Sekrety rosyjskich carów

Seria: Sekrety
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Rosja, Carowie, Romanowowie
Madame_Mozart

Walka o tron, władzę, pozycję. Przed kolejnymi władcami Rosji stawały wyzwania, którym należało sprostać, a wbrew pozorom nie było to łatwe. Rodzinne relacje, związki z dworami Europy, carskie rezydencje mają swoje sekrety, a życie potężnej dynastii Romanowów pełne jest tajemnic. Dlaczego królowa Wiktoria nie została cesarzową Rosji? Czy ostatnim carem Rosji był Mikołaj II, czy jego młodszy...

Dlaczego królowa Wiktoria nie została cesarzową Rosji? Czy ostatnim carem Rosji był Mikołaj II, czy jego młodszy brat Michał? Dlaczego Polka – caryca Agafia, z domu Gruszecka stała się prekursorką rosyjskiego ruchu feministycznego? Do kogo z carskiej rodziny wcześniej należał ulubiony diadem królowej Elżbiety II? Dlaczego Mikołaj II i jego rodzina nie znaleźli schronienia na dworze króla Anglii Jerzego V?

O tym wszystkim fascynująco opowiada Violetta Wiernicka, która przedstawiła ponad 30 historii – sekretów rosyjskich carów. Członkowie rodziny panującej zostali przedstawieni jako ludzie pełni uczuć, pasji, wątpliwości, targani namiętnościami. A ich osobiste wybory, czasami zwyczajne pójście za głosem serca nie pozostawały bez wpływu na sprawy państwowe. Zapraszamy na carskie salony, poznajmy z bliska rodzinne perypetie i sprawy wagi państwowej…

źródło opisu: https://www.km.com.pl/ksiazka-461-sekrety_rosyjskich_carow.html

źródło okładki: https://www.km.com.pl/ksiazka-461-sekrety_rosyjskich_carow.html

CUD-NATURY | 2019-07-04

Ciekawostki o władcach Rosji. Dla nieświadomych bardzo interesujące ciekawostki; dla bardziej obeznanych - przypomnienie.

tom5210 | 2019-03-30
Przeczytana: 30 marca 2019

Lubię książki z tej serii. Wydawnictwo Księży Młyn reklamuje się, że wydaje książki dla ludzi ciekawych i moim zdaniem jest to bardzo trafne określenie.
Do tej pory przeczytałem z tej serii Sekrety Szczecina.
Książka Sekrety Rosyjskich Carów to istny zbiór ciekawostek, niesamowitych historii i innych elementów związanych z życiem rosyjskich Carów.
Czasami nie znając tematu carowie, caryce i ich rodziny mogą wydawać się nam bardzo odległe i mieć niewiele cech wspólnych ze zwykłym szarym człowiekiem. Tymczasem Violetta Wiernicka przedstawiła ich w sposób bardzo ludzki. Możemy tu wyczytać o wielu ich problemach, smutkach, radościach i innych rozterkach bliskich zwykłemu człowiekowi.
Książka pokazuje, że bycie carem lub carycą to nie tylko życie usłane różami ale również ogrom problemów, z którymi trzeba się zmierzyć.
Fajnie, że jest tu sporo historii nawiązujących do Polski a jedna również do mojego ukochanego Szczecina.
Książkę czyta się łatwo i przyjemnie bo jest to zbiór...