Les enquêtes d’Enola Holmes. L’affaire Lady Alistair

Okładka książki Les enquêtes d’Enola Holmes. L’affaire Lady Alistair Nancy Springer
Okładka książki Les enquêtes d’Enola Holmes. L’affaire Lady Alistair
Nancy Springer Wydawnictwo: Nathan Cykl: Enola Holmes (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Enola Holmes (tom 2)
The Case of the Left-Handed Lady
Nathan
2007-09-13
2007-09-13
francuski
9782092513019

Kiedyś czytałam, przepięknie napisane!

Kiedyś czytałam, przepięknie napisane!

Równie przyjemna i piękna jak część pierwsza.

Równie przyjemna i piękna jak część pierwsza.

Wiele przerażających momentów ale ta książka powinna być hitem. Polecam osobom, które mają nie mniej niż 9 lat ponieważ młodsze dzieci mogłyby się przestraszyć.

Polecajka :]

Polecajka :]

Skończyłam ,,Enolę Holmes. Sprawę leworęcznej Lady" autorstwa Nancy Springer i powiem Wam coś... KOCHAM KOCHAM KOCHAAAM!!! Ta książka jest tak dobra! Klimatyczna, pełna akcji z naprawdę mądrą, zaradną, charakterną, ale realną bohaterką. Oj tak. Enola Holmes trafia na listę moich literackich miłości. Uwielbiam ją!!! Seria Enola Holmes to osadzona w wiktoriańskim Londynie pełna intryg i tajemnic historia o skomplikowanych relacjach rodzinnych i poszukiwaniu wolności, w tych jakże sztucznie uporządkowanych czasach. Jednak choć w recenzji poprzedniego tomu pisałam, że mimo poglądów braci Enoli kocham ich, to teraz to się trochę zmieniło. Dalej uwielbiam Sherlocka! I to jeszcze bardziej! Jest uroczym, wspaniałym młodym mężczyzną i kilka razy zapłakałam czytając o tym, jak bardzo kocha i martwi się o siostrę, ale Mycroft... jest kłodą... i to nie mam na myśli tego, że jest płaskim bohaterem, bez charakteru... on po prostu jest okropnym człowiekiem bez emocji, który jest gotowy wystawić siostrę na cierpienie, bo uwidziało mu się, że ma być damą. Tak wiem, tamte czasy, ale Sherlock również chciał, by była ułożoną dziewczyną, jak na osobę z jej klasy przystało, ale nie posuwał się do takich rzeczy... Kończąc wpis. Enola Holmes Nancy Springer to wspaniała seria, którą warto przeczytać, chociażby po to, by zobaczyć jak ciekawie i sprytnie autorka snuje zagadki, tajemnice i zbrodnie, a także tworzy szyfry, które są elementem ważnego wątku.

Trochę za długo się rozkręca, ale pomysł i background bardzo pomysłowe i ciekawe.

Bardzo zaciekawił mnie owy film, dlatego postanowiłam przeczytać książkę o losach młodziutkiej detektyw. Nie zawiodłam się, książki są opisane fantastycznie, każda ma swój urok i tajemnicę, jednak najbardziej spośród przeczytanych książek o pannie Holmes spodobał mi się TOM 2 pt.: „Sprawa leworęcznej Lady”.

Wstępnie czternastoletnia detektyw nadal ukrywa się przed dwoma starszymi braćmi, Sherlockiem i Mycroftem. Dzięki doktorowi Johnowi Watsonowi dowiaduje się o zaginięciu młodej dziewczyny, lady Cecily i rozpoczyna swoje dochodzenie, które nie tylko będzie zaskakujące, ale również bardzo niebezpieczne dla naszej młodziutkiej bohaterki, zważywszy na to, że jeden z jej starszych braci – sam Sherlock Holmes drepcze jej po piętach, będąc bliżej siostry niż oboje na początku myślą.

Najbardziej w postaci Enoli podoba mi się jej odwaga i determinacja, aby nie zostać przytłumioną przez kogokolwiek, jest bystra jak mało kto i chyba najbardziej ceni sobie wolność i swobodę, dlatego tak dzielnie walczy o swoje. W tym tomie spodobał mi się jej talent do kreowania w sobie nowych postaci, ponieważ za dnia jako Ivy Meshle, prowadzi biuro tajemniczego doktora Ragostina, a nocą przebrana za zakonnicę pomaga bezdomny w potrzebie. Umie wczuć się w daną postać, aby wydobyć cenne informacje na temat prowadzonego śledztwa.

Mogę zapewnić, że Enola Holmes nie raz Was zaskoczy i utrze nosa każdemu kto zakłuci jej rozwiązywanie tajemniczych spraw.

Naprawdę polecam!

Wstępnie czternastoletnia detektyw nadal ukrywa się przed dwoma...

Wciągające, tajemnicze, interesujące...
To wszystkie cechy książki ,,Sprawa leworęcznej lady".
Bohaterką tej powieści jest oczywiście Enola, wciąż uciekająca przed Sherlockiem Holmesem 😂.

Wciągające, tajemnicze, interesujące...
To wszystkie cechy książki ,,Sprawa leworęcznej lady".

Moim zdaniem ta część wypada trochę lepiej niż tom poprzedni, a może po prostu oswoiłem się już ze stylem Nancy Springer i dlatego podszedłem do kolejnej Enoli z większym dystansem i mniejszymi oczekiwaniami. Wciąż podtrzymuję, że cały cykl jest świetną lekturą dla młodzieży.

O ile pierwsza książka i pierwszy film były podobne w wielu aspektach, tak ta książka i film mają chyba tylko wspólne imię postaci Cecily.

Ta książka miała o wiele poważniejszy ton niż się spodziewałam. Bardzo jestem zaintrygowana, co się dalej będzie działo w życiu Enoli.