tego całkiem przystojną, Dred nie narzeka na brak uwagi ze strony kobiet, choć frywolny ptaszek ani myśli się ustatkować. Według streszczenia na okładce obcesowy i bezczelny. Ja chyba temu nie przytaknę. Mam wrażenie, że po wielu mrocznych literackich bad boyach Dred jest całkiem stonowany i dość szybko pokazuje swoje przyjazne oblicze względem Pixie. Tymczasem dziewczyna chowa jakąś tajemnicę, marząc o bezpiecznym i normalnym życiu. Nie jest to łatwe, kiedy za człowiekiem ciągną się demony przeszłości i kiedy w teraźniejszości ponownie wita dawny wróg. Ta para dość szybko przekonuje się, że w swoim towarzystwie czują się całkiem dobrze, zarówno pod względem mentalnym, jak i tym dotyczącym fizycznego dopasowania. W końcu Dred ma nie lada wyzwanie, kiedy słyszy, że jest pierwszym mężczyzną, z którym Pixie decyduje się na seks.

MIŁOŚĆ I DRAMATY
Na pierwszy rzut oka książka wydaje się bardzo powierzchowna jeśli chodzi o fabułę i trzeba...

beztroska_domatorka | 2019-04-13
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 13 kwietnia 2019

Kolejny romans na mojej liście, który momentami rozczulał, a innym razem lekko rozczarowywał. Piękna historia dwojga ludzi skrzywdzonych przez życie, uczących się na nowo żyć. Ciekawa przeszłość Dreda i Pixe, jak i to, co dzieje się obecnie jest zdecydowanie dużym plusem książki. Nie można zarzucić, że wieje nudą, bo ciągle coś się dzieje, dzięki czemu książkę czyta się szybko i przyjemnie.
Tym, co mnie irytowało, były cukierkowe relacje, ale nie między głównymi bohaterami, bo to naturalne, w końcu to romans, a każdego z każdym. Koledzy, koleżanki i znajomi żyją niczym najlepsza rodzina i każdy z nich dla Pixe i Dreda robią wszystko, co sobie zażyczą. Według mnie jest to trochę przesadzone, bo co innego wyświadczyć komuś przysługę, a co innego biegnąć na każde zawołanie.
Były również sceny miłosne i wiem, że jednym będą przeszkadzać, a inni będą zadowoleni z takiej pikanterii. Osobiście nie mam nic do takich wstawek, byle nie były używane z częstotliwością przecinka. Na szczęście...

iza122 | 2019-04-03
Na półkach: Książki 2019, Przeczytane
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

"Śmiały podryw" samym tytułem sugeruje, że jest to powieść erotyczna...jednak jest to myląca sugestia. Nie będę ukrywać, że w utworze scen łóżkowych jest kilka, ale są one tylko pikantnym dodatkiem do całości. Tak naprawdę "Śmiały podryw" jest powieścią ze smutnym przekazem i choć ogólnie fabuła ma pozytywny wydźwięk, tematyka może dołować.

Główną postacią tej części jest Pixie - młoda dziewczyna, która musiała uciekać i dzięki pomocy dostała drugie życie. Do szczęścia brakowało jej miłości, ale to co przeżyła blokowało ją przed związkami. Aż pojawił się Dred - muzyk, gwiazda i z okropnym dzieciństwem. To on powalił mury Pixie, ale przeszłość dała o sobie znać zarówno Dreda jak i Pixie.

Uzależnienia od narkotyków, wykorzystywanie seksualne, czyhanie na vipów, szantaże to jest główna odsłona fabuły. Zagadnienia nie są proste lecz autorka bardzo płynnie i lekko je przestawiła. Pisarka nie postawiła na dramatyzm lecz stworzyła klimat cukierkowo - gorzki. Choć powieść jest...