Zły król

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Holly Black Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Okrutny książę (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Wicked King
Data 1. wydania:
2019-01-08
Stanisław Kroszczyński
Jaguar
dziewczyna fantasy fantasy dla młodzieży literatura amerykańska nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo porwanie powieść fantasy przeznaczenie rodzeństwo tajemnica walka o władzę
The Wicked King
Okrutny książę (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Stanisław Kroszczyński
Inne

Oficjalne recenzje i

Umarł Król, niech żyje Król!

Link do recenzji

Świetna książka. Zdecydowanie lepsza od Oktrutnego Księcia. Polecam wam ją niezależnie od tego, czy pierwszy tom trylogii wam się podobał czy nie.

Wciągnęło. Skończyłam w jeden dzień 😶.

Świat przedstawiony w "Złym królu" to świat pełen zła. Każdy bohater książki walczy o władzę. Jest to interesujący motyw, że każdy z nich toczy swoje intrygi i spiski przeciw każdemu. Kiedy zaczynam czytać nie jestem w stanie przestać.

Szczerze mówiąc miałam ogromne oczekiwania i trochę się zawiodłam. Fabuła moim zdaniem jest dziwna, jakby zlepek wydarzeń, nie do końca prowadzących gdziekolwiek. Relacja dwójki oczywistych bohaterów również nie była satysfakcjonująca, cały czas mam wrażenie, że była płytka i nie do końca namacalna. Cardan nie jest tak zachwycający jak tego oczekiwałam. Nie wiem jak to...

Zdarzyło wam się kiedyś rzucić na drugi tom jakiejś historii od razu po skończeniu pierwszej części? U mnie było tak właśnie w przypadku „Złego króla”.

„Okrutny książę” skończył się rzezią. Ilość trupów przerażała. Jednak wszystko wskazuje, że wszystko dopiero nabiera rozpędu. Na tronie zasiada Cardan, a wbrew zdrowemu rozsądkowi Jude zajmuje miejsce tuż za jego...

Po tym jak Jude dowiedziała się o tajemnicy wiążącej Orianę oraz Madoka odnośnie jej małego braciszka, który okazuje się prawowitym dziedzicem fantastycznej krainy elfów robi wszystko, aby ten pozostał bezpieczny. Uważa, że Dąb powinien pozostać wraz z jej starszą siostrą Vivi oraz jej ludzką dziewczyną w świecie śmiertelników. Odkąd związała się przysięgą z Cardanem, mało...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Super. Druga część lepsza od pierwszego tomu. Więcej intryg i wszystkie decyzje głównej bohaterki są wagi "państwowej" lub życia. Cardan pokazuje więcej charakteru, a rodzinne perypetie sięgają zenitu. Już łapię za ostatni tom!

Pokochałam pierwszą część tej serii i myślałam że druga będzie o wiele gorsza ale się myliłam wydaje mi się nawet że druga część była lepsza od pierwszej

Holly Black w drugim tomie serii "Okrutny książę" powtórnie zabiera czytelników do okrutnej, magicznej i zapierającej dech Krainy Elfów. Tym razem jednak Jude, śmiertelniczka, nie próbuje zyskać pozycji na dworze królewskim, lecz stara się utrzymać władzę. Nie tylko pełni funkcję seneszala, ale też pociąga za sznurki, do których przywiązała Cardana - króla Elfhame'u. Jako...

Pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście okładka. Jest prześliczna, zresztą jak wszystkie okładki z tej serii. Korona wpadająca w głąb wody nawiązuje do fabuły, ale na szczęście nie mówi za wiele.
Oceniłabym tę książkę na 6.5, ale skoro w gwiazdkach musi być pełna liczba to kliknęłam 7. Wciągnęła mnie ona bardziej niż pierwsza część. Znajdziemy w niej jeszcze więcej...

3 490
    1 418