Śmiały podryw

Okładka książki Śmiały podryw Scarlett Cole
Okładka książki Śmiały podryw
Scarlett Cole Wydawnictwo: Akurat Cykl: Second Circle Tattoos (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Second Circle Tattoos (tom 3)
The Purest Hook
Akurat
2019-04-17
2019-04-17
2016-05-03
Danuta Górska
sława kariera rodzina strach seks erotyka uczucia przeszłość miłość tatuaże bliskość opieka marzenia

​Zdecydowanie najlepsza część tej serii. Zawładnęła moim sercem przez co czytałam szybko, chłonąc jak najwięcej. Historia Dreda i Pixie nie była łatwa, ale gdy coś przychodzi nam łatwo, nie doceniamy tego. Dred miał jeden cel - zdobyć kobietę, która go fascynowała. Czy udało im się pokona przeszłość? Czy będą potrafili razem stawić czoła teraźniejszości? Czy razem zawojują świąt? Czy miłość przezwycięży koszmary?

Dred Zander frontman zespołu jest pewny siebie, bezczelny i żyje w blasku fleszy paparazzi, a dodatkowo jest bardzo uparte. Podczas wykonywania tatuażu wpada mu w oko tatuatorka, Pixie. Niestety dziewczyna wiedzie spokojne życie i stara się unikać rozgłosu, bo jej przeszłość jest owiana tajemnicą, którą nikomu nie ujawnia. Ale Dred jest uparty i nic mu nie jest w stanie przeszkodzić w zdobyciu tajemniczej Pixie.
Przeszłość nigdy nie pozwala o sobie zapomnieć i powraca w nieodpowiednim momencie...

Historia Dreda i Pixie mnie zachwyciła. Obydwoje w dzieciństwie doświadczyli wiele złego, problemy i obawy wyniesione z tego okresu towarzyszą im w życiu codziennym. Każde z nich musi zmagać się z traumatycznymi wydarzeniami, a przede wszystkim wypracować sposób by je przezwyciężyć i dać sobie szansę na bycie razem. By pomimo wszystko odnaleźć szczęście i spokój. Gdy wydaje się, że maja szansę być razem przeszłość powraca. Ziszcza się koszmar Dreda, którego doświadczył jako dziecko i obiecał sobie, że nie pozwoli by to się powtórzyło. Do Pixie dosłownie przeszłość zapukała do drzwi, a za nimi ukazał człowiek, który zniszczył jej życie i ściągnął na samo dno, by teraz zrobić to ponownie.

Tatuaże

Tatuaże

Ja dwa pierwsze tomy czytałam prawie rok temu. Teraz znalazłam chwilę, aby sięgnąć po książkę ze stosu hańby - co się coraz częściej zdarza i przeczytałam "Śmiały podryw". Początkowo bałam się, że nie będę pamiętała bohaterów i fabuły, ale szybko okazało się, że wystarczą trzy pierwsze strony aby ponownie wejść do świata mrocznych tatuażystów! ❤️

Każdy tom wyróżnia się bohaterami, którzy mierzą się ze swoją ciężką przeszłością. Łączy ich z pewnością jedno - tatuaże. Jedni przychodzą zrobić sobie piękny wzór, drudzy pragną zakryć nimi blizny, zaś trzeci są tatuażystami.

W tej części poznajemy Dreda, który charakteryzuje się śmiałością, bezczelnością i tym, że zawsze walczy o to co pragnie. Zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o kobietę. Pixie zawróciła mu w głowie, ale wciąż go odpycha. Walczy z przeszłością, stara się ułożyć spokojne życie, przybierając nową tożsamość i tak naprawdę nie chce z nikim wiązać, zwłaszcza z nim... Mężczyzną, który namieszał jej w głowie.

Niestety demony przeszłości lubią się upominać o swoje i oboje się o tym przekonają. Będzie niebezpiecznie, seksownie i emocjonalnie. Taka właśnie jest ta seria. Polecam!

Każdy tom wyróżnia się...

Cykl 'Tatuaże' Scarlett Cole polubiłam od pierwszego tomu, bowiem kryją się tam historie, które chwytają za serce. Młodzi mężczyźni poznają urocze kobiety i z pozoru po prostu łączą się w pary zakochani po uszy. Prawda jest jednak inna. Jaka jest w tomie trzecim?

Pixie pracuje w studiu tatuażu u Trenta i Cujo, to oni uratowali jej życie siedem lat temu, dali pracę, karmili a Lia wynajęła jej pokój. Dzięki nim stanęła na nogi i zaczęła próbować zapomnieć o przeszłości, choć wcale nie jest to łatwe.

Fioletowe włosy i paznokcie sprawiają wrażenie, że to przebojowa i wyluzowana dwudziestotrzyletnia dziewczyna. Za taką uważa ją Dred, gwiazdor rocka, który wraz z Trentem sędziuje w reality show. Choć miewał dziewczyn na pęczki i żadnych relacji nie brał nigdy na poważnie to tym razem, sam czuje, że wpadł po uszy. Mimo że dzieli ich ogromna odległość chce bliżej poznać Pixie, spędzić z nią każdą wolną chwilę i muszę przyznać, że doskonale pomagały mu w tym pieniądze.

I wszystko byłoby świetnie a przed młodymi roztaczałaby się świetlana przyszłość, gdyby nie... przeszłość, która obojgu mocno miesza w planach i marzeniach.

On miał matkę narkomankę, członków zespołu poznał w domu dziecka a teraz okazało się, że prawdopodobnie jest ojcem dziecka ćpunki! Przecież zawsze się zabezpieczał!
Ona uciekła z domu (a właściwie z przyczepy),w którym była krzywdzona przez ojczyma i faszerowana narkotykami. Teraz on powrócił... Szantażuje ją tym, że ma dowody iż kogoś zabiła!

Poprzednie tomy bardzo mi się podobały, jednak ten jest po prostu genialny! Choć wcześniej uważałam tak o pierwszym i drugim. Fabuła wciąż zaskakuje, dużo jest tajemnic, których rozwiązanie autorka dawkuje powoli i pragnie byśmy snuli domysły. Bohaterowie dbają o to, byśmy się nie nudzili. Jedni skrywają mroczne sekrety, inni walczą o swoje, są też tacy którzy kłamią i mataczą, co sprawia że akcja jest niezmiernie ciekawa.

Świetnie opisane emocje i przeżycia postaci, często czułam ich ból, strach, rozczarowanie czy rozpacz. Obserwowałam zmianę stylu życia pod wpływem pojawienia się dziecka czy wsparcie niezawodnych przyjaciół. W tle poznałam rządzący się swoimi prawami światek muzyczny

Autorka wielokrotnie pokazuje prawdziwe oblicza pewnych kręgów czy też zawodów. Pokazuje co robią Ci, którzy niskim kosztem pragną się wzbogacić żerując na krzywdzie innych. Jest też mnóstwo wspaniałych opisów seksu - delikatnego ale i całkiem namiętnego.

Podsumowując - "Śmiały podryw" to tytuł idealnie oddający zachowanie głównego bohatera, walczącego o kobietę, która zawładnęła jego sercem. Czy mimo dzielącej ich odległości, obecnych błędów i traum z przeszłości będą w stanie stworzyć trwały związek? Gorąco polecam Wam historię, w której nie brakuje emocji, zwrotów akcji, namiętnych zbliżeń, narodzin i śmierci a przede wszystkim dążenia do szczęścia i prawdy. Super!

Dla młodych czytelniczek. Jest super facet i kopciuszek. Zadziwia nagromadzenie nieszczęśliwych dzieciństw osób występujących w opowieści. Powtarzalny schemat z poprzednich części. Trochę przekombinowane i naiwne. Ale czyta się szybko. Mnie nie porwało.

Kurcze, poznając bohaterow w poprzedniej części bardzo czekałam na historie Pixie. Niestety troszkę się rozczarowałam. Czegoś zabrakło, jakieś magii pierwszej części.

Dred Zander i Pixie poznali się w Second Circle. Mężczyzna jest członkiem popularnego zespołu muzycznego i wydaje się wyniosły, bezczelny, ale jest bardzo zainteresowany Pixie. Dziewczyna ma kolorowe włosy, piękne oczy i to przyciąga uwagę Dreda.

Pixie miała trudne dzieciństwo, wpadła w nałóg, a pomoc w wyjściu na prostą uzyskała dzięki Trentowi i Cujo, którzy przyjęli ją pod swoje skrzydła. Tak zaczęła pracę w ich studiu tatuażu i poznała Dreda.

Mężczyzna nie ukrywa, że jest zainteresowany Pixie. Cięgle próbuje namówić ją na randkę, jednak dziewczyna jest nieugięta. Dred jednak nie wie jakie potwory w szafie trzyma dziewczyna i jak bardzo przeszłość odbija się na jej teraźniejszości i przyszłości. Dred też nie spodziewa się jakie rewelacje przyniesie mu jego przeszłość.

Pixie ma kolorowe włosy i może uchodzić za przebojową dziewczynę. Jednak tak naprawdę jest nieśmiała, spokojna i nieufnie spogląda w przyszłość. Z początku uważa, że Dred nie jest dla niej, jednak mężczyzna nie poddaje się i coraz bardziej przekonuje dziewczynę do siebie. Pixie jednak boi się tego uczucia. W przeszłości skrzywdzona przez mężczyzn nie jest pewna czy może któremuś zaufać.

Dred jawnie flirtuje z Pixie i nie boi się konsekwencji tego. Tytuł "Śmiały podryw" idealnie pasuje do jego zachowania. Mężczyzna nie chce jednak wykorzystać dziewczyny, poważnie podchodzi do sprawy. Kiedy wszystko zaczyna iść ku dobremu, życie rzuca obojgu kłody pod nogi. Będą musieli oboje uporać się ze swoją przeszłością.

Przyjemna historia. Jak każda opowieść z tej serii mamy dwójkę bohaterów, z problemami, których wzajemnie do siebie ciągnie, ale coś stoi zawsze na przeszkodzie. Osoby z problemami, które walczą o miłość. Pixie i Dred od początku czują więź między sobą i stopniowo się ona rozrasta. Dred wydał mi się bardzo opiekuńczy, mimo że też nie miał łatwego życia jako wychowanek domy dziecka. Doskonale pasował swoim charakterem do skrzywdzonej i kruchej Pixie.

Tak jak poprzednie części, "Śmiały podryw" czyta się z zainteresowaniem. Historia nie zwalnia ani na chwilę, autorka stawia przed bohaterami nowe wyzwania.

Cały zespół Second Circle to idealnie wykreowana ekipa, która przewija się przez wszystkie tomy serii.

Pokochałam serię Tatuaże już od pierwszej przeczytanej strony książki Najtwardsza stal. Scarlett Cole, autorka cyklu ma ogromny talent, dzięki któremu tworzy niesamowite historie, które zapadają w pamięć. Każda jej kolejna książka jest lepsza od poprzedniej, a wydaje się to niemożliwe.
Śmiały podryw, czyli już trzecia książka serii opowiada historię Pixie, której postać przewijała się przez dwie poprzednie części. Już wtedy dziewczyna zaintrygowała mnie i wiedziałam, że z chęcią poznam jej historię. Dziewczyna pomimo młodego wieku już wiele w życiu przeszła i zmaga się z niełatwą przeszłością. Przed laty Cujo i Trent znaleźli ją na progu salonu tatuażu i postanowili jej pomóc. Dziewczyna została okradziona i nie miała grosza przy duszy. Mało tego, zmagała się z uzależnieniem od narkotyków, ale z pomocą swoich wybawicieli wyszła z nałogu.
Pixie po raz pierwszy spotyka Dreda właśnie w salonie tatuażu, gdzie pracuje. Mężczyzna od razu wpada jej w oko, ale dziewczyna boi się bliskich kontaktów z mężczyznami. Mija jednak kilka miesięcy, a Dred nie ustaje z ciągłym zapraszaniem jej na randkę. Wreszcie Pixie ulega i tak zaczyna się ich związek. Wkrótce jednak boje będą musieli zmierzyć się ze swoją przeszłością. Na dodatek okaże się, że Dred w wyniku wpadki został ojcem przeuroczej dziewczynki. Czy ta dwójka przezwycięży wszystkie trudności i zdoła wygrać z demonami przeszłości? Tego dowiecie się sięgając po Śmiały podryw.
W książkach z serii Tatuaże ogromnie cenię sobie to, że bohaterami są osoby, które nigdy nie miały łatwo w życiu. Mimo to nigdy się nie poddały, a nagrodą dla nich było przede wszystkim znalezienie prawdziwej miłości. W przypadku Śmiałego podrywu zarówno Pixie, jak i Dred zmagają się ze swoimi demonami. Dziewczyna przez lata była wykorzystywana przez ojczyma przez co wpadła w nałóg. Dred z kolei ma za sobą okropne dzieciństwo i pamięta śmierć matki z przedawkowania. Autorka pokazuje, że razem jesteśmy w stanie zwalczyć wszystkie przeciwności i pokonać przeszkody, jakie stawia przed nami los. Miłość ma na nas zbawienny wpływ, dzięki niej łatwiej jest człowiekowi w życiu...
Jeśli chodzi o fabułę książki, moim zdaniem była ona porywająca. Śmiem twierdzić, że Śmiały podryw jest jak na razie najlepszą książką z serii (przede mną jeszcze są Granice zła). Cieszę się, że autorka nie zapomniała o bohaterach poprzednich części i często przewijają się oni w powieści. Dzięki temu możemy dowiedzieć się co słychać u Harper i Trenta oraz Drei i Cujo. Książka została napisana w narracji 3-osobowej, ale rozdziały zostały tak podzielone, że możemy poznać zarówno myśli Pixie, jak i Dreda.
Tak, jak już wspomniałam przede mną jeszcze lektura Granic zła, ale z tego miejsca chcę Was serdecznie zachęcić do zapoznania się z całą serią Tatuaże. Historie przedstawione w książkach są oryginalne i porywające. Z pewnością pokochacie bohaterów i nie raz będziecie chcieli wracać do ich historii.

Wydaje mi się, że poziomem przypomina poprzednią część - te same problemy. Chyba nie ma co więcej pisać.

Scarlett Cole Śmiały podryw Zobacz więcej