Nielegalni

Okładka książki Nielegalni
Vincent V. Severski Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Nielegalni (tom 1) kryminał, sensacja, thriller

Sprawia wrażenie monumentalnej, ale kiedy przyjrzeć się wszystkim wątkom, to okazuje się, że połowa treści jest tu niepotrzebna. Na pewno oszczędzę sobie tortur z kolejnymi tomiszczami cyklu.

Zacznę może od tego, że "Nielegalni" znajdowała się na mojej liście do przeczytania nawet nie wiem jak długi czas.
Zawsze gdy zaczynałem tą książkę, wydawała mi się jakimś zagmatwanym szpiegowskim thrillerem, czym w końcu okazała się być, ale jej odbiór, początkowo z twardego jak czerstwy chleb, stawał się miękki tym bardziej, im dłużej zagłębiałem się w strony odkrywające...

Powieść w stylu Toma Clancy'ego, jestem pod wrażeniem! Miała być "8", ale końcowe fragmenty podniosły ocenę. Jestem niezwykle ciekaw kolejnych części.

Bardzo dobra powieść szpiegowska. Widać, że Severski zna się na temacie (albo dobrze udaje, że się zna), Chociaż miejscami nagromadzenie wątków i nieistotnych epizodów jest tak duże, że można się pogubić, to jednak dobrze się to czyta.

Znakomity kryminał polityczny. Dużo lepszy niż trylogia Millennium Lassona. Piszę to w kontexcie tego że ten też rozgrywa się w Szwecji (przynajmniej częściowo).
Efekt osłabiła końcówka, w której autor niepotrzebnie skoncentrował się na Marianie Zacharskim (nota bene nie występującym w xiążce). Nie wiem dlaczego. Może obaj panowie współpracowali, coś się zdarzyło i należy...

Książka jest bardzo dobra, wciągająca, chce się więcej. Jako minus to na pewno jest za gruba-usunęłabym kilka(naście) męczących dłużyzn.

Zdarzyło się, na szczęście tylko kilkakrotnie, że zachęcona pozytywnymi komentarzami sięgnęłam po książkę i poczułam wielkie rozczarowanie. Tak było i w przypadku Nielegalnych. Męczyłam bardzo te pozycję, kilka razy chciałam zamknąć i skończyć ale pomimo tego dawałam jej szansę, może coś się rozkręci. Niestety 800 stron, z czego połowa nic nie znaczących, męczących opisów,...

Traktuję cykl Nielegalni Severskiego jako integralną całość, dlatego nie "rozbijam" recenzji na poszczególne tomy :)
Powiem tak: jest mega ciężko napisać takie tomiszcza, które będą opowiadały ciekawą wielowątkową historię i trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Kunszt i znajomość zagadnienia ujawnia się od samego początku i tak trwa i trwa i trwa :) Jeśli masz kilka...

Świetnie sie czyta,moze to nie moj ulubiony gatunek ale czewsto w polskich ksiazkach kryinalnych sa watki zwiazane z agentami i ich agencjami a tu mamy informacje z pierwszej reki,skory
Niech nie przeraza ilosc stron bo czyta sie naprawde szybko,akcja sie toczy tak ze z mega ciekawoscia chce sie przekrecic nastepna strone.
Gorąco polecam

Jest to powieść szpiegowska napisana przez byłego oficera polskiego wywiadu. Czyli jest to fikcja, oparta na doświadczeniach autora, czy też zainspirowana działaniami agentów tychże służb.
Bohaterami powieści są tak zwani nielegałowie, szpiedzy z nową tożsamością, pracujący na terenie innych krajów.
Mamy tu więc kilkoro takich nielegałów, a akcja toczy się między innymi w...

5 601
    2 805