Toksyczni ludzie

Wydawnictwo: Bellona
5 (12 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Bezimienna

Wszyscy każdego dnia spotykamy osoby toksyczne. Nie sposób tego uniknąć. Któż z nas nie miał do czynienia z szefem-tyranem, wścibskim sąsiadem, zawistnym współpracownikiem lub pełnym pretensji członkiem rodziny? Któż nie był zmuszony stawić czoła kłamcom, bufonom, cholerykom, defetystom? Kontakt z takimi ludźmi wiąże się zawsze z dużym dyskomfortem, a czasami wręcz całkowicie dezorganizuje nasze życie, rujnuje marzenia i niweczy plany.

• Jak zatem rozpoznać osoby toksyczne?
• Co sprawia, że zachowują się w tak destrukcyjny sposób?
• Jak się przed nimi ochronić i nauczyć się stawiać im granice?

Bernardo Stamateas, psycholog, psychoterapeuta i seksuolog kliniczny, w klarowny, przekonywujący sposób odpowiada na wszystkie te pytania. Jego praktyczne wskazówki i porady pomogą ci uzdrowić swoje relacje z ludźmi, dzięki czemu będziesz czerpał z nich znacznie więcej satysfakcji i radości.

Twoje życie stanie się łatwiejsze, gdy nauczysz się rozpoznawać ludzi toksycznych i poznasz metody radzenia sobie z nimi.

źródło opisu: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9321

źródło okładki: https://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9321

Dominika | 2018-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2018

Pierwszy raz zdarzyło mi się kupić książkę za sam tytuł.Zaciekawił mnie dlatego że chciałam wiedzieć czy mam wśród znajomych takich ludzi albo czy sama do nich należę. Jednak nie tego się spodziewałam jeśli chodzi o zawartość książki. Myślałam że będzie bardziej sprecyzowana jeśli chodzi o poszczególne osobowości ,tymczasem dostałam w zamian rzeczy ogólne i dużo przykładów z których na dwa razy wynikają niektóre cechy "toksycznych ludzi".
Nie czytało się jej trudno ale zawartość mnie zawiodła..

Iness706 | 2018-04-08

No cóż .Książka nie jest zła ale trochę mnie zawiodła. a mianowicie jej zawartość nie dokońca odpowiada temu co autor obiecuje. jest mnóstwo pustych frazesów , i metafor jakby nie pasujących do opisywanych sytuacji.Dla mnie to książka z serii ' jesteś zwycięzcą ' albo ' jak być liderem' dużo wzniosłych haseł i nawoływania,że jeśli chcesz to odniesiesz sukces .Super ,ale nie o tym chciałam poczytać.

AchtungAlf | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018