Malwina

Okładka książki Malwina Anna Szafrańska
Okładka książki Malwina
Anna Szafrańska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: PInk Tattoo (tom 2) literatura obyczajowa, romans
PInk Tattoo (tom 2)
NieZwykłe
2020-07-22
2020-07-22

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...

Wiecie czym jest trauma z dzieciństwa? Albo to, że ktoś Cię nienawidzi, bo Cię za coś obwinia? Za coś co nie miałaś, nie miałeś na to wpływu, bo byłeś tylko bezbronnym dzieckiem, który tylko pragnął miłości bliskich.

Dorosła kobieta, która boi się miłości, boi się uczuć, zaangażowania woli życi w samotności, bo od małego była traktowana jak niechciany element w rodzinie przez tragedię jaka się wydarzyła. Taka właśnie była Malwina w pracy twarda szefowa nakładająca maskę, a w domu wycofana, z koszmarami gdy tylko zamykała oczy. To wszystko wracało do niej jakby było wczoraj.

W książce możemy też poznać Arka i jego przeszłość. Jego tatuaże wcale nie oznaczają jakiś wzorów. Zakrywają poprostu jego rany z przeszłości.
Rany o których woli nie pamiętać, jak też o tych ranach które ma w sercu. Choć te już nie są takie łatwe, bo takie rany goją się znacznie dłużej, wolniej...

Jest to książka o trudnej miłości, przeżytej traumie o zaufaniu. Mimo, że bohaterów coś łączyło to jednak nie mówili sobie wszystkiego.

Czy można naprawdę się zakochać, gdy ktoś boi się w pełni zaangażować? Bo i tak myślisz, że podświadomie coś się stanie prędzej czy później.

Właściwie to takie miałam przeczucie, że coś się zaraz wydarzy no i rzeczywiście wielkie bom.

W książce też wspomniana jest Lilka, Mat i Oskarek. Fajnie było o nich znowu poczytać.

Jest to moja druga przeczytana książka tej autorki i się nie zawiodłam. Autorka ma świetny styl dlatego książkę się czyta w ekspresowym tempie.
Były emocje, smutek, łzy i radość. A to najważniejsze odczucia przy czytaniu.

Kto jeszcze nie czytał zachęcam. Polecam.

♡♡RECENZJA ♡♡
Autor Anna Szafrańska
"MALWINA"
SERIA PINK TATTOO
Moja ocena 8/10
Druga część z trylogii okazała się dla mnie równie ciekawa co poprzednia głównie ze względu na to,iż Malwina już zaciekawiła mnie w pierwszej części .Tam poznajemy ją jako kobietę pełną temperamentu,mającą dużo siły i samozaparcia. Aczkolwiek po przeczytaniu „Lilianny” spodziewałam się ,że historia Malwiny będzie jeszcze cięższa niż poprzedniczki. Nie mniej jednak jestem trochę zaskoczona bo tutaj Malwina jest opisana jako wylękniona dziewczyna,ktora nie potrafi się przeciwstawić wlasnemu ojcu
Mimo,że ma za plecami ogromne wsparcie Arka i przyjaciół robi głupoty,które czytelnika irytują.. Ogromnym plusem natomiast okazało się idealne wplatanie historii Mata i Lilki i cudnego Oskarka,który skradł moje serce
Miałam jednak wrażenie, że nie było tak dużej chemii pomiędzy Malwiną, a Arkiem, jak w przypadku bohaterów poprzedniej części.Jako historia jest spoko,ale tutaj bardziej moje serce skłaniało się ku Arkowi niż Malwinie.Ten bohater był tak samo cudowny jak Mat,ale Malwina już nie była taka jak Lillka .Brakowało jej tego "czegoś ".
Niemniej jednak jako całość oceniam na plus.Cała historia w sobie była okej . Brakowało mi tutaj takiego ognia jak w przypadku pierwszej pary ,zobaczymy co przyniesie życie Jaśminie i Tymonowi (((ja już wiem))))recenzja jutro

♡♡RECENZJA ♡♡
Autor Anna Szafrańska
"MALWINA"
SERIA PINK TATTOO
Moja ocena 8/10

Świetna kontynuacja serii Pink Tattoo. Każda z trzech przyjaciółek ma swoją historię, która jednak bardzo je łączy ale też wzrusza czytelnika.
Po pierwszej części myślałam że druga będzie gorsza wersja. Przez jakiś czas tak sądziłam dopóki bohaterka nie zmieniła frontu. Ale końcówka naprawdę zaskakuje... na tyle że zastanawiam się jak historia Jaśminy będzie wyglądać.. mając odkryty rąbek tajemnicy.
Polecam !

sama już nie wiem, czy ten tom nie jest jeszcze lepszy od "Lilianny", tutaj mamy perspektywę walki o swoje życie przez kobietę, jak i mężczyznę, historia o tym, jak roztrzaskane serca, kiedy znajdą odpowiednią osobę, mogą znowu być całe i mocno bić

Książka którą odrywa od rzeczywistości bierzesz i przeczytana !

Książka którą odrywa od rzeczywistości bierzesz i przeczytana !

Od razu po przeczytaniu pierwszego tomu sięgnęłam po kolejny, ponieważ w poprzedniej powieści Malwina wydała mi się bardzo sympatyczna. Niestety w tej części bohaterka straciła wiele ze swego uroku, a wręcz zaczęła męczyć. Gdzieś ulotniła się wesoła i pewna siebie kobieta, a jej miejsce zajęła niezdecydowana i wypłoszona „nastolatka”.
Poznajemy historię Malwiny, jak i Arka. Opisy szukania siebie, zapominania, otwierania się na miłość, pojednania i wchodzenia w nieznane były bardzo ładne. Ale muszę przyznać, że mimo iż Malwina nie miała życia usłanego różami, to los Arka dotknął mnie o wiele bardziej. Myślę, że to przez jej zachowanie, bo naprawdę nie rozumiem jak dorosła kobieta, która osiągnęła sukces zawodowy nie potrafi powiedzieć ojcu „nie” i żyć swoim życiem. Tym bardziej, że w końcu spotkała mężczyznę idealnego i ma wsparcie kilku bliskich osób…
Mimo wszystko sięgnę po tom trzeci. Chociażby po to, by sprawdzić co słychać u pozostałych bohaterów :)

Poznajemy historię Malwiny, jak i...

Z każdym tomem moja miłość do tej serii rośnie coraz bardziej ❤️

Z każdym tomem moja miłość do tej serii rośnie coraz bardziej ❤️

Niestety ten tom oceniam niżej ze względu na główną bohaterkę - przemyślenia i podejście do życia na poziomie nastolatki. Mam wrażenie, że brak było ciekawego pomysłu na jej historię i ostatecznie wyszło coś bardzo naciąganego. Średnio przyjemnie się to czytało.

Polecam

Polecam