Żyjesz tylko raz.

Okładka książki Żyjesz tylko raz. Rafał Wicijowski
Okładka książki Żyjesz tylko raz.
Rafał Wicijowski Wydawnictwo: Oczami Mężczyzny poradniki
poradniki
Żyjesz tylko raz.
Oczami Mężczyzny
2019-05-25
2019-05-25
Oczami Mężczyzny Wicijowski Żyjesz tylko raz

Książkę czytało się dość sprawnie i lekko pewnie jest to zasługa języka, którym posługuje się sam autor.
Sama w sobie książka nie jest zła, gdyż jest zbiorem wszystkich sentencji i tego co na okrągło krąży w internecie, gdzie nas karmią tym samym przeróżni coach'owie, aby nas w jakiś sposób zmotywować. Sam autor zebrał je w jednym miejscu, więc chwała mu za to, bo dzięki temu nie musimy ich szukać po całym internecie. Autor dostosował różne sentencję i lekcje zawarte w tej książce pod siebie i pod swoje życie, nadając im czasami wulgarny wydźwięk, mający za zadanie wzbudzić w czytelniku jakieś większe emocje co w moim mniemaniu jest raczej odwrotnym skutkiem, ale jest to tylko moja opinia. Miałem wrażenie czytając tę książkę, że non stop natykam się na te same słowa i sentencję w każdych możliwym miejscu w internecie, jakby były one wszędzie powielane przez różnych ludzi i przez samego autora.
Niektóre lekcje mówiły o pewnych rzeczach, a zaś kolejne negowały je i potem następował taki MindF*ck, bo ciężko było to odebrać w jaki pozytywny sposób spojrzeć na niektóre rzeczy i co sam autor chce nam przekazać. Z całym szacunkiem do autora, ale gdybym miał kupić tę książkę i zapłacić za nią daną sumę to miałbym wyrzuty sumienia gdyż książka nie wyróżnia się na tle innych tego typu książek, dlatego cieszy mnie to, że jednak pożyczyłem ją tylko do przeczytania. Rozumiem, że każdy chce zarobić i jest to w obecnych czasach dochodowa forma zarobku, przez motywowanie ludzi i świetnie, niech autor nadal robi to co najlepiej mu wychodzi, ale akurat ta książka do mnie nie przemawia może inne tytuły tego autora mógłby bardziej na mnie oddziaływać co z resztą sprawdzę jak tylko będę miał ku temu możliwości.

"Żyjesz tylko raz" to poradnik, który dla mnie okazał się nie tylko źródłem mądrości, ale prawdziwą inspiracją do zmiany. Od pierwszych stron tej książki poczułam, że trafiam na coś wyjątkowego – na przewodnik, który z elegancją i głębią przeprowadza przez meandry życiowych wyzwań, ucząc, jak stawiać im czoła z godnością i odwagą.

Ta książka wyróżnia się na tle innych poradników przede wszystkim autentycznością i głębokim zrozumieniem ludzkich emocji. Autor, Rafał Wicijowski, dzieli się nie tylko profesjonalną wiedzą, ale także osobistymi doświadczeniami, co sprawia, że porady zawarte w książce są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim życiowe. "Żyjesz tylko raz" to nie zbiór banalnych frazesów, ale kompendium mądrych, życiowych lekcji, które naprawdę mają znaczenie.

Jednym z najbardziej urzekających aspektów tej książki jest sposób, w jaki autor podchodzi do tematów takich jak przyjaźń i miłość. Wicijowski z niezwykłą wrażliwością i empatią ukazuje te uczucia z perspektywy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, przekraczając stereotypy i pokazując, że prawdziwe emocje nie znają płci. To sprawia, że każdy czytelnik, niezależnie od swojego doświadczenia, może odnaleźć w tej książce cząstkę siebie.

"Żyjesz tylko raz" to także książka o poszukiwaniu własnej drogi i odwadze, by żyć zgodnie z własnymi wartościami. 50 lekcji zawartych w książce to nic innego jak kompas, który pomaga odnaleźć właściwy kierunek, nawet gdy życie wydaje się być pełne wyzwań. Dzięki tej książce nauczyłam się patrzeć na trudności z nową perspektywą, znajdując w sobie siłę, by stawić im czoła.

Polecam "Żyjesz tylko raz" każdemu, kto szuka nie tylko porad, ale i inspiracji do głębszego, bardziej świadomego życia. To książka, do której będę wracać wielokrotnie, czerpiąc z niej siłę i mądrość potrzebną do pokonywania codziennych wyzwań. Bez wątpienia jest to jedna z tych pozycji, która sprawia, że życie staje się bogatsze i pełniejsze.

Ta książka wyróżnia się na tle innych...

Zobaczyłam ten tytuł w jakimś motywującym podcascie. Niestety niewiele on ma wspólnego z dobrą energią, bo w książce jest mnóstwo wulgaryzmów i negatywnych osądów. Jak to się czyta to masz wrażenie, że autor chce przekazać, że świat jest beznadziejny, ale Ty musisz mieć siłę żeby jakoś wytrwać :/ jeśli pracujesz nad swoim rozwojem osobistym to nic to nie wniesie do Twojego życia oprócz zniechęcenia i zdegustowania wulgaryzmami. Nawet nie wiem do jakiej kategorii można zaliczyć tego typu twórczość…. 160 stron pełnych zgryzoty i rzucania mięsem w cenie 59 zł jak dla mnie nie.

"Niebawem zrozumiesz, że wszystko, co wydarzyło się w życiu miało jakiś cel. Było potrzebne, bo dzięki temu dziś jesteś w tym miejscu. Większość ludzi pojawia się na moment. Tylko niewielka część zostaje przy Tobie na zawsze. Garstka z nich pozostawi po sobie niezapomniane wspomnienia. Niestety również część z nich zada Ci rany, które mogą boleć i goić się latami.

Musisz jednak wiedzieć, że każda osoba, którą spotykasz na swojej drodze miała Cię czegoś nauczyć. Każdy człowiek, którego poznajesz jest lekcją. Wszystko, co wydarzyło się w życiu było potrzebne, byś dziś był tym, kim jesteś."

Musisz...

Treść jest podana w sposób prosty, lekki, nie wymagający wiele od czytelnika, ale dla mnie to akurat negatyw. Jest to kolejna książka, po której przeczytaniu mam wrażenie, że po raz setny odgrzany został ten sam kotlet, który można przeczytać na każdym blogu z poradami. "50 lekcji..." i żadna z nich nie wnosi nic nowego do życia osoby przed 30stką.

W ostatnim czasie bardzo popularne i pożądane są książki zaliczane do poradników. Są one bardzo cenne pod względem literackim, ponieważ dostarczają czytelnikowi wiele ciekawych, mądrych treści i nieocenionych porad, które przydadzą się w życiu każdemu. Na każdy problem jesteśmy w stanie znaleźć poradnik. Nie ma znaczenia, czy dotyczy on sprzątania, pomocy w kuchni, prasowania, przyjaźni, czy związku. Mówią one o każdej dziedzinie naszego życia, a wszystko dlatego, że ludzie zmagają się z różnymi problemami i dylematami, szukając pomocy w książkach. Czasem wydaje się, że zagwozdki te mogą być bardzo banalne i łatwe w rozwiązaniu, takie jak przepis na najlepsze ciasto. Niestety zdarzają się również bardzo trudne problemy, np. konflikty w interakcjach międzyludzkich, z którymi człowiek nie potrafi sobie poradzić, czy niezdecydowanie i trudność w odnajdywaniu własnej drogi życiowej. Obecnie ludzie nie mają czasu, by o swoich problemach rozmawiać z rodziną, czy przyjaciółmi, dlatego coraz częściej sięgają po porady zawarte w książkach. Czasem okazują się one być bardziej profesjonalne i przydatne od zwykłych rozmów, ponieważ książki te są pisane przez specjalistów lub osoby, które doświadczyły podobnych sytuacji i sobie z nimi poradziły. Tego typu książką jest pozycja Rafała Wicijowskiego "Oczami mężczyzny. Żyjesz tylko raz". Znajdziemy tutaj bardzo dobrze sformułowane porady i wiedzę na temat określonych problemów, a także ich źródło.
Książka ta jest jednym z wielu motywujących poradników. znajdziemy tutaj wiele cytatów, które możemy wykorzystać w życiu codziennym i przy każdej okazji. Plusem jej jest to, iż została podzielona na pewne części, a te zaś są ułożone systematycznie. Dzięki czemu bardzo dobrze się ją czyta, a sam czytelnik płynnie porusza się po poradniku. Cytaty zawarte w dziele autora bardzo pasują do życia codziennego i sytuacji jakie nas w nim spotykają. Odzwierciedlają one nie tylko uczucia i emocje czytelnika, ale także stan w jakim się znajduje podczas określonego wydarzenia. Dzięki nim nabieramy przekonania do pewnych rzeczy lub zmieniamy spojrzenie na świat. Dzięki tej książce nową perspektywę, ponieważ będąc sami w swojej świadomości nie jesteśmy w stanie obiektywnie spojrzeć na jakieś wydarzenie. W książce zostały poruszone bardzo ważne tematy, o których niezbyt dużo się mówi i tracą obecnie na znaczeniu, czyli przyjaźń i miłość. Te uczucia ukazywane są tutaj przez autora nie tylko z perspektywy kobiet, ale także i mężczyzn. Dzięki temu autor może dostrzec do męskiego grona odbiorców i ukazać kobietom mężczyzn empatycznie. Rafał Wicijowski przekreśla tutaj stereotypy obowiązujące w dzisiejszym świecie, mówiące, że facet to drań, a każda kobieta uważa się za księżniczkę i nią jest. W środku znajdziemy 50 bardzo pouczających lekcji, które dla czytelnika są bardzo ważnym i korzystnym drogowskazem, dzięki któremu obierze on właściwy kierunek. Słowa zawarte w tej książce pomagają przetrwać gorsze chwile i dni, są promieniem słońca rozjaśniającym mrok.
Polecam każdemu. Jest to pozycja do której będę na pewno często wracała.

Strata pieniędzy, bo mam wrażenie, że tego typu ''rady'' można znaleźć na pierwszym lepszym forum internetowym - są to po prostu przerobione cytaty. Mało tego, są one bardzo płytkie.

Rewelacyjna książka :) Polecam każdemu, zarówno ta część jak pozostałe książki tego autora. Polecam też wszystkim jego stronę na facebooku, dużo pięknych słów i wsparcia! :)

Jest to książka do której będę wracać. Daje niezłego kopa i w najgorszych momentach przypomina o tym co najważniejsze.

50 wyjątkowych lekcji. Dużo emocji. Cała masa przeżyć i doświadczeń życiowych. Trafiłem na nią w odpowiednim momencie i pomogła mi się poukładać, a naprawdę było ciężko.

• Poradniki