Nielegalni część 2

Cykl: Nielegalni Seria szpiegowsko - kryminalna (tom 2)
Wydawnictwo: Czarna Owca
8 (25 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Esmezja

Do IPN dociera sensacyjna informacja o zakopanej przed laty przez radziecki wywiad skrzyni z przedwojennymi archiwami NKWD dotyczącymi spraw polskich. Rządzący krajem politycy rozumieją, że te dokumenty mogą okazać się kluczowym atutem w zbliżających się wyborach prezydenckich. Niestety skrzynię zakopano na terenie obecnej Białorusi, co może znacznie utrudnić poszukiwania. Do akcji wezwany zostaje więc Wydział Specjalny Q Agencji Wywiadu, na czele którego stoi doświadczony oficer Konrad Wolski. W tym samym czasie w Moskwie odbywa się tajne zebranie z udziałem szefa Wydziału Polskiego Wywiadu Rosji, w Mińsku ginie pułkownik KGB, a Hans Jorgensen, „nielegał” ze Szwecji, otrzymuje zaszyfrowane polecenie natychmiastowego przyjazdu do Polski. Czy te sprawy mogą się ze sobą wiązać?

źródło opisu: https://literia.pl/nielegalni-cz-2

źródło okładki: https://literia.pl/nielegalni-cz-2

Emma | 2019-05-28
Przeczytana: 26 maja 2019

Druga część "Nielegalnych" jest ciekawsza niż pierwsza.
Polski IPN dowiaduje się, że na terenie Białorusi znajdują się tajne akta NKWD, które mogą wpłynąć na politykę nie tylko Polski, ale również Rosji. O aktach dowiadują się również Rosjanie, bo w naszych służbach jest kret.
Równocześnie, po drugiej stronie Bałtyku, w Szwecji, mieszka osiemdziesięcioletni człowiek, który jest zamieszany w jakieś afery szpiegowskie.
Drogi Konrada Wolskiego i Hansa Jorgensena krzyżują się, a akcja nabiera tempa.

Agnieszka | 2019-02-06
Przeczytana: 25 grudnia 2018

Druga część była zdecydowanie przyjemniejsza. Zmusza do refleksji i co mnie zaskoczyło, to wprowadza już jakieś napięcie. W ciagu 3 godzin pochłonęłam tę część i polecam. Coraz bardziej się przekonuję do tego...

dreamer1897 | 2018-12-17
Przeczytana: 25 lipca 2016

Jak dla mnie idealne wprowadzenie czytelnika do świata agentów i tajnych szpiegów. Śmiało mogę stwierdzić, że to cykl porównywalny do Millennium tyle, że w polskim wydaniu. Wspaniale prowadzona akcja, nietuzinkowe postacie i robota dla wydziału Q.
Nie zawiodłem się gdy zobaczyłem ją na półce bo ta część sprowokowała mnie do przeczytania kolejnych tomów.
Polecam serdecznie.