Błądząca we mgle

Okładka książki Błądząca we mgle Magda Mila
Okładka książki Błądząca we mgle
Magda Mila Wydawnictwo: Habanero Cykl: Żywioły (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Żywioły (tom 3)
Habanero
2020-02-11
2020-02-11

Okładka książki Zakazany romans Magda Mila, Aga Novakova
Zakazany romans Magda Mila, Aga Nov...

Bardzo dobra, ale nie polubiłam głównej bohaterki i głównie przez jej pryzmat postrzegałam fabułę. Nastolatka obsadzona w bardzo dorosłej roli, z wyrafinowanymi upodobaniami seksualnymi, to po prostu trochę razi.
Książka utrzymana w podobnym klimacie, jak inne części cyklu.

Książka utrzymana w podobnym klimacie, jak inne części cyklu.

Kiedy czytałam poprzednie części cyklu „Żywioły” celowo pominęłam „Błądzącą we mgle”, głównie ze względu na grupę wiekową bohaterki. Kate to nastolatka, a ja raczej nie gustuję w książkach o młodzieży. Zdecydowanie wolę bohaterów zbliżonych mi wiekiem. Ale ponieważ nie lubię też pozostawiać niedokończonych serii, zdecydowałam się jednak sięgnąć po opuszczony tom trzeci.

I co tu mamy? Jest to powieść z pogranicza Young Adult/New Adult. Siedemnastoletnia, grzeczna dziewczyna Kate, wychowana w Nowym Jorku przez wielkopańskich dziadków nagle dowiaduje się, że całe jej dotychczasowe życie było kłamstwem, a ojciec, którego uważała za zmarłego, jednak żyje. Postanawia go odnaleźć. Ucieka od dziadków i przylatuje do Warszawy. Tutaj, chcąc odegrać się na ojcu za lata zaniedbań, z grzecznej dziewczynki przeistacza się w nastoletniego wampa obracającego się w nieciekawym towarzystwie. Od teraz życiem niedoświadczonej dziewczyny zaczynają rządzić fantazje i głęboko skrywane pragnienia, które przywiodą ją do zguby. Kate jest tak zbuntowaną smarkulą, że nie dociera do niej nic. Wszystkich odpycha, nikogo nie potrzebuje i nikomu nie ufa. Do czasu… Czy jednak okoliczności, w które na skutek brawury wplątała się Kate sprawią, że dziewczyna się ogarnie? Jaka jest rola Igora w tej historii i czy tym razem Kate pozwoli sobie pomóc?
Te odpowiedzi znajdują się na stronach „Błądzącej we mgle”.

Dla chętnych znajdzie się też trochę seksu. Stonowanego, acz namiętnego.

Nie było źle, mimo wiekowego niedopasowania. Osobiście uważam, że pozostałe trzy tomy cyklu są lepsze, głównie ze względu na inny typ bohaterów, ale tylko to odróżnia te książki. Autorka trzyma swój lekki, nieskomplikowany styl, który sprawia, że te książki po prostu dobrze się czyta.

Tytuł bardzo adekwatny.

I...

Jest to powieść zupełnie inna niż poprzednie dwie części - tutaj w dużej mierze seks ograniczony jest do strefy pragnienia i fantazji, a nie do realnych czynności.
Kate, zagubiona po życiowym zakręcie, nie do końca umie.przystosować się do nowych okoliczności, w których przyszło jej żyć. Nowa rodzina wobec której stara się być okrutna, nawet trochę wbrew własnej woli; przyjaciele, którzy są właściwie kupienia, choć bohaterka tego nie zauważa; bunt nastolatki, tak typowy, a do tej pory zabroniony, nagle widzi światło dzienne.
Jest kilka zwrotów akcji. Powieść pełna brudów - gwałtów, wykorzystań, jest też trochę pięknych uczuć i wspaniałej fizyczności. Tutaj autorka pokazuje jak ważna jest bliskość i wsparcie najbliższych, a przy tym daje porządną dawkę skrajnych emocji.
Zdecydowanie 18+, polecam.

Książka z mocnego erotycznego cyklu żywiołów dotyczy odnalezionej po latach córki Tomasza - Kate. Kate poznać mieliśmy już możliwość wcześniej, wiedzieliśmy o niej niewiele. Ta historia wyjaśnia jej postępowanie, jej uczucia, zagubienie, jej niewiedzę i niestety jej roztropność . Ta książka to taka przestroga dla studenckiej młodzieży, na zasadzie, będę się stawiać jestem mądrzejszy/a ... co mi tam. Mam pieniądze to sobie poradzę... Masakra patrząc na to co ta młodzież wyprawia ze swoim życiem, na szczęście Kate ma wokół dobrych ludzi, którzy rozsądnie podeszli do jej postępowania. życzę sobie żebym kiedyś mogła z takim rozsądkiem postępować ze swoimi dziećmi.

Magda Mila powróciła z trzecią częścią cyklu ,, Żywioły". Kate główna bohaterka jest nastolatką mieszkającą z dziadkami w Nowym Jorku. Jej życie zaczyna się walić, gdy odkrywa skrywany sekret dziadków. Po siedemnastu latać dowiaduje się, że jednak jej tata żyje. To szok dla niej, zaczyna się buntować. Porzuca dotychczasowe życie w NY i odwiedza ojca w Warszawie. Nie jest to wycieczka z tęsknoty, potrzebuje go do innych celów.
Dziewczyna nie radzi sobie z emocjami, czuję się oszukana przez najbliższych. Zaczyna się buntować, za czym idą imprezy, narkotyki chce stać się nową Kate, a nie ta którą była do tej pory.

Czy przekroczy granice przyzwoitości?
Czy między Kate i jej ojcem narodzi się emocjonalna więź?
Czy dziewczyna odnajdzie swoją zagubioną drogę do szczęścia i miłości?

Tomasza Bergsona - ojca Kate mogliśmy już poznać w pierwszym tomie ,, Tańcząca w błękicie". Czy poradzi sobie ze zbuntowaną córką??
* ,,Błądząca we mgle" jest naprawdę dobra książką.
Szczerze? Spodziewałam się czegoś innego, mocniejszego i kapiącego erotyzmem. Ale wcale nie żałuję. Spędziłam naprawdę miły czas z tą lekturą.

Rodzicielstwo to nie bajka usłana różami. I w powieści mamy dobry przykład tego. Autorka poruszyła istotne problemy dorastających nastolatek, pokazała jaki wpływ mają na nasze życie osoby trzecie.
Ja zachęcam do przeczytania, poznacie łagodniejszą stronę Magdy Mili.

Ostatnia część na którą czekałam. Fajnie się czytało. Dopełnia cykl o reszcie bohaterów. Jednak sentyment zostaje. Szkoda iż nie jest opisane co się dzieje z tomkiem i piotrem.

Świetna książka.Przeczytałam ją w ekspresowym tempie, trochę przy okazji się wzruszyłam.

Rzeczywiście tytuł jest adekwatny - bo i zagubiona dziewczynka i autorka błądzą we mgle. Taka pozycja o niczym. Absolutnie mdła.

Fajna, zupełnie inna niż poprzednie części, choć również emocjonująca.

Fajna, zupełnie inna niż poprzednie części, choć również emocjonująca.

Mniej mi się podobała niż poprzednie części.

Mniej mi się podobała niż poprzednie części.

Dodaj cytat z książki Błądząca we mgle