Błądząca we mgle

Okładka książki Błądząca we mgle
Magda Mila Wydawnictwo: Habanero Cykl: Żywioły (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Żywioły (tom 3)
Habanero
2020-02-11
2020-02-11

Okładka książki Zakazany romans Magda Mila, Aga Novakova
Ocena 5,8
Zakazany romans Magda Mila, Aga Nov...
Okładka książki Oddaj mnie Magda Mila, Aga Novakova
Ocena 0,0
Oddaj mnie Magda Mila, Aga Nov...

Kiedy czytałam poprzednie części cyklu „Żywioły” celowo pominęłam „Błądzącą we mgle”, głównie ze względu na grupę wiekową bohaterki. Kate to nastolatka, a ja raczej nie gustuję w książkach o młodzieży. Zdecydowanie wolę bohaterów zbliżonych mi wiekiem. Ale ponieważ nie lubię też pozostawiać niedokończonych serii, zdecydowałam się jednak sięgnąć po opuszczony tom trzeci.

I co tu mamy? Jest to powieść z pogranicza Young Adult/New Adult. Siedemnastoletnia, grzeczna dziewczyna Kate, wychowana w Nowym Jorku przez wielkopańskich dziadków nagle dowiaduje się, że całe jej dotychczasowe życie było kłamstwem, a ojciec, którego uważała za zmarłego, jednak żyje. Postanawia go odnaleźć. Ucieka od dziadków i przylatuje do Warszawy. Tutaj, chcąc odegrać się na ojcu za lata zaniedbań, z grzecznej dziewczynki przeistacza się w nastoletniego wampa obracającego się w nieciekawym towarzystwie. Od teraz życiem niedoświadczonej dziewczyny zaczynają rządzić fantazje i głęboko skrywane pragnienia, które przywiodą ją do zguby. Kate jest tak zbuntowaną smarkulą, że nie dociera do niej nic. Wszystkich odpycha, nikogo nie potrzebuje i nikomu nie ufa. Do czasu… Czy jednak okoliczności, w które na skutek brawury wplątała się Kate sprawią, że dziewczyna się ogarnie? Jaka jest rola Igora w tej historii i czy tym razem Kate pozwoli sobie pomóc?
Te odpowiedzi znajdują się na stronach „Błądzącej we mgle”.

Dla chętnych znajdzie się też trochę seksu. Stonowanego, acz namiętnego.

Nie było źle, mimo wiekowego niedopasowania. Osobiście uważam, że pozostałe trzy tomy cyklu są lepsze, głównie ze względu na inny typ bohaterów, ale tylko to odróżnia te książki. Autorka trzyma swój lekki, nieskomplikowany styl, który sprawia, że te książki po prostu dobrze się czyta.

Tytuł bardzo adekwatny.

I...

Jest to powieść zupełnie inna niż poprzednie dwie części - tutaj w dużej mierze seks ograniczony jest do strefy pragnienia i fantazji, a nie do realnych czynności.
Kate, zagubiona po życiowym zakręcie, nie do końca umie.przystosować się do nowych okoliczności, w których przyszło jej żyć. Nowa rodzina wobec której stara się być okrutna, nawet trochę wbrew własnej woli; przyjaciele, którzy są właściwie kupienia, choć bohaterka tego nie zauważa; bunt nastolatki, tak typowy, a do tej pory zabroniony, nagle widzi światło dzienne.
Jest kilka zwrotów akcji. Powieść pełna brudów - gwałtów, wykorzystań, jest też trochę pięknych uczuć i wspaniałej fizyczności. Tutaj autorka pokazuje jak ważna jest bliskość i wsparcie najbliższych, a przy tym daje porządną dawkę skrajnych emocji.
Zdecydowanie 18+, polecam.

Książka z mocnego erotycznego cyklu żywiołów dotyczy odnalezionej po latach córki Tomasza - Kate. Kate poznać mieliśmy już możliwość wcześniej, wiedzieliśmy o niej niewiele. Ta historia wyjaśnia jej postępowanie, jej uczucia, zagubienie, jej niewiedzę i niestety jej roztropność . Ta książka to taka przestroga dla studenckiej młodzieży, na zasadzie, będę się stawiać jestem mądrzejszy/a ... co mi tam. Mam pieniądze to sobie poradzę... Masakra patrząc na to co ta młodzież wyprawia ze swoim życiem, na szczęście Kate ma wokół dobrych ludzi, którzy rozsądnie podeszli do jej postępowania. życzę sobie żebym kiedyś mogła z takim rozsądkiem postępować ze swoimi dziećmi.

Magda Mila powróciła z trzecią częścią cyklu ,, Żywioły". Kate główna bohaterka jest nastolatką mieszkającą z dziadkami w Nowym Jorku. Jej życie zaczyna się walić, gdy odkrywa skrywany sekret dziadków. Po siedemnastu latać dowiaduje się, że jednak jej tata żyje. To szok dla niej, zaczyna się buntować. Porzuca dotychczasowe życie w NY i odwiedza ojca w Warszawie. Nie jest to wycieczka z tęsknoty, potrzebuje go do innych celów.
Dziewczyna nie radzi sobie z emocjami, czuję się oszukana przez najbliższych. Zaczyna się buntować, za czym idą imprezy, narkotyki chce stać się nową Kate, a nie ta którą była do tej pory.

Czy przekroczy granice przyzwoitości?
Czy między Kate i jej ojcem narodzi się emocjonalna więź?
Czy dziewczyna odnajdzie swoją zagubioną drogę do szczęścia i miłości?

Tomasza Bergsona - ojca Kate mogliśmy już poznać w pierwszym tomie ,, Tańcząca w błękicie". Czy poradzi sobie ze zbuntowaną córką??
* ,,Błądząca we mgle" jest naprawdę dobra książką.
Szczerze? Spodziewałam się czegoś innego, mocniejszego i kapiącego erotyzmem. Ale wcale nie żałuję. Spędziłam naprawdę miły czas z tą lekturą.

Rodzicielstwo to nie bajka usłana różami. I w powieści mamy dobry przykład tego. Autorka poruszyła istotne problemy dorastających nastolatek, pokazała jaki wpływ mają na nasze życie osoby trzecie.
Ja zachęcam do przeczytania, poznacie łagodniejszą stronę Magdy Mili.

1902

Losy Kate której świat stanął na głowie gdy dowiaduje się w wieku 17 lat że nie jest jednak sierotą tylko ma ojca który żyje na drugim końcu świata. Dziewczyna z poukładanej i grzecznej panienki z dobrego domu zamienia się w rozwydrzoną i roszczeniową nastolatkę która zamierza karać dziadków którzy ją wychowywali i okłamywali oraz ojca który ją porzucił po śmierci matki a nie jak myślała zginał razem z nią w wypadku. Z takiej postawy nie może wyniknąć nic dobrego dziewczyna zjawia się w progu ojca i przeistacza się w wampa chcącego spaść na samo dno.,,
Na jej drodze pojawia się jednak chłopak którego Kate fascynuje czy zdoła jej pomóc i przezwyciężyć mrok który pojawił się w jej duszy ...

Moja opinia:

Czasami w naszym życiu dzieje się tak, że chcemy uciec jak najdalej od tych szokujących i pełnych bólu wydarzeń. Całe życie okazuje się być kłamstwem. Nasz idealny świat rozpada się na pół. Błądzimy niczym dziecko we mgle szukając wyjścia.

Siedemnastoletnia Kate ma swój ułożony świat. Amerykanka jest wychowywana przez dziadków i ma do dyspozycji służbę oraz szofera. Chodzi do elitarnej szkoły, gdzie obowiązują niewygodne dla niej mundurki. Jej rodzice giną w wypadku samochodowym. Na pamiątkę dziewczynie zostaje łańcuszek i szczypta wspomnień. Emilia i Thomas tworzyli idealna parę, niestety nie akceptowaną przez rodziców dziewczyny. I tak pewnego dnia los bierze w swoje ręce życie młodych rodziców. Ich córka dobrze sobie radzi i ma przyjaciół. Może liczyć na Amy. Dla dziadków Kate liczy się opinia publiczna i nie dopuszczają do tego, by coś niewłaściwego wyciekło poza mury. Niestety pewnego dnia wnuczka podsłuchuje ich rozmowę, z której jasno wynika, że jej ojciec jednak żyje. Jest zszokowana, zła, sfrustrowana i czuje się oszukana. Ucieka od nich i staje w progu u Tomasza Bergsona wywołując totalny zamęt w jego ułożonym życiu. Traktuje go jak tymczasową przystać w oczekiwaniu na pełnoletność, która już migocze na horyzoncie. Kate nie znając języka polskiego błądzi we mgle. Może liczyć na pomoc Julii ale czy aby na pewno jest to odpowiednia dla niej osoba? Przecież jej grzeczność aż się gryzie z imprezowym stylem życia tej drugiej. Dla tej liczy się tylko impreza, używki i seks. Ma swoją paczkę znajomych, do której wciąga Kate. Ona szukając akceptacji i czucia się potrzebowania przystaje do nich. Szybko popada w tarapaty a na ratunek przychodzi jej młody youtuber. Może także liczyć na Ewę. Kate rozgoryczenie życiem i osobami sięgnęło zenitu. Ma dość. Czy młodej Amerykance uda się wyjść z tego labiryntu? Czy znajdzie drogę i ukojenie?

Dziewczyna jest okłamywana a jej dziadkowie nie wykazują skruchy. No bo przecież zrobili najlepiej. Tylko dla kogo? Czym się kierowali? Nowe państwo, nowe miasto i nowi znajomi. Czy to przypadkiem nie będzie mieszanka wybuchowa? Lont już się tli - pytanie kiedy ta bomba wybuchnie. Kate zostanie poddana próbie zwanej życiem. Poszukiwania akceptacji i zrozumienia nigdy do łatwych nie należały. Ten wodospad, który spadnie jej na głowę może okazać się śmiertelny. Czy Igorowi i Ewie uda się dotrzeć do dziewczyny zanim będzie za późno? Czy Kate znajdzie w końcu te nić porozumienia z, jakby nie było, swoim ojcem? Przecież się stara. A to się liczy.

To smutna historia o młodej dziewczynie. Jej idealny świat w ciągu jednej sekundy rozbił się niczym szklanka z kontaktem z podłogą. Nastolatka zaczyna błądzić. Jej próby odnalezienia nowej ja są wyczerpujące i niebezpieczne. Z przyjemnością obserwowałam jej zmagania się z rosnącym pożądaniem do zakazanego owocu. Sceny erotyczne w tej książce były wyważone. Momentami czułam się jak intruz podglądający pikanterię uniesień. Nie brakowało wyczerpujących emocjonalnie scen, których wolałabym nie widzieć oczyma wyobraźni. Miałam bowiem ochotę wpaść tam niczym huragan i zabrać Kate. Ochronić ją i mimo wszystko spróbować ją nakierować na właściwą ścieżkę. Ona krzyczy swoim zachowaniem. Krzyczy o uwagę, o akceptację, o opiekę, czułość i zrozumienie. Potrzebuje pomocnej dłoni i wytrwałości chętnego do niesienia pomocy, bowiem jest uparta gorzej niż osioł. Tomasz natomiast to starał się jak mógł przystosować się do nowej roli. Roli ojca prawie dorosłej dziewczyny. Czy padną słowa: "przepraszam" i "proszę, wybacz"? Co musi się takiego stać, by Kate w końcu oprzytomniałą i spojrzała prawdzie w oczy? Czy odnajdzie szczęście i to czego szuka?

Mimo, że nie czytałam poprzednich części serii to bez problemu się odnalazłam. I na pewno sięgnę po nie a także kolejne, które się pojawią. Lekkie pióro autorki mnie wciągnęło. Bardzo fajna i wciągająca historia o akceptacji nowego stanu rzeczy. O szukaniu swego miejsca. Z uwagą śledziłam poczynania Amerykanki w Warszawie. A im głębiej wczytywałam się w fabułę tym więcej zaskakujących wydarzeń niosła. Tekst dopracowany do ostatniej kropki. Jestem pozytywnie zaskoczona. Nie było mgło ani przesłodzono. Było ostro, szokująco i niebezpiecznie.

Polecam

Moja opinia:

Ostatnia część na którą czekałam. Fajnie się czytało. Dopełnia cykl o reszcie bohaterów. Jednak sentyment zostaje. Szkoda iż nie jest opisane co się dzieje z tomkiem i piotrem.

Świetna książka.Przeczytałam ją w ekspresowym tempie, trochę przy okazji się wzruszyłam.

Rzeczywiście tytuł jest adekwatny - bo i zagubiona dziewczynka i autorka błądzą we mgle. Taka pozycja o niczym. Absolutnie mdła.

Fajna, zupełnie inna niż poprzednie części, choć również emocjonująca.

Fajna, zupełnie inna niż poprzednie części, choć również emocjonująca.

Dodaj cytat z książki Błądząca we mgle