Zły król

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Holly Black Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Okrutny książę (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Wicked King
Data 1. wydania:
2019-01-08
Stanisław Kroszczyński
Jaguar
dziewczyna fantasy fantasy dla młodzieży literatura amerykańska nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo porwanie powieść fantasy przeznaczenie rodzeństwo tajemnica walka o władzę
The Wicked King
Okrutny książę (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Stanisław Kroszczyński
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Umarł Król, niech żyje Król!

5 Link do recenzji

Trochę obawiałem się tej części. Przeczytałem już wiele książek YA i martwiłem się, że ta część wpadnie w schematy. Na szczęście jest wręcz przeciwnie.

W trakcie historii mamy okazję bliżej poznać Cardana, Dwór Cieni oraz rodzinę Jude. Kolejny raz towarzyszymy jej w pałacowych intrygach, które musi rozwikłać. Stawką jest jej obecność na dworze, jako królewskiego...

Wyciągnęłam się. Naprawdę fajnie się czytało. W głowie miałam tylko jedno pytanie, dlaczego taki tytuł? To nie ma sensu... a jednak ma, na samym końcu!

Niestety nie czytałam poprzednich części. Co robić? Czytać już dalej czy wrócić do początku?

Na półkach: , , , , ,

Podobnie jak 1 tom, tak ten jest po prostu nudny. Nie potrafiłam się wciągnąć ani polubić bohaterów. Ta seria chyba po prostu nie jest dla mnie.

Na półkach: , , , , , , , , ,

W kontynuacji bestsellerowego "Okrutnego księcia" dostajemy dużo więcej niż w pierwszym tomie. Więcej niebezpieczeństw, więcej kłamstw, ale także więcej intryg. O tak, nasza Jude nie jest już tą małą bezbronną śmiertelniczką, jaką kiedyś była.
Nie.
Teraz knuje ile może.

Tą powieść nazwałabym raczej "O dziewczynie, która chciała być za sprytna", chociaż "Zły król" też...

Jeśli przeczytało się pierwszą część trylogii to ta zaskakuje jeszcze bardziej.
Nie dość, że w książce cały czas intryga goni intrygę to jeszcze zakończenie wbija czytelnika w fotel.

Cudo. Arcydzieło. Kocham Holly Black i wykreowany przez nią świat.

Dosłownie wciągnęłam tę książkę :)
Drugi tom jest tak samo dobry jak pierwszy, dużo się dzieje, nie ma nudy, bohaterowie są bardzo dobrze napisani, Jude da się lubić i nie irytuje jednak największym plusem jest Cardan ! który jest napisany rewelacyjnie, facet bardzo wyróżnia się od typowych " crashów" z ksiązek, ma charakter to mi się podoba.
jedyne do czego mogłabym...

Zaczynają złego króla miałam dość sceptyczne nastawienie bo okrutny książę nie ukrywam, zawiódł mnie, i to bardzo. Lecz z każdą kolejną stroną uświadamiałam sobie że zły król jest rewelacyjną książką, z genialną fabułą, bohaterowie na przestrzeni tych dwóch tomów bardzo się zmienili, tak samo wydarzyło się wiele istotnych rzeczy które na pewno wpłyną na trzeci...

Ta powieść trafiła w moje ręce jako prezent od syna z wakacyjnego wyjazdu na obóz. Więc znalazła się na mojej liście must_read. I szczerze mówiąc byłam pozytywnie zaskoczona. Jest to młodzieżowa powieść fantasy z elementami romansu, intryg itp. Gdybym czytała ją kilkanaście lat wcześniej dałabym lepszą ocenę:-).

Pełna intryg, spisków i nieoczekiwanych wydarzeń. Świat elfów czaruje, intryguje i z każdą następną stroną wciąga coraz bardziej!

Dyskusje

2 130