Wyzwanie czytelnicze LC

Moje spektakularne soki i koktajle

Wydawnictwo: Edipresse

Odkąd trzy lata temu schudłam 30 kg – całkowicie zmieniłam swoje podejście do jedzenia i samo jedzenie. To, że jestem fanką postów i detoksów przeprowadzanych raz na kilka miesięcy, już chyba wszyscy wiedzą. One i zbilansowana dieta pozwalają mi żartować z efektu jo-jo i nadal cieszyć się moją spektakularna metamorfozą. Ale żeby "prowadzić się" jeszcze lepiej, zdrowiej i efektowniej, nauczyłam się wyciskać z wszystkiego, co najlepsze. Z życia, z dnia i w końcu z warzyw i owoców. Robienie soków to moja ulubiona gra w kolory. Chcesz poznać jej zasady?

W tej książce razem z moją przyjaciółką Martą Kordyl dzielimy się z Wami przepisami na prawie 100 pysznych, zdrowych, energetycznych soków i koktajli, które codziennie "dają nam kopa", poprawiają humor i wzbogacają nasze posiłki. Przepisy podzielone są na pory roku i cele, by przez 12 miesięcy cieszyć się tym, co najzdrowsze.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i skoku na bombę witaminową!

źródło opisu: https://www.empik.com/moje-spektakularne-soki-i-ko...(?)

źródło okładki: https://www.empik.com/moje-spektakularne-soki-i-ko...»

Tylkomagiaslowa | 2018-10-19

Przyznam, że wydanie tej książki jest naprawdę doskonałe. Twarda oprawa, której chyba nie jest w stanie złamać nic - wychodzi na dobre, ponieważ nie będzie podatna na urazy mechaniczne. Znajdujące się w środku zdjęcia nie tylko koktajli również mają dobrą jakoś - co cieszy oko i nie da się tego nie zauważyć. W sumie, to gdy patrzyłam na soki i koktajle, niemal non stop ciekła mi ślinka. To wszystko wygląda tak smacznie, że... chyba żołądek nie wytrzymałby próby mieszania tych, które bym wypiła samym wzrokiem. :P

Odnośnie czcionki - jest duża, dzięki czemu nie mamy problemu z czytanie, w sumie tekstu nie ma tu zbyt wiele, bo mamy składniki, sposób przygotowania, czasami ciut o tym, co jakie warzywo bądź owoc w sobie ma, że działa na nas pozytywnie.

Muszę się przyznać - ale ja i kuchnia to dwie odległe planety. Mój ostatni koktajl skończył się kwaśną klęską, mimo iż lubię kwaśne... kiwi. Z jogurtem naturalnym wyszedł niezły kwas, żałuję, że nie dosypałam wtedy cukru... Grunt, że...

Ania | 2018-12-15

Chętnie eksperymentuję w kuchni i z wielką przyjemnością sięgam po książki zawierające różne przepisy. Tym razem w moje ręce trafiła pozycja, dzięki której poznałam pomysły na ciekawe soki i koktajle. Dotychczas składnikiem przewodnim w moich koktajlach był szpinak i jabłko, jednak wszystko zmieniło się dzięki Pani Karolinie Szostak.

Podoba mi się podział napoi ze względu na porę roku.Bomby witaminowe zawierają sezonowe składniki, dzięki czemu nie ma problemu ze znalezieniem aktualnie danego owocu. W lecie królują owoce, które w każdej chwili możemy zerwać w ogródku bądź kupić u Pani na straganie. W zimę mamy najmniejszy dostęp do warzyw prosto z pola, ale nic nie stoi nam na przeszkodzie, abyśmy zainwestowali w dostępne, a co najważniejsze, tanie składniki.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2018/11/moje-spektakularne-soki-i-koktajle.html

maobmaze | 2018-10-19
Przeczytana: 19 października 2018

Jeśli lubicie koktajle i soki, ale często brakuje Wam pomysłów jak skomponować że sobą owoce bądź warzywa, to ta książka będzie dla Was idealna!
Ogromnym plusem jest to, że podzielona jest na pory roku, a produkty z przepisów są owocami i warzywami sezonowymi, więc nie ma mowy, że w dziale 'jesień' znajdziecie soczyste truskawy. No dobra, w jednym znajdziecie, ale chodzi tu oczywiście o mrożone :)
Moim faworytem z jesiennych koktajli jest ten z ananasem, mango, pomarańczą i bananem, a na koniec posypany płatkami kokosowymi (ja zastąpiłam je wiórkami). Niebo w gębie!

A jakby tego było mało, pod każdym przepisem jest zawarta krótka informacja o własnościach odżywczych danych produktów.
Ja jestem zachwycona- mam wszystko pod ręką, w dodatku uporządkowane na dane pory roku :)

kkk | 2018-12-02
PAMINA | 2018-11-03