Żyjesz tylko raz.

Wydawnictwo: Oczami Mężczyzny
Żyjesz tylko raz.
poradniki
Rafał

Najnowsza część z serii Oczami Mężczyzny. W środku znajdziesz zupełnie nowe 50 lekcji. Słowa w nich zawarte będą drogowskazem, który wskaże Ci właściwą drogę. Pomogą nawet wtedy, gdy przechodzisz przez najgorszy okres w swoim życiu. Niczym latarnia, która rozświetla mrok i pomaga uniknąć niepotrzebnych potknięć.

źródło opisu: https://www.oczamimezczyzny.pl/?product=zyjesz-tyl...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

hogasT | 2019-10-11

Trzeba na wstępie podkreślić, że przez dość nietypowe dzielenie świata na czarny i biały twórczość autora jest albo kochana albo faktycznie nienawidzona. Myślę, że ma równie wielu fanów co przeciwników. To bardzo ważne, bo nie każdy może tą książkę pokochać. Sam zresztą na samym początku czytania jego przemyśleń z wieloma rzeczami się nie zgadzałem i dopiero czas stopniowo zmieniał moje zdanie. Myślę, że wiele zależy od tego w jakiej sytuacji życiowej jesteśmy i jakie doświadczenia dźwigamy na swoich barkach. Pan Rafał systematycznie tłumaczy nam kwestie miłości, przyjaźni i podejścia do życia. Ja do pewnych przemyśleń musiałem dorosnąć i potrzebowałem na to trochę więcej czasu niż autor. On mimo młodego wieku według mnie dostrzega dużo więcej i bardzo sprawnie oddziela "ziarno od plewu". Co bardzo istotne chyba jako jeden z niewielu autorów nie jest dyplomatyczny w swoich opiniach tylko wali prosto z mostu przez co podczas czytania trafią się rozdziały, w których miałem wrażenie,...

Jowita_Panek | 2019-10-10

Ubolewam jedynie nad brakiem tłumaczenia na inne języki. Mam nadzieję, że kiedyś to się zmieni. Dziękuję i pozdrawiam.

TakietamSmutne | 2019-10-10

Chyba najlepsza z trzech. Znajdzie się parę rzeczy, z którymi na początku można się nie zgadzać, ale autor tłumaczy swój punkt widzenia i perspektywa zaczyna się zmieniać. Na końcu dochodzisz do wniosku, ze faktycznie ma racje.

SaltoAngel | 2019-10-09
Przeczytana: 09 października 2019

To nie Anna Achmatowa,ten Pan.Życzę każdemu innych poradników i doradców.
W poważnych problemach polecam wydać na dobrego psychologa lub psychiatrę dobrego aniżeli tego Pana.Brak tam wszystkiego.Oczywiście ten Pan sam się tam nie udał może kiedyś na tyle nie wiem ,ale wątpię by robił to teraz a osoba która pisze takie rzeczy powinna to zrobić.Co,że ktoś jest ładny,ładna to zła ,zły i głupia głupia albo nie wiem co zaś się uczepi ? I normalny i łobuz kochać może tak samo.Poza tym,on uważa,że to właśnie akurat on jest normalny a nie łobuz.Kto to łobuz? To już inna gadka.Opisuję go bo mam powody.Strata czasu i pieniędzy.On nie rozumie syna ,córki którzy stanęli za rodzicami czy rodzeństwem.Nie rozumie i nie ma grosza szacunku do matki mordercy,tacy są.Najważniejsze co robią to wykorzystują jedynie autorytety które odpowiadają im.Nazywają się osobami uduchowionymi i stają na równi z DalajLamą a ślepo nie widzą,że brak im wiedzy to jedno a drugie to ten człowiek załamuje ręce czasem oni...

Graven | 2019-09-18
Przeczytana: wrzesień 2019

Wystarczył mi opis, kilka fragmentów i facebook autora :P

Najlepszy przykład na to, jakim błędem jest powszechnie powtarzany komunał, aby "dużo czytać, cokolwiek, nie ważne co, po prostu dużo czytać".

Lepiej czytać mniej, ale za to wartościowe pozycje. Tego "autora" można sobie darować.

Monika | 2019-08-28

Nic czego bym nie wiedziała, ale książka w fajny sposób przypomina i uświadamia ze wiedzieć to nie wszystko, trzeba tez w życiu stosować, zeby było skuteczne.

Marcel94 | 2019-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2019

Najgorzej wydane pieniądze w mojej czytelniczej podróży. Może pokusiłbym się na nieco lepszą ocenę, gdyby autor dodał w tej książce coś od siebie, od serca. Niestety większość to kopiuj wklej takich stron jak cytaty.pl, temysli.pl, demotywatory z domieszką marnej parafrazy. W jednym zdaniu: Żenada ;)

Justyś | 2019-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2019

„Żyjesz tylko raz” to kolejna odsłona motywujących cytatów na co dzień i na każdą chwilę. Być może jest to wydrukowany materiał, jaki pojawia się w mediach społecznościowych, jednakże uważam że dobrze się czyta wersję wydrukowaną – jest w miarę uporządkowana.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że cytaty z książki są takie oczywiste? Pewnie tak, bo ja też. Pewnie tez przyporządkowałeś sobie niektóre stwierdzenia do sytuacji z życia. Owszem – ja również. Ale czasem nie mamy pewności, że dobrze myślimy i to powinna być wskazówka.

Zwrócenie uwagi na kwestie miłości, przyjaźni nie dotyczą tylko kobiet, czy tylko mężczyzn. Warto więc – moim zdaniem – czytać sentencje podwójnie. Jako kobieta patrz empatycznie na mężczyzn, jako mężczyzna patrz empatycznie na kobiety. Postrzeganie zadziała. Bo nie tylko facet to drań, nie każda kobieta to księżniczka i… można wymieniać w nieskończoność.

Niemniej dobra lektura, do której wypada wrócić – a być może w ponure popołudnie znowu zaświeci...

Marta | 2019-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka to po prostu zebrane teksty, które pojawiają się na stronie na Facebooku.