Nabór

Zamęt (tom 3)
Czarna Owca
2021-03-24
2021-03-24
literatura polska powieść sensacyjna agent niebezpieczeństwo śledztwo
Inne

Wyróżniona opinia i

Nabór

przeczytanych książek 536 napisanych opinii 36

Wciąga.

Wciąga.

To bodaj najlepsza z dotychczasowych powieści Severskiego.
Tłem pasjonującej fabuły jest zaogniający się konflikt amerykańsko-irański i próba wciągnięcia w niego Polski przez Rosję, przy wykorzystaniu agentury działającej na szczytach władzy. W celu udaremnienia politycznego spisku do walki z nim stają wspólnie ludzie z Wydziału Q i Sekcji, niespodziewanie wsparci przez Jagona.
Wydarzenia równolegle rozgrywają się w Polsce, Grecji i Rosji. Intryga jest skomplikowana, akcja dynamiczna, a finał spektakularny. Żadna ze stron nie bawi się w dyplomację i nikt nie bierze jeńców.
Wydział i Sekcja polityczny sukces okupują poważnymi stratami, ale na szczęście to jeszcze nie koniec…
Bez wątpienia oba cykle Severskiego łączące się w jedną całość to absolutnie najwyższa półka w zakresie literatury sensacyjno-szpiegowskiej. Merytoryczną rzetelność gwarantuje tu nazwisko i zawodowe doświadczenie autora, a dodatkową wartością jest ulokowanie fabuły w rzeczywistości, którą za pośrednictwem mediów obserwujemy na co dzień.
Zdecydowanie warto przeczytać, ale koniecznie z zachowaniem kolejności wydawanych tomów.

To bodaj najlepsza z dotychczasowych powieści Severskiego.

Pan Severski jak zawsze w formie. Jedna gwiazdka mniej za zbyt dużo odniesień do historii spoza cyklu o wydziale pułkownika Leskiego - kto nie czytał może trochę się pogubić.

Jako certyfikowany krytyk literacki dokonam dogłębnej analizy tej pozycji, uwaga!
Szło, szło i na końcówce zdechło.
Książka top of the top no ale to upakowanie na końcu nie podobało mnie się!
Jestem tym faktem zdegustowany a wręcz czuję się jakby autor gałę połapał się, że trzeba kończyć i na szybciutko upakował wszystko na kilku stronach.
Jak mawiał klasyk „ale to nie do mnie tak, do mnie nie”.

Zamykam moją certyfikowaną ocenę oraz studium nad tym tytułem.

Szło, szło i na końcówce zdechło.
Książka top of the top no ale to upakowanie na końcu nie podobało mnie się!
Jak mawiał klasyk „ale to nie...

bez zbędnych dłużyzn, kapitalne zakończenie, rasowi bohaterowie, wszyscy wykorzystani w pełnym stopniu. Jak dla mnie - najlepsze dzieło Severskiego.

Bardzo dobra seria. Długo wzbraniałam się przed powieściami szpiegowskimi, rozczarowywały mnie, aż nie zaczęłam czytać Severskiego. Sytuacja w kraju i za granicą jakoś mnie do tego skłoniła. I połknęłam wszystkie trzy części jedna po drugiej z przyjemnością. Bo są dobrze napisane i, co najważniejsze- prawdopodobne. Poza koniecznymi dla literatury sensacyjnej uproszczeniami i widocznym niekiedy patosem, większość wydarzeń mogłaby się wydarzyć naprawdę. I co gorsza, pewnie się wydarzają, tylko my o tym nie wiemy.Umie pisać Severski, jak twierdzi, każdy szpieg to potrafi. Czekam z niecierpliwością na czwarty tom, „Dystopię”, mam już z zamówiony w bibliotece.

Tego Pana można czytać, bo wiadomo, że historia porwie!

Tego Pana można czytać, bo wiadomo, że historia porwie!

Jedna z lepszych książek Severskiego, fajne wątki polityczne. Długa rozrywka, bez nudy.

Rewelacja ! Nie wierzę, że to koniec... Ostatnia scena to zaproszenie do ciągu dalszego !

Severski - cóż dodać?

Severski - cóż dodać?