Super Przypał

YA!
2019-02-13
2019-02-13
Matylda Biernacka

Jest to książka, która zapewne nie wszystkim przypadnie do gustu, bo niektórzy uznają ją po prostu za głupią, ale mi się akurat podobała. Była to bardzo śmieszna i zabawna historia, naprawę nieźle się przy niej śmiałam i chwilami nieźle mnie rozbawiła. Jest lekka i przyjemna, o miłym charakterze i dobrze się ją czytało, a jej spokojna i zabawna fabuła pozwalała się rozerwać i na chwilę myśleć o czymś innym. Szybo się ją czytało i historia wciąga czytelnika, a niektóre sytuacje są tak głupie, że aż po prostu surrealistyczne i śmieszne. Niektóre zachowanie bohaterki mogły wydawać się wprawdzie irytujące, chwilami wręcz przekoloryzowane, ale podeszłam do tego jak do do lekkiej i zabawnej historyjki, nie szukając tu głębszego sensu. Książka jak dla mnie była fajna, przyjazna i ciekawa, taka na rozerwanie i odmóżdżenie. Jest też jeszcze drugi tom, ale jeszcze nie miałam okazji go przeczytać, choć kiedyś chętnie po niego sięgnę.

Kupiłam tą książkę z zamysłem przeczytania lekkiej młodzieżówki, niestety umęczyłam się na niej strasznie. Poziom wszelkiej żenady został przekroczony wiele razy, a sama powieść wydaje mi się wręcz ogłupiająca. Pomimo tego, że skierowana jest raczej do młodszej młodzieży, na pewno bym jej nikomu nie poleciła. Książki tego typu też potrafią być mądre, zabawne, a tu tego nie było. Dziwi mnie tylko, że przy tylu dobrych pozycjach na rynku, wydawnictwa mimo wszystko decydują się wydawać takie coś. Dramat.

Książkę, pt." Super przypał"-egzemplarz recenzencki otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Ya- pięknie dziękuję📕😊
Główna bohaterka, 15-letnia Bella Fisher jest „pechową” nastolatką. Tak sama o sobie mówi i myśli.
Poznajemy ją w momencie, kiedy wyjeżdża z mamą oraz starszą siostrą Jo, na wakacje.
Sam wybór miejsca- Blac Bay, jej się już na wstępie nie podoba.
Na dodatek i pogoda i jedzenie są fatalne!
Nuda i jeszcze raz nuda.
Kiedy trzeba wyjeżdżać, w śmiesznej scenerii, przypadkowo poznaje przystojnego chłopaka.
Zac, ma 17 lat, jest grafikiem, chodzi do colege"u.
Bella skłamała, co zdarza jej się nie pierwszy raz, że ma tyle samo lat oraz także uczy się w colege"u.
Rozpoczyna się nowy rok szkolny.
Bella ma dwie przyjaciółki: Rachel i Tegan.
Z nimi relacje trochę się skomplikują po pewnej imprezie.
Zostanie na nią zaproszony były chłopak Belli-Luke.
W dalszej części książki będą nieporozumienia, konflikty, obraza, kłamstwa.
Wszystko to widziane oczami nastoletnich młodych, wyluzowanych ludzi.
I dla nich ta książka jest przeznaczona.
Mnie nużyła, nie wciągnęła, a nawet irytowała.
Zarówno dialogi, jak i sytuacje.
Wiadomo-różnica pokoleń, od zawsze jest i będzie.

Sam wybór miejsca- Blac Bay, jej się już na wstępie nie podoba.
Na dodatek i...

Super Przypał to pierwszy tom przygód Belli Fisher niezwykłej dziewczyny, niesamowitej pierdoły, jednocześnie obdarzonej hartem ducha i odwagą, której niejeden z nas by pozazdrościł.

Zdecydowanie polecam serię Awkward na wakacyjny/letni relaks. Przezabawne i czasem trochę żenujące przygody Belli pozwolą Wam nie tylko oderwać się od szarej rzeczywistości ale i przypomnieć sobie jak to było być nastolatkiem. Jak dla mnie Bella Fisher rządzi!

Lekka książka. Przeznaczona dla młodzieży szkolnej. Zabawna, bardzo lekka do przeczytania.

Ach, ta Bella !

Uwielbiam takie książki ! Myślę, że pierwsza część przygód Belli Fisher jest lepsza niż druga. Uśmiałam się na niej jak na dobrym filmie komediowym i bawiłam wybornie.

Bella Fisher, to chodząca katastrofa, popełnia gafę za gafą, ale jest przy tym tak urocza i roztrzepana, że nie da się jej nie lubić. Jej przemyślenia, wewnętrzne rozterki i rozmyślania, ironiczne komentarze wywołują uśmiech na twarzy czytelnika i dzięki temu książkę czyta się błyskawicznie.

Bella na wyjeździe z mamą i siostrą Jo, poznaje mega przystojnego chłopaka, Zaca. Jak to Bella, zakochuje się w nim bez pamięci, a co zaskakujące Zacowi ona też chyba wpada w oko. Co prawda Bella nagięła trochę rzeczywistość i nakłamała na swój temat, ale co tam, czego nie zrobi się by zdobyć takie ciacho? ;)

W tym samym czasie najlepsze przyjaciółki Belli, organizują imprezę na której dochodzi do mega niezręcznej sytuacji, z której wyniknie wiele kłopotów, a z nich jeszcze więcej. Tak oto Bella ma przed sobą rok szkolny pełen wrażeń, sprzeczki z przyjaciółkami, podtrzymanie kontaktu z nową miłością, powstrzymanie się od mordu na byłym chłopaku, Luke'u, a także niepodpadanie nauczycielom, zwłaszcza panu Lutasowi, przygotowanie dekoracji balowych i najważniejsze - pójście na szkolny bal z Zakiem ! Co może pójść nie tak? W przypadku Belli - wszystko !

Nie rozumiem tych niskich ocen na lubimyczytać, może nie jest to wybitna literatura, ale poprawia ona nastrój, wywołuje salwy śmiechu i czytelnik nie nudzi się ani przez chwilę. Bohaterka jest tak pechowa, że można jej tylko współczuć, ale te wszystkie tytułowe przypały opisane są w tak fantastyczny sposób, tak lekko, młodzieżowo, że czyta się to przyjemnie.

Ja jestem zauroczona Bellą i jej zwariowanym życiem i jedno wiem na pewno: chcę więcej ! Mam nadzieję, że będę miała okazję poznać nowe przygody Belli, a tymczasem zabieram się za nową, zupełnie inną powieść Beth Garrod, czyli "Wybierz mnie" i mam nadzieję, że także w niej się zakocham ! Polecam Wam przygody Belli !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu YA !

Ach, ta Bella !

Czytając tę książkę wywróciłam oczami więcej niż razy.
I zdecydowanie wzdychałam zbyt wiele razy.
Może ze mną jest coś nie tak, a może ta książka po prostu jest irytująca?

Czytając tę książkę wywróciłam oczami więcej niż razy.
I zdecydowanie wzdychałam zbyt wiele razy.
Może ze mną jest coś nie tak, a może ta książka po prostu jest irytująca?

Historia humorystyczna,fajna Belli Fisher,która wiedzie pechowe życie.
Ale uśmiech wywołała na mojej twarzy ta lektura,rozweseliła mnie,przez cały czas miałam rogala na buzi,miłą rozrywkę zapewniała mi książka.
Zagłębiłam się w tą książkę,połknęłam w jeden dzień,Bella to sympatyczna,urocza i super dziewczyna,wciągnęłam się w jej świat i nie oderwałam się ani na chwilę.
Spędziłam fajne chwile i przygody niesamowite,ciekawe przeżywałam z Bellą.
Pierwszą część przeczytałam lektury ciekawej,zabawnej,wesołej czekam na drugą cześć,koniecznie chciałabym przeczytać.

Historia humorystyczna,fajna Belli Fisher,która wiedzie pechowe życie.

#612 - Super przypał - Beth Garrod - Wydawnictwo YA
#172/52/2021

Książka ma 416 stron. Swoją premierę miała dnia 13.02.2019 roku. Jest to tom pierwszycyklu Awkward i należy do kategorii literatura młodzieżowa.

W tej części poznajemy historię Belli Fisher, która wiedzie dosyć pechowe życie

Jest to lekko humorystyczna książka o jej dziwnych przypadkach.

Tylko czy ten pech to na pewno jest pechem ?

Jest to lekka, wakacyjna książka do miłego i beztroskiego spędzenia czasu.

Wcześniej pojawiły się już u mnie recenzje drugiego i trzeciego tomu. Za wszystkie części tego cyklu dziękuję Wydawnictwo YA.

#612 - Super przypał - Beth Garrod - Wydawnictwo YA
#172/52/2021

W tej części poznajemy historię Belli Fisher, która wiedzie dosyć pechowe życie

Jest to lekko humorystyczna książka o jej dziwnych przypadkach.

Tylko czy ten...

Bardzo pozytywna książka na poprawę humoru! Z pewnością sięgnę po drugi tom