Książka Roku 2018

Wisząca dziewczyna

Tłumaczenie: Joanna Cymbrykiewicz
Cykl: Departament Q (tom 6)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Den grænseløse
Joanna Cymbrykiewicz
Ag2S

Szósta część serii o Departamencie Q. W samym środku zasłużonej porannej drzemki w piwnicy komisariatu policji Carl Mørck, szef Departamentu Q, odbiera telefon od kolegi pracującego na wyspie Bornholm. Mørck nie jest zachwycony tym, że próbuje mu się wcisnąć nową sprawę, a kilka godzin później dowiaduje się czegoś, co sprawia, że także jego krnąbrna asystentka Rose wścieka się bardziej niż...

Szósta część serii o Departamencie Q.
W samym środku zasłużonej porannej drzemki w piwnicy komisariatu policji Carl Mørck, szef Departamentu Q, odbiera telefon od kolegi pracującego na wyspie Bornholm. Mørck nie jest zachwycony tym, że próbuje mu się wcisnąć nową sprawę, a kilka godzin później dowiaduje się czegoś, co sprawia, że także jego krnąbrna asystentka Rose wścieka się bardziej niż zazwyczaj.
Carl nie ma wyboru – pod jego wodzą Departament Q będzie musiał zmierzyć się z tragiczną, niemal nierozwiązywalną sprawą pewnej siedemnastolatki, którą znaleziono powieszoną na drzewie. Śledztwo zaprowadzi ich na daleki Bornholm, w sam środek kultu słońca. Carl, Assad, Rose i Gordon, nowy członek ekipy, będą próbowali udaremnić serię kolejnych morderstw oraz powstrzymać utalentowanego manipulatora, który nie pozwoli, by coś – lub ktoś – stanęło mu na drodze.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa