Kobieta z blizną

Okładka książki Kobieta z blizną
Jussi Adler-Olsen Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Departament Q (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Źle się dzieje w Departamencie Q

Link do recenzji

586 15 62

Książka dobra, ale nie aż doskonała. Doceniam różnorodność wątków, ale trochę naiwna, momentami niemożliwa do wydarzenia się. Może za dużo kryminałów już przeczytałam i wybrzydzam. Sprawdźcie sami.

Tym razem Rose najważniejszą bohaterką kopenhaskiego departamentu Q. Ciekawa analiza zachowania dziewcząt z pokolenia Z, w konfrontacji z niewydolnym i niesprawiedliwym systemem opieki społecznej, "najszczęśliwszego państwa świata", Niepodrabialna para Carl i Assad dopełnia ten całkiem zacny kryminał. Polecam.

Mie jestem obiektywna. Po prostu lubię tych bohaterów

Mie jestem obiektywna. Po prostu lubię tych bohaterów

Lubię tę serię. Sporo w niej emocji. Tym razem stykamy się z młodymi kobietami, których jedynym atutem jest to, że są ładne. I na tej urodzie chcą zbudować swoją przyszłość. Nie uczą się, nie pracują, dbają tylko (na kredyt) o swój wizerunek żebrząc o socjal i datki od starych babek i ciotek niecierpliwie czekając na spadek lub bogatego faceta, który będzie je utrzymywał a one będą rozkosznie się prężyć i pachnieć. Powoli więdną. Marzą i źle się prowadzą z nadzieją, że kolejny facet będzie tym właściwym. Kobiety te bardzo denerwują swoje matki i …..pracownice opieki społecznej. Co się stanie gdy kilka takich panien zawiąże sojusz? Co się stanie gdy jedną panią trafi szlag? Do tego trzeba dodać ponuraka Carla Morcka z Departamentu Q, tajemniczego Assada kaleczącego język duński niemiłosiernie, nowego nabytku, Gordona i niezrównanej, niezrównoważonej Rose. Są jeszcze inne sprawy i sprawki do rozwiązania toteż policjanci z Departamentu Q to czynią. Polecam bardzo. Prosta historia. Żadnych udziwnień. I u nas mogła się zdarzyć. My też mamy u siebie przedstawicielki omawianego gatunku kobiet. Tylko socjal u nas do bani. Swój Departament Q zwany Archiwum X też mamy tylko zaludniają go specjaliści mniej barwni niż Assad i Rose.

Niestety najsłabsza część z mojej ulubionej serii.
Podobal mi się wątek z opieka spoleczna. Jeszcze się z nim nie spotkałam w kryminałach. Troche mało mi charakterystycznego humoru autora. Jednak to co mnie tak zniechecilo to historia Rose, która zdecydowanie nie przypadła mi do gustu. Bardzo naciagana historia, ktora ciągnęła się zdecydowanie za długo chociaz rozumiem, że to kwestia połączenia wątków.

Niestety najsłabsza część z mojej ulubionej serii.

Swietnie skonstruowana intryga. mimo iz to kolejny tom serii jest ciekawie od poczatku do konca.

Rewelacyjny wątek pani z opieki społecznej jako samotnego wojownika z osobami wykorzystujących system. Ogólnie może za dużo zbiegów okoliczności i zbyt widoczne zapętlanie odrębnych wątków, ale pomysł na pewno ciekawy. Bezpośrednie powiązanie członka Departamentu Q w cały wir wydarzeń może niepotrzebny, ale myślę, że ciężko byłoby bez tego dodać historię Rose.

Ostania, z przetłumaczonych na język polski, części cyklu Departament Q. Jak zwykle mam mieszane uczucia co do tej lektury. Nadal nie rozumiem za co osiąga ona takie dobre noty. Nie podoba mi się humor autora. I nie zmienię swego zdania za nic.

Z każdą częścią mocniej przywiązywałam się do bohaterów. W tej szczególnie. Może z uwagi na Rose. Będzie mi też brakować wielbłądów Asada. Fabuła jak zwykle prowadzona ciekawie i urozmaiceniem, mimo, że tym razem nie ma tak dobrze znanych powrotów do przeszłości. Czekam na kolejne i kolejne części.

Strasznie naiwna historia.

Strasznie naiwna historia.

Dodaj cytat z książki Kobieta z blizną