The Discworld Mapp
83-7180-374-5
czupirek

Mówili, że tego nie da się zrobić. Ale zostało to zrobione, co jeszcze raz dowodzi, że nie mieli racji. Po latach studiów, chytrze przeprowadzonych w ciągu minut, świat Dysku dostał swoja mapę. W pełni uwzględnia ona historyczne i dobrze udokumentowane wyprawy świetnych badaczy i podróżników: generała sir Rodericka Purdeigha, Larsa Larsbratasona, Llamedosa Jonesa, lady Alice Venturi, Ponce'a da Quirma i - oczywiście - Ventera Borrasa.
Teraz wędrowcy po okrągłym świecie mogą zobaczyć go w całości: od Klatchu po Ramptopy, od Cori Celesi po Okrągłe Morze, od Genui po Bhangbhangduc. Wspaniałe miasta Hunghung, Al Khali i - naturalnie - Ankh-Morpork umieszczono z uczuciem i starannością na powierzchni świata, niesionego przez kosmos na grzbiecie Wielkiego A'Tuina.

Agnieszka Biernat | 2013-10-01

Więcej na potravel.pl zapraszam
“W odległym, trochę już zużytym układzie współrzędnych, na płaszczyźnie astralnej, która nigdy nie była szczególnie płaska, skłębiona mgiełka gwiazd rozstępuje się z wolna … ” Kto nie słyszał o Terrym Pratchett’cie ? To chyba jedyny autor brytyjskiego fantasy, który dorównał sławą i ilością sprzedaży J.K. Rowling , chociaż ciężko nazwać Harryego Pottera fantasy ;)

Dlaczego czekałem tak długo żeby zabrać sie za jaką kolwiek książkę Pratchetta ? Nie mam pojęcia. Miałem przeświadczenie, że humor w książkach raczej nie będzie mi odpowiadał sam świat wydawał mi się za bardzo “naciągany” .

A więc od czego by tu zacząć ? Chyba wypadałoby od początku. A więc, Świat Dysku to – jak sama nazwa wskazuje – dysk, niesiony na grzbietach czterech słoni, stojących na grzbiecie ogromnego żółwia A’Tuina , dryfującego swobodnie w kosmosie, nie wiadomo w jakim celu i kierunku.

Świat przepełniony jest magią, wynalazkami, kreaturami i pochodnymi. Wiedziałem, że...

trycha | 2014-02-18
Przeczytana: 2003 rok

Dla mnie książki ze Świata Dysku zawsze stanowiły pewną całość i dlatego, pomimo faktu, że jedne z nich są lepsze, a inne gorsze, nie potrafię ich oceniać z osobna.

Specyficzne poczucie humoru, niebanalny pomysł i świat, w którym z radością naiwnego podróżnika doszukujesz się odwołań do świata rzeczywistego i rzeczywistych postaci, czy wydarzeń. Cykl rozpalał moją wyobraźnię w okresie późnej młodości. Niestety, po drodze czegoś zabrakło...

maap | 2016-11-23
Na półkach: Pratchett, Posiadam, Przeczytane