Wynajmij sobie chłopaka

YA!
2019-05-15
2019-05-15
Seweryn Trojanowski

Książka jest napisana przystępnym językiem dlatego szybko się ją czyta. Fabuła niby banalna ale nie zawiera nudnych wątków. To co w niej najbardziej lubię, to styl pisania i niepowtarzalny humor.

Film bardzo mi się spodobał, więc kiedy zauważyłam książkę jeszcze w tak dużej promocji, bez zastanowienia kupiłam, z ogromną nadzieją, że okaże się lepsza, niż film.
Oczywiście gigantycznie się myliłam.
Nie dziwię się, że można ją kupić za dziesięć złoty, bo nawet za mniej się nie opłaca, straciłam tylko czas. Dawno nie czytałam tak daremnej książki.
Relacje są bez sensu, główny bohater jest płytki, zapatrzony w siebie i ma gdzieś cały świat. A wątek miłosny? Jest straszny… `
Najbardziej zawiodła mnie końcówka, wszystko się działo tak pomału, a później całe zakończenie to dwie kartki…
Jedyny plus to fajna okładka.
Niestety film jest o tysiąc razy lepszy, książki nie polecam.

Oczywiście gigantycznie się myliłam.
Relacje są bez sensu,...

Czasem Brooks mnie denerwował, ale w gruncie rzeczy to dobry chłopak. Tylko się pogubił. Słaby wątek związku z Celią. Gdyby chociaż coś było wspomniane wcześniej, a nie na prawie ostatniej stronie on to sobie uświadamia trochę tak z dupy. Ładnie wydana, co jest dla mnie na plus.

Kiedyś obejrzałam film i ostatnio wpadła mi w ręce książka.
Co lepsze? Film bardziej mi się podobał choć książkę w większośći też dobrze mi się czytało. Początek nieco nudnawy. Trochę mało rozwinięty wątek Brooksa i Celi, lepiej byłoby, gdyby było więcej ich razem.

Kiedyś obejrzałam film i ostatnio wpadła mi w ręce książka.

Dnf po jakichś 38% ebooka
Może musiałabym być młodsza, żeby mi się spodobała?

Dnf po jakichś 38% ebooka
Może musiałabym być młodsza, żeby mi się spodobała?

Brooks marzy o Columbii – to marzenie trzyma go przy zdrowych zmysłach i sprawia, że ma motywację cokolwiek robić ze swoim życiem. Gdy zza horyzontu niespodziewanie pojawia się możliwość zarobienia ekstra pieniędzy Columbia jawi się coraz bliżej… Jak jednak znaleźć balans pomiędzy tym, gdzie jest prawda a zaczyna się kłamstwo?

Książka słaba, za to film ciekawy

Książka słaba, za to film ciekawy

Po książkę sięgnęłam po filmie, bo bardzo, bardzo go lubię. Byłam świadoma, że będą różnice, w końcu nie da się zmieścić ponad 300 stronnicowej książki w 1,5 godzinny film.
Nie sądziłam jednak, że różnice będą aż tak duże!
Film trochę unowocześniono, mam na myśli między innymi aplikację.
Charakter Celii wydaje się zupełnie inny, przy pierwszym jej spotkaniu. Jej rodzice w filmie a w książce to niebo a ziemia. Ale podobała mi się ta książkowa Celia, ostatecznie.
Sam Brooks, jego postać była dobrze napisana. Prosta historia chłopaka, który dla swojego marzenia jest w stanie wiele poświęcić, a dopiero na końcu uświadamia sobie, jak bardzo niektóre sprawy przyciemniły jego wzrok. Dobrze pokazana przyjaźń, odrzucenie, również perypetie miłosne były dobrze ujęte.
Mam jedno zastrzeżenie: mam wrażenie, że do samego końca nie dowiedzieliśmy się, czemu Shelby miała taką obsesję na punkcie Celii.
Ogółem przeczytanie tej książki zajęło mi jakiś czas, bo czasem odkładałam ją na dłużej z braku chęci, ale końcówka niesamowicie mnie wciągnęła. Odkładając skończoną książkę na półkę, powiedziałam: łał, to była całkiem dobra książka. Nie jakaś super wybitna, ale przyjemna rozrywka.
Ja jestem ogółem na tak, zaskoczyłam się pozytywnie. Będę zatem lubić i film, i książkę.

Nie sądziłam jednak, że różnice będą aż tak duże!
Film trochę unowocześniono, mam na myśli między innymi aplikację.

niczego nigdy nie żałowałam bardziej niż przeczytania tej książki

niczego nigdy nie żałowałam bardziej niż przeczytania tej książki

Szczerze? Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Myślałam, że książka będzie zawierała o wiele więcej wątków romantycznych, a tak naprawdę większość historii skupia się wokół głównego bohatera. Trochę mnie to rozczarowało.
Mniej więcej pierwsza połowa książki jest niesamowicie nudna, namęczyłam się, żeby przez nią przebrnąć, lecz druga połowa zdecydowanie nadrabia.
Wielkim minusem jest fakt, iż autor ,,wrzuca" w historię wątki, które później zostają urwane lub niewyjaśnione, a jeśli już któryś wątek doczeka się rozwinięcia, to w większości przypadków jest on opisany bardzo powierzchownie, bez dogłębnej analizy.
Odniosłam wrażenie, że cała historia jest pospieszona.
Czuję ogromny niedosyt w związku z tą książką.

• Przeczytane w 2019
  • Egzemplarz recenzencki