Inna kobieta

Okładka książki Inna kobieta Daniel Silva Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Inna kobieta
Daniel Silva Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Gabriel Allon (tom 18) kryminał, sensacja, thriller
Gabriel Allon (tom 18)
The Other Woman
HarperCollins Polska
2018-11-14
2018-11-14
2018-07-17
Alina Patkowska
KGB niebezpieczeństwo służby specjalne szpieg wyścig z czasem

Starzy szpiedzy nie giną, żyją wiecznie

Jak mam ochotę na książkę sensacyjno - szpiegowską to sięgam po pewniaka, książkę o agencie Gabrielu Allonie. Akcja, rosnące napięcie, burza emocji jest zawsze zapewniona.I troszeczkę rozczarowało mnie samo zakończenie. Byłam przekonana, że Allon rozwiąże sprawę ostatecznie. Tymczasem rosyjskiemu szpiegowi pozwolił wrócić do Rosji. Mam nadzieję, że wątek powróci w kolejnych tomach a kret otrzyma to na co sobie w swoim kłamliwym życiu zasłużył. Uwielbiam ten cykl i żałuję, że tylko kila tomów mi zostało do przeczytania.

Ciekawa pozycja. Choć można wyczuć kto tu jest tym złym niż autor ujawni, to jednak dobrze się czytało.

2079

Tajni agenci,walka wywiadów czyli kawał dobrej szpiegowskiej powieści.Gabriel Allon to as izraelskiego wywiadu,niezawodny w ściganiu wrogów,teraz ma wytropić kreta działającego w strukturach amerykańskiego wywiadu.Warto!!

Wow super. Są Rosjanie jest zabawa.I dużo akcji w USA. I Hiszpania.

Wow super. Są Rosjanie jest zabawa.I dużo akcji w USA. I Hiszpania.

Lubie bawić się w szpiegów?
Od kiedy czytam książki, bardzo lubię te zawiłe sytuacje, podpowiedzi intuicji i wytężanie umysłu. Czy tym razem dałam się zaskoczyć?

Gabriell Allon przejmuje kolejne tajne śledztwo! Tym razem "bierze się" za słynną sprawę Piątki z Cambridge... A co z tą sprawą ma wspólnego tytułowa kobieta i pamiętnik który pisze?

Niedawno dzięki @harpercollinspolska przeczytałam nową powieść @danielsilvabooks. Dzięki uprzejmości wydawnictwa miałam okazję przeczytać także kilka jego poprzednich książek, w tym właśnie Inną kobietę.
Na samym początku popadłam w pewne komplikacje. Autor dosłownie bombardował mnie wiedzą na temat wywiadów i szpiegów z różnych miejsc na ziemi. Troszkę mnie to przytłoczyło i utrudniło czytanie, gdyż ciągle wszystko mi się mieszało. Kilka razy z tego powodu odkładałam powieść natomiast za każdym razem moja ciekawość wygrywała. I bardzo się z tego cieszę, ponieważ może książka była ciężka na początku, to przyszedł moment w którym spodobała mi się na tyle bardzo że zarwałam dla niej noc.
Bardzo sprawnie poprowadzona narracja oraz realizm wydarzeń spowodował że powieść zyskała w moich oczach.
Choć autor podejmuje się bardzo ciężkiego tematu, to bardzo dobrze sobie z nim radzi. Wie jak zwodzić czytelnika, oraz jak dozować fakty które mogą naprowadzic na rozwiązanie sprawy.
Bardzo czekałam na moment w którym pojawia się tytułowa kobieta, gdyż byłam bardzo ciekawa tego pamiętnika. Autor nie od razu daje nam poznać kobietę... Swoje każe odczekać ale było warto! Splot zdarzeń związanych z pamiętnikiem, oraz ich następstwa, nie raz spowodowały ciarki na mojej skórze. Powieść bardzo wpłynęła na moją wyobraźnię ale także na to aby co nie co dowiedzieć się na temat tajnych wywiadów.
Pomimo trudnego początku książka mi się bardzo podobała.! Z ręką na sercu mogę ją polecić! Co prawda ja dałam się zwieść i nie nadaje się na szpiega ale może Wam się uda?

Lubie bawić się w szpiegów?

Niedawno dzięki...

Super książka z serii o Gabrielu Avalon. Jak wszystkie wciągającą. Polecam

Super książka z serii o Gabrielu Avalon. Jak wszystkie wciągającą. Polecam

Daniel Silva to autor bestselerów przetłumaczonych na 30 języków nie bez powodu. Przekazuje w swych powieściach ciekawe i niebezpieczne życie ludzi, którzy ochraniają kraj i jego tajemnice przed innymi państwami. Tu toczy się ciągła wojna o wpływy, informacje i przejmowanie na swoją stronę agentów z innych państw. To cicha wojna, o której wiedzą tylko nieliczni.
Poznamy tajniki działalności agentów wywiadowczych z całego świata. Wątek kobiety pokazuje, że to praca nie tylko dla mężczyzn. Panie sprawdzają się w tej roli równie dobrze, a może i nawet lepiej. Ich delikatny wygląd i czarujące spojrzenie może zmylić niejednego agenta.

Poznamy...

Dla mnie seria z izraelskim szpiegiem to fenomen powieści sensacyjnej. Nie sposób się nudzić. Tutaj nie ma typowo Bondowskich fajerwerków, ale inteligentna opowieść o pracy wywiadu. Czekam na kolejne!

Bardzo dobra literatura sensacyjna. Napisana wartko, z wystarczająco skomplikowaną, ale czytelną i zrozumiałą fabułą. Czyta się lekko, z zainteresowaniem. Jedna tylko uwaga krytyczna, o charakterze nie literackim, a, powiedzmy, merytorycznym: książka jest w swojej warstwie ideologicznej bardzo schematyczna. Jeśli czyta się uważnie wspomnienia oficerów różnych wywiadów oraz rzetelne opracowania naukowe, to rzeczywistość świata szpiegowskiego mocno się jednak różni od tej, opowiedzianej przez Silvę.

Kolejna, trzymająca równy poziom, porcja przygód izraelskiego szpiega I jego drużyny. Fani Gabriela Allona będą zadowoleni:)

• Daniel Silva, cykl Gabriel Allon

Dodaj cytat z książki Inna kobieta