Kryształowe motyle

Katarzyna Misiołek Wydawnictwo: Książnica literatura obyczajowa, romans
Książnica
2019-03-13
2019-03-13
literatura polska matka odmiana losu powieść obyczajowa przyjaciółka rozpacz spotkanie śmierć dziecka trauma utrata dziecka współczesna kobieta

Ta historia łamie serce ale mimo to warto po nią sięgnąć!

Ta historia łamie serce ale mimo to warto po nią sięgnąć!

Bardzo wzruszająca, wstrząsająca historia ale napisana tak, że niesie też nadzieję. Polecam, czyta się wyśmienicie!

Trudny powrót trzech bohaterek do normalnego życia - czy możliwy??????, ile trudu , samozaparcia i wewnętrznej walki bohaterek trzeba aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty - umożliwiające codzienne funkcjonowanie.

Książka o trudnej tematyce. Ukazująca cierpienie po stracie dziecka. Śmierć, która nastąpiła w tragicznych okolicznościach. Pokazująca życie po tragedii. Borykanie się ze świadomością pustki. Ogromnej straty. Niesprawiedliwości życia. Dodatkowo ukazująca poczucie winy bohaterów. Oskarżeń stawianych siebie, bliskim o przyczynienia się do tragedii.
Książka o bardzo silnym ładunku emocjonalnym. Ostatecznie dająca jakiś promień nadziei.

Książka o bardzo silnym...

Mocne "8" za prawdziwość, szczerość i autentyczność!

Mocne "8" za prawdziwość, szczerość i autentyczność!

Opowieść o trzech kobietach, które zmagają się z tragicznymi śmierciami dzieci. Każda zmaga się z przerażającym poczuciem winy. Takie tragedie też wpływają na relacje z bliskim.

Fabuła książki oparta na prawdziwych ludzkich dramatach, na śmierci, która jak wiadomo przybiera różne formy i może być ukazana na wielu poziomach, tutaj niestety została przez autorkę mocno spłaszczona i strywializowana.

Momentami mocno przegadana z ogromną ilością dodatkowych, pobocznych informacji, które zaburzają odbiór całości. Wystarczyło opowiedzieć dwie konkretne historie i na nich się skupić i na pewno wyszłoby to lepiej.

Kilka rozpoczętych wątków nie doprowadzonych do końca, gdzieś po drodze rozmytych, urwanych wprowadza niepotrzebne zamieszanie.

Książkę czyta się szybko, wbrew obranej przez autorkę tematyce, jest to lektura lekka, ale jak dla mnie za dużo tej śmierci w śmierci.

Może być, ale szału nie ma.

Od tej książki zaczęła się moja przygoda z powieściami Autorki. Po jej przeczytaniu od razu wiedziałam, że sięgnę po kolejne. Zwyczajnie mnie urzekła, książka jest rewelacyjna i na długo zostaje w pamięci. Jest zwięzła, nie zawiera zbędnych opisów. Przedstawia konkretną historię, tak prawdziwą, że aż chwyta za serce. To mój ulubiony typ powieści.
Serdecznie polecam!

Serdecznie polecam!

Ksiazka, ktora wzrusza i porusza serce. To ksiazka, ktora opisuje historie trzech Kobiet, ktore w roznych okolicznosciach stracily dzieci. Ich proby poradzenia sobie z najstraszniejsza tragedia, ktora moze spotkac Rodzica. To historia pelna bolu, strachu, walki o pozostanie przy zyciu. To ksiazka, ktora ukazuje jak spoleczenstwo traktuje ludzi, ktorych los tak brutalnie doswiadczyl. To ksiazka, ktora koniecznie trzeba przeczytac! To ksiazka, ktora wywoluje silne emocje, ktorej zakonczenie zlamie najtwardsze serce! Polecam!!!

Bardzo smutna opowieść o kobietach - matkach, które w różnych okolicznościach straciły swoje dzieci. Opowieść o tym , jak próbują sobie r3adzuc po ich stracie, a raczej jak sobie nie radzą... Bliska mi szczególnie jest historia dwóch z nich, naprawdę bliska memu sercu. Może dlatego tak mocny wpływ na mnie wywarła cała książka . Uważam , ze każda matka powinna ją przeczytać. Polecam.

• Przeczytane 2019

Katarzyna Misiołek Kryształowe motyle Zobacz więcej